
Справа № 405/2628/19
2/405/360/19
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2019 року м. Кропивницький
Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:
головуючого – судді Драного В.В.
при секретарі: Дерев`янко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї в сумі 11 143, 56 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач ОСОБА_1 з 01.03.2013 року перебувала на обліку в Управлінні соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради, яке змінило назву 23.06.2017 року за рішенням № 92 Подільської районної у місті Кропивницькому ради «Про перейменування виконавчих органів районної у місті ради», та отримувала державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям. 06.10.2017 року ОСОБА_1 звернулась до позивача з заявою про призначення державної допомоги. Рішенням Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради від 01.11.2017 року відповідачу на період з 01.10.2017 року по 31.03.2018 року призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям в розмірі 4 611,94 грн. щомісячно. Зазначає, що відповідач підписавши заяву про призначення державної соціальної допомоги від 06.10.2017 року була ознайомлена з обов`язком подати повні та достовірні відомості про доходи та майно сім`ї, попереджена про те, що відносно зазначених нею, як повноважним представником сім`ї, даних буде проведена перевірка, а також про можливість настання негативних наслідків у вигляді зокрема припинення виплати призначених допомог та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі подання відповідачем неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім`ї. Вказує, що під час перевірки через Кропивницьку ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області доходів сім`ї виявлено, що ОСОБА_1 отримала дохід від ПАТ «Альфа-Банк», а її син ОСОБА_2 отримав дохід від ПрАТ «Гідросила АПМ», який відповідач не задекларувала під час звернення до Управління за призначенням державної допомоги. За таких обставин, позивач просить стягнути з відповідача на користь позивача суму надміру виплачених бюджетних коштів за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в розмірі 11143,56 грн. та судові витрати.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 20.05.2019 року відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін.
Копія ухвали про відкриття провадження та призначення справи до розгляду, з копією позовної заяви та доданими до неї документами були направлені по місцю проживання відповідача зареєстрованому у встановленому законом порядку та отримані адресатом особисто 14.06.2019 року (а.с. 32).
Станом на 25.06.2019 року відзиву на позовну заяву від відповідача ОСОБА_1 до суду не надійшло.
У судове засідання представник Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради Депутатов В.В. подав заяву від 25.06.2019 року про розгляд справи за відсутності представника позивача, позов підтримує, просить задовольнити, не заперечує проти заочного розгляду справи та ухвалення судом заочного рішення.
Відповідач у судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце слухання справи повідомлена у встановленому законом порядку за зареєстрованим місцем проживання (перебування).
Зі згоди представника позивача та з урахуванням положень ст. 280 ЦПК України, суд ухвалив провести заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, враховуючи неявку в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 3 статті 41 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що обсяг і межі повноважень районних у містах рад та їх виконавчих органів визначаються відповідними міськими радами за узгодженням з районними у містах радами з урахуванням загальноміських інтересів та колективних потреб територіальних громад районів у містах.
Кіровоградська міська рада рішенням від 10.06.2016 року № 325 «Про обсяги і межі повноважень, які визначаються Кіровоградською міською радою Кіровській та Ленінській районним у м. Кіровограді радам сьомого скликання та їх виконавчим органам», враховуючи інтереси територіальних громад районів у місті, затвердила обсяги і межі повноважень Кіровській та Ленінській районним у м. Кіровограді радам та їх виконавчим органам.
Розділом VІ обсягів меж і повноважень управлінню соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради делеговано повноваження в сфері соціального захисту населення, зокрема вирішення питань виплати державних допомог сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, надання тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, допомоги будинкам сімейного типу та прийомним сім`ям, допомоги особам, які не мають права на пенсію, компенсаційних виплат по догляду за інвалідами та виплат передбачених законодавством (п. 3 Рішення).
Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям`від 01.06.2000 року № 1768-III спрямований на реалізацію конституційних гарантій права громадян на соціальний захист - забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним сім`ям.
Відповідно до ст. ст. 3, 4, 5, 6 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» право на державну соціальну допомогу (далі-соціальна допомога) мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України. До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються, зокрема документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім`ї; декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім`ї. Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи. Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім`ї. Державна соціальна допомога призначається на шість місяців.
Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї. Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї.
Пунктом 6 цього Порядку встановлено, що для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім`ї подає органу соціального захисту населення такі документи: заяву; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім`ї; декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї); довідку про наявність та розмір земельної частки (паю). Інформація про склад сім`ї заявника зазначається в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. Форми заяви, декларації про доходи та майно затверджуються Мінсоцполітики.
Призначення вказаних видів соціальної допомоги проводиться на підставі заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, затвердженої наказом Міністерства соціальної політики України від 21.04.2015 року № 441, та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці соціальної політики України від 22.07.2003 року № 204, що заповнюються особисто заявником (уповноваженим представником сім`ї).
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Кіровограда Кіровоградської області, з 01.03.2013 року перебувала на обліку в Управлінні соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради та отримувала державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям.
Відповідно до Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 року № 345 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.10.2006 року за № 1098/12972) в Управлінні оформлено особову справу за № 449 та відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 .
06.10.2017 року ОСОБА_1 звернулась до позивача з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.
Відповідно до заяви ОСОБА_1 від 12.12.2016 року місце проживання відповідача зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .
В тексті заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг передбачено попередження про відмову в призначенні або припинення виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі подання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім`ї, а також про обов`язок заявника, у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, повідомити органи соціального захисту населення.
Крім того, заявника попереджено про те, що дані зазначені в заяві та інформація вказана в деклараціях про майно та доходи буде перевірена відповідно до чинного законодавства.
Відповідач, підписавши заяву про призначення державної соціальної допомоги від 12.12.2016 року, була ознайомлена з обов`язком подати повні та достовірні відомості про доходи та майно сім`ї, попереджена про те, що відносно зазначених нею, як повноважним представником сім`ї, даних буде проведена перевірка, а також про можливість настання негативних наслідків у вигляді зокрема припинення виплати призначених допомог та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі подання відповідачем неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім`ї.
Одночасно відповідачем до Управління разом з заявою подані:
довідка про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб № 997 від 28.09.2017 року, видана квартальним комітетом № 4 Подільської районної у місті Кропивницькому ради про те, що ОСОБА_1 мешкає за адресою: АДРЕСА_1 та крім неї у будинку проживають: ОСОБА_3 , син, ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , донька, ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_2 , син, ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_2 , донька, ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_5 , донька, ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_6 , донька, ІНФОРМАЦІЯ_7 ;
декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 06.10.2017 року за період з 01.04.2017 року до 31.09.2017 року, відповідно до якої інших доходів, крім державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї, державної соціальної допомоги при народженні дитини та стипендії ОСОБА_2 сім`я не має.
17.10.2017 року відповідач звернулась до комісії виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, житлових субсидій та пільг з проханням призначити, як виняток, державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім`ї, обґрунтовуючи тим, що вона не працює, діти хворіють і допомога потрібна для вирішення багатьох сімейних проблем.
Факт проживання ОСОБА_1 та її дітей за адресою: АДРЕСА_1 та малозабезпеченість її сім`ї підтверджено державним соціальним інспектором Управління ОСОБА_7 , про що було складено відповідний Акт обстеження матеріально-побутових умов сім`ї від 19.10.2017 року № 499.
За результатами розгляду заяви відповідача від 17.10.2017 року рішенням комісії Подільської районної у місті Кропивницькому ради з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, житлових субсидій та пільг від 25.10.2017 року ОСОБА_1 призначено, як виняток, державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім`ї з жовтня 2017 року.
Рішенням Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради від 01.11.2017 року відповідачу на період з 01.10.2017 року по 31.03.2018 року призначена державна соціальна допомога як малозабезпеченій сім`ї в розмірі 4 611,94 грн. щомісячно.
У зв`язку з затвердження нового розміру прожиткового мінімуму з 01.12.2017 року на підставі розпорядження начальника Управління від 23.11.2017 року здійснено перерахунок призначеної відповідачу державної допомоги на період з 01.12.2017 року по 31.03.2018 року та встановлено її розмір в сумі 4 860,66 грн. щомісячно.
Відповідно до п. 27 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250, контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів. Органи соціального захисту населення мають право робити запити та у строк до 15 календарних днів з дня надходження відповідного запиту безоплатно отримувати від територіальних органів ДФС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для перевірки достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. Для підтвердження даних про доходи (відсутність доходів) використовуються відомості ДФС з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном.
Відповідно до пунктів 1, 2, ч. 3 п. 3 Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2001 року № 1091, головний державний соціальний інспектор та державний соціальний інспектор: перевіряють достовірність та повноту інформації про доходи і майновий стан осіб, які входять до складу сім`ї, що звертається за призначенням державної соціальної допомоги; проводять вибіркові перевірки особових справ одержувачів державної соціальної допомоги за рішенням керівника відповідного органу соціального захисту населення або його заступника; складають акти за підсумками перевірки з висновками щодо правильності призначення державної соціальної допомоги.
Рішенням начальника Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради № 1237 доручено головному державному соціальному інспектору ОСОБА_8 С.М. в період з 21.12.2017 року по 05.01.2018 року провести перевірку наданої відповідачем інформації про доходи через Кропивницьку ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області, перевірку справи № 449.
З акту від 26.02.2018 року № 1781-09-20 перевірки особової справи № 615044/449, складеного державним соціальним інспектором Управління Стасевич С.М., вбачається, що на підставі отриманої 24.01.2018 року внаслідок обміну з Кропивницькою ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області інформацією встановлено, що відповідач при зверненні 06.10.2017 року до Управління за призначенням державної соціальної допомоги не задекларувала дохід отриманий нею в ІІІ кварталі 2017 року від ПАТ «Альфа-Банк» в розмірі 31,06 грн. та дохід отриманий її сином ОСОБА_2 в цей же період від ПрАТ «Гідросила АПМ» в розмірі 3 524,54 грн. Центру соціальних виплат та компенсацій Управління рекомендовано припинити виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям з січня 2018 року згідно звернення від 06.10.2017 року, включивши в розрахунок доходи отримані заявницею від ПАТ «Альфа-Банк», доходи сина заявниці отримані від ПрАТ «Гідросила АПМ», та зробити розрахунок та розпорядження повернення надміру виплачених бюджетних коштів.
Відповідно до п. 12, абз. першого та другого п. 25 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250, виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється: якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення.
Рішенням Управління від 03.03.2018 року виплата відповідачу державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї припинено з 01.01.2018 року у зв`язку з тим, що сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан.
Сума державної соціальної допомоги, що призначалась відповідачу на період з 01.10.2017 року по 31.03.2018 року була відкоригована, здійснено перерахунок грошової допомоги в межах терміну призначення та визначена сума надміру виплачених коштів.
Встановлено, що за період з 01.10.2017 року по 28.02.2018 року переплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям складає 11143,56 грн.
Пунктом 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250, передбачено, якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
21.03.2018 року відповідач власноруч отримала повідомлення від 19.03.2018 року № 615044/10 про необхідність повернення на розрахунковий рахунок позивача надміру виплачених бюджетних коштів по допомозі малозабезпеченим сім`ям у сумі 11 143,56 грн, що підтверджується її особистим підписом.
Станом на день ухвалення судом рішення зазначене повідомлення у добровільному порядку відповідачем не виконано.
Згідно з ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодовування.
Частиною 1 ст. 1166 ЦК України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Відповідно до ч. 1 ст. 1213 ЦК України набувач зобов`язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.
Як передбачено ч. 1 ст. 1215 ЦК України, не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
Отже, зазначене у статті 1215 ЦК України майно підлягає поверненню у разі наявності рахункової помилки з боку особи, яка проводить таку виплату та недобросовісності з боку набувача.
Така позиція викладена в постановах Верховного Суду України від 22.01.2014 року у справі № 6-151цс13, від 02.07.2014 року у справі № 6-91цс14.
За таких обставин, заявлені Управлінням соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради позовні вимоги про стягнення з ОСОБА_1 надміру виплачених бюджетних коштів по допомозі малозабезпеченим сім`ям у сумі 11 143,56 грн. суд вважає обґрунтованими та доведеними, у зв`язку з чим позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України у разі задоволення позову судові витрати покладаються на відповідача, а тому стягненню на користь позивача з відповідача підлягає судовий збір в сумі 1 921,00 грн.
Керуючись ст.ст.12, 13, 19, 76-81, 141, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради (код 03197629, р/р 35416067021577 в УДКСУ у м. Кропивницькому Кіровоградської області, МФО 823016, КПКВКМБ - 0813047) суму надміру виплачених бюджетних коштів за призначенням державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї у розмірі 11 143,56 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради (код 03197629, р/р 35414069021577 в УДКСУ у м. Кропивницькому Кіровоградській області, МФО 823016, КПКВКМБ 0810160) судовий збір в розмірі 1 921,00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення, або у разі розгляду справи без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
В порядку статті 289 ЦПК України заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя Ленінського районного суду
м. Кіровограда В.В. Драний