Рішення № 84563373, 11.09.2019, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.09.2019
Номер справи
580/2454/19
Номер документу
84563373
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2019 року справа № 580/2454/19

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Руденко А.В.,

за участю:

секретаря - Сачинської В.С.,

позивача - ОСОБА_1 ,

представника відповідача - Конопатської В.О. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні у спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання неправомірним та скасування рішення про відмову у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї та зобов`язання призначити, здійснити нарахування та виплату державної соціальної допомоги,-

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_3 з позовною заявою до Управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, в якій просить:

- визнати неправомірним та скасувати рішення від 12.07.2019 про відмову у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї та допомоги на дітей одиноким матерям відносно позивача;

- зобов`язати відповідача призначити, здійснити нарахування та виплату державної соціальної допомоги позивачу як малозабезпеченій сім`ї та допомоги на дітей, як одинокій матері з 01 липня 2019 року.

Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що відповідно до повідомлення відповідача про відмову в призначенні соціальної допомоги від 12.07.2019 позивачу не призначено соціальну допомогу з таких підстав: відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 №250, соціальна допомога не призначається у разі, коли під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім`ї з`ясовано обставини, які унеможливлюють призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. Під час обстеження матеріально-технічних умов сім`ї (акти обстеження матеріально-побутових умов сім`ї від 11.07.2019 №18815, від 12.07.2019 №19190) встановлено, що заявник ОСОБА_3 надала недостовірну інформацію щодо складу сім`ї. Відповідно до вищевказаного, призначення з 01.07.2019 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та допомоги на дітей одиноким матерям є недоцільно.

Позивач вважає таку відмову необґрунтованою та безпідставною, оскільки з ОСОБА_4 є її колишнім чоловіком, шлюб з яким розірвано 10 січня 2017 року. Також спільних дітей вони не мають, оскільки рішенням Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 08.12.2017 у цивільній справі №695/2768/17 виключено з актового запису №622 від 04.08.2017 про народження її сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості про ОСОБА_4 як батька дитини.

Щодо спільного проживання вказала, що квартира АДРЕСА_1 належить ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , які проживають за кордоном, її колишньому чоловіку ОСОБА_4 та ОСОБА_8 , яка померла, в рівних частках. які тривалий час проживають за кордоном. Щодо проживання колишнього чоловіка ОСОБА_4 , то він теж проживає за кордоном, що підтверджується відмітками в його закордонному паспорті.

Позивач у вказаній квартирі поселилась після укладення шлюбу з колишнім чоловіком ОСОБА_4 , однак після розлучення винаймає дві кімнати, доглядає за квартирою та сплачує комунальні платежі. Третя кімната закрита, там знаходяться речі власників.

Отже її колишній чоловік ОСОБА_4 не є членом сім`ї у розумінні п. 3 ч. 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям».

Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду Руденко А. В. від 12.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі; призначено судове засідання.

Відповідачем не надано до суду відзив на позовну заяву у строк, встановлений судом.

В судовому засіданні 11 вересня 2019 року позивач підтримав заявлені позовні вимоги та просив задовольнити позов в повному обсязі.

В судовому засіданні 11 вересня 2019 року представник відповідачів заперечував проти задоволення позовних вимог та просив відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши позивача та представника відповідачів, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив таке.

Рішенням Управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Білецькій-Шемшур ОСОБА_10 було призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям та допомогу на дітей як одинокій матері. Вказану допомогу позивач отримувала протягом 2017 - 2019 р.р.

Позивач звернулась до відповідача із заявою про призначення їй з 01.07.2019 допомоги малозабезпеченим сім`ям та допомоги на дітей, як одинокій матері. До заяви додана, зокрема, довідка про склад сім`ї, в якій зазначено: заявник ОСОБА_11 та її діти ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14

11 липня 2019 року соціальним інспектором ОСОБА_15 було проведено обстеження матеріально-побутових умов сім`ї ОСОБА_2 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2 . За наслідками обстеження складено акт від 11.07.2019 №18815, в якому встановлено, що заявниця проживає за даною адресою разом з трьома дітьми. Квартира 3-кімнатна, заявниця з дітьми займає 2 кімнати. Умови проживання задовільні. Заявниця здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, має статус одинокої матері.

12 липня 2019 року соціальними інспекторами ОСОБА_15 та ОСОБА_16 в приміщенні Управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради за участю позивача складено акт №19190 від 12.07.2019, яким встановлено, що проведено обстеження матеріально-побутових умов сім`ї ОСОБА_2 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2 і після опитування сусідів з`ясовано, що чоловік ОСОБА_4 проживає за даною адресою разом із заявницею та веде з нею спільне господарство. Тому призначення допомоги за даною заявою є недоцільним, так як до складу сім`ї не включено ОСОБА_4 .

Відповідно до повідомлення про відмову в призначенні соціальної допомоги від 12.07.2019, складеного заступником начальника управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат - начальника відділу призначення та перерахунку соціальних виплат ОСОБА_17 , позивачу не призначено соціальну допомогу з таких підстав: відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 №250, соціальна допомога не призначається у разі, коли під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім`ї з`ясовано обставини, які унеможливлюють призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. Під час обстеження матеріально-технічних умов сім`ї (акти обстеження матеріально-побутових умов сім`ї від 11.07.2019 №18815, від 12.07.2019 №19190) встановлено, що заявник ОСОБА_3 надала недостовірну інформацію щодо складу сім`ї. Відповідно до вищевказаного, призначення з 01.07.2019 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та допомоги на дітей одиноким матерям є недоцільно.

Вважаючи протиправною відмову відповідача у призначенні соціальної допомоги, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до абз. 2, 4 ст. 1 Закону України від 01.06.2000 №1768-III "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям" (далі - Закон №1768-III) державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям (далі - державна соціальна допомога) - щомісячна допомога, яка надаєтьс я малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї; малозабезпечена сім`я - сім`я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї.

Стаття 3 Закону №1768-III визначає, що право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України.

Згідно зі ст. 6 Закону №1768-III державна соціальна допомога призначається на шість місяців.

Порядок надання державної соціальної допомоги визначений статтею 4 Закону №1768-III.

Відповідно до ст. 4 Закону №1768-III заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім`ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. Виконавчий комітет сільської, селищної ради передає заяву про надання державної соціальної допомоги до місцевої державної адміністрації.

У заяві дається згода сім`ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону.

До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються:

документ, що посвідчує особу;

довідка про склад сім`ї. До складу сім`ї включаються чоловік, дружина; рідні, усиновлені діти цих осіб віком до вісімнадцяти років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I - IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох років і які не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II груп або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв`язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи і здійснює догляд за нею; жінка та чоловік, які проживають однією сім`єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. При цьому до складу сім`ї включаються незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I - IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох років і не мають власних сімей. До складу сім`ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні;

декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім`ї (в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до цього Закону; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім`ї аліменти, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення, безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, на час здійснення зазначених заходів);

довідка про наявність та розмір земельної частки (паю);

довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, про безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Форми заяви, довідки про склад сім`ї, декларації про доходи та майно встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення.

Місцеві державні адміністрації для мети цього Закону мають право користуватися всіма офіційними джерелами інформації, в тому числі й інформацією органів доходів і зборів.

Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, організовує роботу щодо призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Рішення про відмову в наданні державної соціальної допомоги має бути вмотивованим і містити роз`яснення порядку його оскарження.

Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Умови призначення і виплати малозабезпеченим сім`ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям" визначає Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 №250 (далі - Порядок).

Відповідно до п. 2 Порядку державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям (далі - соціальна допомога) призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї.

Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї (п. 3 Порядку).

Відповідно до ст. 7 Закону №1768-III державна соціальна допомога не призначається у випадках, коли:

працездатні члени малозабезпеченої сім`ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої і вищої освіти протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, за особами з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги);

з`ясовано, що малозабезпечена сім`я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї;

у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім`ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).

Згідно з п. 10 Порядку соціальна допомога не призначається у разі, коли:

працездатні члени малозабезпеченої сім`ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, за особами з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги);

під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім`ї з`ясовано, що малозабезпечена сім`я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здача у найм або оренду житлового приміщення (будинку) або його частини; один чи кілька членів сім`ї працюють без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; можливість отримання доходу від утримання худоби, птиці, інших тварин; дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо);

особи, які входять до складу малозабезпеченої сім`ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатили послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв`язку тощо (крім житлово-комунальних послуг, у межах норм споживання та медичних послуг, пов`язаних із забезпеченням життєдіяльності) в сумі, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї;

у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).

Відповідно до п. 12 Порядку у разі коли особами, які входять до складу сім`ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

Під час судового розгляду справи встановлено, що позивачу не призначено соціальну допомогу у зв`язку із з`ясуванням під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім`ї обставин, що унеможливлюють призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, а саме: під час обстеження матеріально-побутових умов сім`ї (акти обстеження матеріально-побутових умов сім`ї від 11.07.201 9№18815, від 12.07.2019 №19190) встановлено надання недостовірної інформації щодо складу сім`ї.

Так, за наслідками обстеження матеріально-побутових умов сім`ї ОСОБА_2 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , складено акт №19190 від 12.07.2019, згідно з яким після опитування сусідів було з`ясовано, що чоловік ОСОБА_4 проживає за даною адресою разом із заявницею та веде з нею спільне господарство. Тому призначення допомоги за даною заявою є недоцільним, так як до складу сім`ї не включено ОСОБА_4

Форма акта обстеження матеріально-побутових умов сім`ї затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 28.04.2004 N 95. У розділі 8 вказаного акта зазначається: додаткова інформація (узагальнена інформація щодо нужденності сімї або можливості знаходження додаткових джерел для існування) після чого даний Акт підписується соціальний інспектор, Уповноважений представник сім`ї власника / співвласник, наймач житла, інша особа, яка може засвідчити достовірність даних, наведених в акті. Таким чином, відповідно до норм чинного законодавства України у разі опитування сусідів вказані особи повинні бути занесені до Акту обстеження матеріально-побутових умов сім`ї, та підписувати в графі «Інша особа, яка може засвідчити достовірність даних, наведених в акті».

Суд зазначає, що у вказаному акті не зазначено прізвища, імена та по батькові, та адреса місця проживання сусідів, пояснення яких були покладені в основу висновків про спільне проживання заявниці зі своїм чоловіком, у зв`язку з чим неможливо перевірити вказані відомості та надати їм оцінку.

Відповідно до показань соціального інспектора ОСОБА_15 , яка допитана в судовому засіданні 11.09.2019 в якості свідка, вона особисто відвідувала позивача 11.07.2019 для обстеження матеріально-побутових умов сім`ї заявника ОСОБА_1 Після відвідування квартири нею були опитані двоє сусідів, а саме ОСОБА_18 та чоловік, які своїх прізвищ не назвали, однак повідомили про факт проживання із заявницею її чоловіка ОСОБА_4 та про те, що чоловік періодично їздить на заробітки за кордон. Свідок ОСОБА_15 показала, що особисто не зафіксували факт проживання ОСОБА_4 у вказаній квартирі чи будь-яких ознак, які б вказували на його проживання.

Допитана як свідок соціальний інспектор ОСОБА_16 показала, що особисто позивача не відвідувала, акт обстеження матеріально-побутових умов сім`ї №19190 від 12.07.2019 складений в приміщенні Управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Департамента соціальної політики Черкаської міської ради за участю позивача. Вона особисто телефонувала ОСОБА_4 за номером телефону, що знаходиться у справі з призначення житлової субсидії, і останній повідомив, що проживає у квартирі АДРЕСА_1 . Також висновки акта про спільне проживання заявниці та її чоловіка грунтуються на тому, що ОСОБА_4 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , та є співвласником вказаної квартири.

Суд критично оцінює висновки акта обстеження матеріально-побутових умов сім`ї від 12.07.2019 та зазначає, що останній не може бути належним доказом, що підтверджує факт спільного проживання заявниці та ОСОБА_4 , ведення ними спільного господарства.

Так, згідно з ч. 2 ст. 74 Кодексу адміністративного судочинства України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Ч. 3 ст. 91 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, якщо показання свідка грунтуються на повідомленнях інших осіб, то ці особи повинні бути також допитані. За відсутності можливості допитати особу, яка надала первинне повідомлення, показання з чужих слів не може бути допустимим доказом факту чи обставин, на доведення яких вони надані, якщо показання не підтверджуються іншими доказами, визнаними допустимими згідно з правилами цього Кодексу.

Висновки акта обстеження матеріально-побутових умов сім`ї №19190 від 12.07.2019 грунтуються на показах сусідів, прізвища яких відсутні, отже вони не можуть бути допитані у судовому засіданні.

Щодо допиту свідка ОСОБА_4 позивач пояснила, що останній у квартирі не проживає, місце його проживання їй невідоме; спілкується вона з ним по телефону у разі потреби. Також свідок ОСОБА_16 показала, що у телефонній розмові ОСОБА_4 вказав, що знаходиться в м. Києві.

Отже ОСОБА_4 також не може бути допитаний у судовому засіданні як свідок, оскільки його місце фактичного проживання наразі невідоме.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу від 10.01.2017 серія НОМЕР_1 шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_19 розірвано, про що 10 січня 2017 року складено відповідний актовий запис №9.

Згідно з рішенням Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 08.12.2017 у справі №695/2768/17 виключено з актового запису № 622 від 04.08.2017р. про народження дитини ОСОБА_20 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , вчиненого Придніпровським районним у місті Черкаси відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, відомості про ОСОБА_4 , як батька дитини.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже ті обставини, що ОСОБА_4 є членом сім`ї позивача, проживає разом з позивачем однією сім`єю та є батьком її сина ОСОБА_20 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідачем у судовому засіданні не доведені, а доводи відповідача про надання заявницею для призначення соціальної допомоги недостовірної інформації щодо складу сім`ї у зв`язку із встановленням факту її спільного проживання однією сім`єю з колишнім чоловіком ОСОБА_4 за адресою АДРЕСА_2 не знайшли свого підтвердження.

Таким чином, суд дійшов висновку про протиправність відмови відповідача у призначенні позивачу державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, оформлену повідомленням про відмову в призначенні соціальної допомоги від 12 липня 2019 року.

Вирішуючи позовну вимогу про зобов`язання відповідача призначити, здійснити нарахування та виплату державної соціальної допомоги позивачу як малозабезпеченій сім`ї та допомоги на дітей, як одинокій матері з 01 липня 2019 року, суд зазначає, що згідно з п. 2 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 №250 повноваження щодо призначення соціальної допомоги позивачу відносяться до компетенції Управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, яке приймає рішення про призначення такої допомоги за умови наявності всіх документів, передбачених пунктом 4 вказаного Порядку.

Судом не досліджувались обставини щодо наявності всіх документів, необхідних для призначення соціальної допомоги позивачу, оскільки вказані обставини не були предметом судового розгляду. Отже, належним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання відповідача повторно розглянути її заяву про призначення соціальної допомоги.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, які належить задовольнити частково.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_2 ) задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (бул. Шевченка, 307, м.Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 37853109) у призначенні ОСОБА_21 ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_2 ) державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, оформлену повідомленням про відмову в призначенні соціальної допомоги від 12 липня 2019 року.

Зобов`язати Управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (бул. Шевченка, 307, м. Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 37853109) повторно розглянути заяву ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_2 ) про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям з 1 липня 2019 року та прийняти рішення з врахуванням висновків, викладених у рішенні суду.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (бул. Шевченка, 307, м. Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 37853109) на користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_2 ) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн 20 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення виготовлений 26 вересня 2019 року.

Суддя А.В. Руденко