Рішення № 84565571, 26.09.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.09.2019
Номер справи
826/9528/18
Номер документу
84565571
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26 вересня 2019 року № 826/9528/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Смолія І.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Галс-К ЛТД» (01133, м. Київ, провул. Лабораторний, 3) до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Галс-К ЛТД» (надалі також - позивач), звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління ДФС у м. Києві (надалі також - відповідач), про визнання протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0787140305 від 11.06.2018р. (форма «ПС») Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві повністю.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.06.2018 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.

Позивач мотивує свої вимоги тим, що висновки відповідача викладені в акті перевірки є хибними та протиправними, оскільки ТОВ «Галс-К ЛТД» та Договір про спільну діяльність від 19.01.1999 № 35/4 - уповноважена особа ПАТ Укрнафта 00135390 не є пов`язаними особами та не можуть такими бути, тому податкове повідомлення-рішення № 0787140305 від 11.06.2018р. має бути скасованим.

Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, про що надав суду відзив на адміністративний позов, з підстав того, що контролюючим органом встановлено не подання звіту про контрольовані операції за 2014 рік, а тому податкове повідомлення-рішення прийнято за результатом такої перевірки є правомірним.

Суд, встановивши відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, керуючись ч. 3 ст. 194 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглядати справу у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані матеріали, заслухавши пояснення присутніх представників осіб, які беруть участь у справі, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, що Головним управлінням ДФС у м. Києві в період з 17.05.2018 р. - 25.05.2018 р. на підставі направлення від 17.05.2018 р. №1246/26-15-14-03-05 виданого Головним управлінням ДФС у м. Києві, відповідно до підпункту 78.1.2 та підпункту 78.1.15 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України та на підставі наказу Головного управління ДФС у м. Києві від 16.05.2018 р. №8546, проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ «ГАЛС - К ЛТД», (код 16470972) з питань неподання звіту про контрольовані операції за 2014 рік.

За результатом перевірки контролюючим органом складено акт від 25.05.2018 р. №182/1-26-15-14-03-05/16470972 (надалі - акт перевірки).

В акті перевірки контролюючим органом встановлено наступне: підпункту 39. 4. 2 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями, неподання звіту про контрольовані операції за 2014 рік.

На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення рішення №0787140305 від 11.06.2018р., яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 365400 грн.

Позивач вважає спірне податкове повідомлення-рішення прийнято з порушенням вимог законодавства, а тому звернувся до суду з даним позовом.

Досліджуючи наявні у матеріалах справи докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх у сукупності, суд бере до уваги наступне.

Під час перевірки встановлено, що згідно статуту ТОВ «Гале - К ЛТД» засновниками товариства є: ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п НОМЕР_1 ), внесок якого в статутний фонд ТОВ «Галс - К ЛТД» становить 10000 грн. (17%); ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п НОМЕР_2 ), внесок якого в статутний фонд ТОВ «Галс - К ЛТД» становить 20 000 грн. (33%); ОСОБА_3 (р.н.о.к.п.п НОМЕР_3 ), внесок якого в статутний фонд ТОВ «Галс - К ЛТД» становить 10 000 грн. (17%); ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п НОМЕР_4 ), внесок якого в статутний фонд ТОВ «Галс - К ЛТД» становить 20 000 грн. (33%).

В свою чергу, засновниками НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД № 35/4, відповідно до даних АІС «Податковий блок» в період з 01.01.2014 по 31.12.2014року були: ТОВ «Карлтон Трейдинг Україна» (код 25662676) (Україна, 01133, м. Київ, пров. Лабороторний, буд. 3), сума внеску в статутний фонд НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД №35/4 становить 194845,16 грн. (49,9%); ВАТ «УКРНАФТА» (код 00135390) (Україна, 4053, м. Київ, пров. Несторівський буд. 3/5), сума внеску в статутний фонд НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД № 35/4 становить 194 067,34 грн. (49,7%); ТОВ «Галс - К ЛТД» (код 16470972) (Україна, 01133, м. Київ, пров. Лабороторний, буд. 3), сума внеску в статутний фонд НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД №35/4 становить 1 429,3 грн. (0,37%);

Засновником ТОВ «Карлтон Трейдинг Україна» (код 25662676) є ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п НОМЕР_2 ), якому належить 33,3 % загальної суми внесків, та ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п НОМЕР_1 ), сума внесків складає 16,7 %.

Крім того, перевіркою встановлено, що за період з 01.01.2014 р. по 31.12.2014 р. проведено господарські операції згідно укладених договорів між ТОВ «ГАЛС-К ЛТД» та НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД №35/4 на загальну суму 50084718,75 грн, а саме:

договір про надання комплексних послуг з обмеження притоку пластових вод, інтенсифікації притоку вуглеводнів в експлуатаційних свердловинах на родовищах Прилуцького нафтогазопромислового району № СД-1 від 10.06.1999. На виконання умов договору ТОВ «ГАЛС-К ЛТД» виписано (оформлено) на адресу НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД 35/4 акти про результати та вартість послуг, податкові накладні за період з 01.01.2014 р. - 31.12.2014 р, податкові накладні на загальну суму без ПДВ - 19930318,03 грн, ПДВ складає 3986063,61 грн;

договір поставки нафти № Н-76/14 від 01.04.2014 р. На виконання умов договору ТОВ «ГАЛС-К ЛТД» виписано (оформлено) на адресу НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД 35/4 акти прийому-передачі, видаткові та податкові накладні на загальну суму без ПДВ - 29868430,06 грн, ПДВ складає 5973686,01 грн;

договір оренди № ОРП-Г/СД-08 від 01.11.2008 р. про оренду частину приналежного Орендодавцю помешкання, розташованого за адресою: м. Київ, пров . Лабороторний , 3. На виконання умов договору ТОВ «ГАЛС-К ЛТД» виписано (оформлено) на адресу НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД 35/4 акти прийому-передачі, видаткові та податкові накладні на загальну суму без ПДВ - 30000,00 грн, ПДВ складає 6000,00 грн;

договір оренди № Г/СД-2/10 від 01.12.2010 р. про оренду автомобіля Шевроле-Нива (АІ1747СК) за період з 01.01.2014 р. по 31.12.2014 р. На виконання умов договору ТОВ «ГАЛС-К ЛТД» виписано (оформлено) на адресу НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД 35/4 акти прийому-передачі, видаткові та податкові накладні на загальну суму без ПДВ - 54000,00 грн, ПДВ складає 10800,00 грн.

В перевіряємому періоді товариством ТОВ «ГАЛС-К ЛТД» було здійснено реалізацію труб НКТ з муфтами на адресу НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД 35/4 на загальну суму без ПДВ - 201970,66 грн, ПДВ складає 40394,13 грн, що підтверджено первинними документами, а саме до перевірки надано рахунок - фактуру № СФ-132 від 05.05.2014 року, на загальну суму 242364,80 грн, у тому числі ПДВ 40 394,13 грн.

Контролюючим органом зроблено висновки, що враховуючи норми пп. 39.2.1.4 та пп. 39.2.1.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України (редакції, що діяла до 01.01.2015 р), проведені господарські операції між ТОВ «ГАЛС-К ЛТД» та НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД 35/4 у 2014 р. вважаються контрольованими, згідно до наступних критерії: додержання вартісного показника, який перевищує 50,0 млн. грн (без урахування ПДВ) за відповідний календарний рік (загальний обсяг господарських операцій платника податків з пов`язаною особою - резидентом НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД 35/4 у 2014 р. проведених у 2014 р. складає 50084718,75 грн); господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг) ТОВ «ГАЛС-К ЛТД» здійснено з пов`язаною особою - резидентом НГВУ «Чернігівнафтогаз» СД 35/4), який сплачує податок на додану вартість за іншою ставкою, ніж базова (основна), що встановлена на початок податкового (звітного) 2014 року.

Позивач в позовній заяві зазначає, що останнім в 2014 році не було порушено норм 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України оскільки: Договір про спільну діяльність від 19.01.1999 № 35/4 - уповноважена особа ПАТ Укрнафта 00135390 не є юридичною особою; ОСОБА_2 не володіє 20% або більше корпоративних прав ПАТ «Укрнафта»; у Позивача та ПАТ «Укрнафта» відсутні пов`язані особи, суд не погоджується з даними твердженнями з наступних підстав.

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 05 серпня 2016 р. по справі № 825/973/16, яка набрало законної сили 27.09.2017 р., встановлено, що Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" в особі Нафтогазовидобувного управління "Чернігівнафтогаз" мав взаємовідносини з ТОВ "Галс К ЛТД" протягом 2014 року на загальну суму 50000718 грн, а саме придбання комплексних технологічних послуг та придбання нафти. Тобто, умова щодо вартісного критерію в 50,0 млн. грн. відповідає нормам 39.2.1.4 п.39.2.1 ст.39 Податкового кодексу України.

Відповідно до пп. 39.2.1. п.39.2 ст. 39 Податкового кодексу України визначено, що для цілей цього Кодексу контрольованими операціями є: господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов`язаними особами - нерезидентами; господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов`язаними особами - резидентами, які: задекларували від`ємне значення об`єкта оподаткування з податку на прибуток за попередній податковий (звітний) рік; застосовують спеціальні режими оподаткування станом на початок податкового (звітного) року; сплачують податок на прибуток підприємств та/або податок на додану вартість за іншою ставкою, ніж базова (основна), що встановлена відповідно до нього Кодексу, станом на початок податкового (звітного) року: не були платниками податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість станом на початок податкового (звітного) року.

В абзаці 5 пп. 39.2.1.1. п.39.2 ст.39 Податковою кодексу України визначено, що господарські операції з пов`язаними особами - резидентами визнаються контрольованими у разі якщо останні, зокрема, сплачують, податок на прибуток підприємств та/або податок на додану вартість за іншою ставкою, ніж базова (основна), що встановлена відповідно до цього Кодексу, станом на початок податкового (звітного) року.

Відповідно до пп."а" п.193.1 ст.193 Податкового кодексу України ставки податку встановлюються від бази оподаткування в розмірах 17%.

Згідно пп.10 Підрозділу 2 Перехідних положень Податкового кодексу України за податковими зобов`язаннями з податку на додану вартість, що виникли: з 01.01.2011 до 31.12.2014 включно ставка податку становить 20%.

Таким чином базова ставка податку на додану вартість в періоді що перевірявся становила 20% від бази оподаткування.

В той же час, п.194.1 ст.194 Податкового кодексу України визначено що операції, зазначені у ст.185 цього Кодексу, крім операцій, що не є об`єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка та 7%, оподатковуються за ставкою, зазначеною в пп."а" п.193.1 ст.193 цього Кодексу, яка є основною. Тобто, "0" ставка ПДВ є іншою ніж основна ставка податку на прибуток.

Відповідно до ст.193 Податкового кодексу України ставка податку встановлюється в розмірі 20% або 0% від бази оподаткування. Одночасно ст.194 Податкового кодексу України визначає ставку 20% як базову (основну). Позиція з визначення базової ставки оподаткування, зокрема для цілей ст.39 Податкового кодексу України викладена в узагальнюючій податковій консультації з окремих питань застосування норм податкового законодавства трансфертного ціноутворення, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України №699 від 22.11.2013, а саме: відповідь на питання №20 визначає, що для застосування пп.39.2.1. ст.39 Податкового кодексу України основна ставка податку визначена п.193.1 ст.193 та п.194.1. ст.194 Кодексу.

У відповідності до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Суд звертає увагу, що у відповідності до ч. 4 ст. 78 КАС України рішенням суду встановлений обов`язок включення операцій між Публічним акціонерним товариство "Укрнафта" в особі Нафтогазовидобувного управління "Чернігівнафтогаз" за спільною діяльністю за договором 35/4 та ТОВ "Галс К ЛТД" до звіту про контрольовані операції.

З аналізу матеріалів справи та норм права, суд приходить до висновку, що контролюючим органом правомірно встановлено порушення позивачем вимог підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України, а отже застосування до позивача штрафних санкцій правомірно.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0787140305 від 11.06.2018р. (форма «ПС») прийняте Головним управління Державної фіскальної служби у м. Києві правомірно, а отже, позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач, як суб`єкт владних повноважень, надав суду достатні беззаперечні докази в обґрунтування обставин і довів правомірності винесення оскаржуваних рішень.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243- 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовних вимог Товариству з обмеженою відповідальністю «Галс-К ЛТД» (01133, м. Київ, провул. Лабораторний, 3) - відмовити повністю.

Рішення суду, відповідно до ч. 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону № 2147-VIII, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя І.В. Смолій