
Справа № 761/34497/19
Провадження № 3/761/7365/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 вересня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Притула Н.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Національного агентства з питань запобігання корупції (Національне агентство) Департаменту з питань запобігання політичній корупції про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.212-21 КУпАП України, громадянина:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов протокол, який складений 22.08.2019 року головним спеціалістом аналітично-інформаційного забезпечення Департаменту з питань запобігання політичної корупції - ОСОБА_3 , в якому зазначено, що за результатами аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (далі - Звіт), поданого політичною партією «Наш край» (код ЄДРПОУ 37724082) (далі - Партія) за І квартал 2019 року, за підписом уповноваженої особи (головний бухгалтер) Партії ОСОБА_1 до Національного агентства, встановлено, що оформлення Звіту Партії, включені до нього звітні дані не відповідають вимогам законодавства, а саме: у пунктах 6.1 глав 6 розділів ІІІ доданих до звіту Партії звітів місцевих організацій Партії зазначено відомості щодо отримання спонсорських внесків. Проте, у відповідних графах звітів місцевих організацій Партії не відображено вартість спонсорських внесків та не долучено до звітів місцевих організацій Партії Висновки, відповідно до Методології визначення розміру (суми) внеску на підтримку політичної партії у формі робіт, товарів або послуг, затвердженої рішенням Національного агентства від 16.11.2018 року № 2596 та зареєстрованої в міністерстві юстиції України 10.12.2018 року за №1397/32849, що є порушенням ч. 5 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі - Закон), ч. 12 ст. 17 Закону, підпункту 2 п. 10 розділу ІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 02.07.2019 року та Висновку про результати аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за №1185/29315.
Так, зазначені порушення зафіксовані в Акті про проведення аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 02.07.2019 року та Висновку про результати аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 02.07.2019 року № 228, чим ОСОБА_1 порушив ст.ст. 12, 17 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив порушення встановленого законом порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, відповідальність за яке передбачена ст. 212-21 КУпАП.
Разом з тим, при підготовці справи до розгляду встановлено, що вказаний протокол про адміністративне правопорушення складено без дотримання вимог ст.256 КУпАП та неправильність оформлення інших документів, що унеможливлює розгляд матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
Так, у відповідності до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Окрім цього, нормами діючого КУпАП чітко визначено в яких випадках протокол є належно оформленим, зокрема він має бути підписаний особою, яка притягається до відповідальності або якщо він в присутності свідків відмовився від підпису.
Як вбачається з протоколу № 50-25/901 від 22.08.2019 року щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , всупереч ст. 256 КУпАП, останній не підписаний ОСОБА_1 , а також відсутній його підпис у відповідній графі протоколу щодо його відмови від підпису, в присутності свідків. Також особі не були роз`яснені його права.
Враховуючи те, що вищезазначені порушення унеможливлюють розгляд адміністративного протоколу в суді, тому суд приходить до висновку про направлення справи на доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 245, 251, 256, 278, 280 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал №761/34497/19 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.212-21 КУпАП повернути до Національного агентства з питань запобігання корупції (Національне агентство) Департаменту з питань запобігання політичній корупції - для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.Г.Притула