
12.09.2019 Справа № 756/11319/19
Унікальний № 756/11319/19
Провадження № 3/756/5296/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 вересня 2019 року м. Київ
Суддя Оболонського районного суду м. Києва Жежера О.В. розглянувши матеріал, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 78/28-10-14-01-01 від 29.07.2019 року, при перевірці ПАТ «Київоблгаз» головою правління ОСОБА_1 було вчинено порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб, що відображено в акті перевірки № 1581/28-10-14-01-01/20578072 від 03.06.2019 року.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явивсь. Разом з тим в судове засідання з`явився захисник ОСОБА_1 , - адвокат Братель О.Г., який надав суду пояснення, які приєднано до матеріалів справи.
Дослідивши надіслані на адресу суду матеріали справи, надані захисником ОСОБА_1 , - адвокатом Братель О.Г., пояснення, суд приходить до наступного висновку.
29.07.2019 головним державним ревізором-інспектором Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України Лундіною С.Б. складено протокол № 78/28-10-14-01-01 відносно ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
05.07.2019 Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби України голові правління Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Київоблгаз» ОСОБА_1 було направлено запрошення для підписання протоколів про адміністративне правопорушення.
У відповідності до ч. 1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Відповідно до п. 12 розділу II Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України № 566 від 02.07.2016 (далі - Інструкція) у разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів.
Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 29.07.2019 протокол складено за місцем знаходження органу доходів і зборів в м. Києві, по вул. Дегтярівській 11 г.
Водночас, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутнє посилання на те, чому неможливо складання протоколу за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Як вбачається зі змісту Протоколу останній було складено 29.07.2019, проте дата вчинення порушення у ньому визначена як 03.06.2019.
Таким чином, головним державним ревізором-інспектором Офісу великих платників податків ДФС України Лундіною С. Б . допущенні грубі порушення щодо дотримання строків складання Протоколу про адміністративне правопорушення.
У відповідності до ч. 4 ст. 256 КУпАП при складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
У свою чергу п. 4 розділу II Інструкції визначено, що зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП».
ОСОБА_1 не був ознайомлений представником ДФС України Лундіною С.Б. з положеннями ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
Посилання в Протоколі про адміністративне правопорушення на Акт неявки від 29.07.2019 суперечить положеннями КУпАП, адже представник ДФС України мав реальну можливість прибути за місцем роботи ОСОБА_1 для складання Протоколу.
Таким чином, твердження у Протоколі про те, що ОСОБА_1 не з`явився для проставляння підпису, є таким, що суперечить нормам КУпАП та не відповідає змісту п. 12 розділу II Інструкції.
Зважаючи на вищевикладене суд дійшов висновку, що протокол відносно ОСОБА_1 складений з порушення вимог ст. 256 КУпАП.
Відтак, в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Отже, провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП необхідно закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ст. 247, ст.ст. 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва.
Суддя: О.В.Жежера