
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 вересня 2019 року м. Київ № 640/18088/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Смолій І.В., розглянувши позовну заяву з додатками Державної служби України з надзвичайних ситуацій (01030, м. Київ, вул. Гончара, 55-А) до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19), Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8) про визнання протиправними та скасування рішень,
В С Т А Н О В И В:
Державна служба України з надзвичайних ситуацій (надалі також - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, Державної податкової служби України, у якій просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДФС у м. Києві від 22.07.2019 №0219101309 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) або несвоєчасне перерахування єдиного внеску;
- визнати протиправним та скасувати рішення ДПС України від 05.09.2019 №18815/99-00-08-06-01.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Частиною третьою статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з позовної заяви, Державною службою України з надзвичайних ситуацій заявлено дві позовні вимоги: одна майнового характеру (визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДФС у м. Києві від 22.07.2019 №0219101309 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) або несвоєчасне перерахування єдиного внеску) та одна немайнового (визнати протиправним та скасувати рішення ДПС України від 05.09.2019 №18815/99-00-08-06-01).
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання позову до адміністративного суду немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до норм Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1921 гривня.
Таким чином, сума судового збору за вимогу немайнового характеру становить 1921 грн.
Однак, судом встановлено, що позивачем пред`явлено до суду також одну вимогу майнового характеру на суму 312536,74 грн.
Згідно з п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано, юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, сума судового збору за вимогу майнового характеру становить 4688,05 грн.
До позовної заяви долучена квитанція від 19.09.19 №112 про сплату судового збору у сумі 1921,00 грн. за вимогу немайнового характеру.
З огляду на вищевказане, позивачу необхідно здійснити доплату судового збору у сумі 4688,05 грн та надати суду відповідний платіжний документ.
Відповідно до ч.2 ст.161 КАС України, суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
До позовної заяви позивачем не надано доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані судом недоліки повинні бути усунені шляхом надання документу про сплату судового збору в належному розмірі та доказ надіслання позовної заяви рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, з відповідним клопотанням з посиланням на реквізити даної ухвали.
З огляду на зазначене та керуючись статтями 161, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву Державної служби України з надзвичайних ситуацій без руху.
2. Встановити позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
3. Попередити позивача, що у разі, якщо недоліки, зазначені в ухвалі, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде залишена без розгляду на підставі частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху згідно з частиною 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили з моменту її підписання.
Згідно зі статтею 294 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Суддя І.В. Смолій