
Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/1747/19
Провадження № 3/935/858/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 вересня 2019 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Щербаченко І. В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До суду надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно вимог частини 1 статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вивчивши надані матеріали справи, приходжу до висновку про те, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути для доопрацювання з таких підстав.
Відповідно до протоколу серії ОБ №124761 до нього додано копію постанови по ст. 126 КУпАП, матеріали ДТП на двох аркушах. Проте, загалом до протоколу додано сім аркушів матеріалів.
Копія постанови серії ДПО18 №839814 від 14.09.2019 не завірена належним чином, не зазначено чи оскаржувала ся вона, чи набрала законної сили.
У порушення пункту 4 розділу VIII Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, на схемі місця ДТП, яка додана до протоколу, не зазначено зображення координатів місця зіткнення саме відносно сталих орієнтирів.
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_2 від 14.09.2019 останній рухався в автомобілі разом зі своєю дружиною, внаслідок того, що автомобіль Опель або Пежо здійснив зіткнення з його автомобілем його дружину ОСОБА_3 було доставлено каретою швидкої допомоги до приймального відділення Коростишівської ЦРЛ.
Згідно Наказу МВС України від 06.11.2015 №1376, яким затверджено Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення в органах поліції, усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Також до протоколу додано протоколи допиту свідків у кримінальному провадження без зазначення дати їх складання, більше того «протокол допиту свідка» у вступній частині перекреслено та зазначено «пояснення», пояснення свідка ОСОБА_4 написано нерозбірливим почерком, що не надає можливості встановити дійсні обставини справи.
Крім того, пунктом 2 розділу VIII Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 №1395, передбачено, що у випадках, коли внаслідок ДТП її учасникам заподіяно тілесних ушкоджень, викликається слідчо-оперативна група для проведення слідчих дій на місці пригоди відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.
У протоколі та доданих матеріалах не зазначено які саме тілесні ушкодження отримано учасниками ДТП, їх ступінь тяжкості.
У протоколі про адміністративне правопорушення, який є документом, що офіційно засвідчує факти неправомірних дій і є одним із джерел доказів, не зазначено, хто є потерпілими та свідками.
Вказані обставини унеможливлюють правильне вирішення справи відповідно до вимог статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а тому протокол про адміністративне правопорушення слід повернути для доопрацювання.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 251, 256, 278, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І. В. Щербаченко