Рішення № 84562580, 27.09.2019, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2019
Номер справи
478/452/19
Номер документу
84562580
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 вересня 2019 р. № 478/452/19 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лебедєвої Г.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання протиправним рішення від 02.11.2018 року № 30 та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Казанківського районного суду Миколаївської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Баштанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області про:

- визнання протиправним рішення Баштанського об`єднаного управління Пенсійного Фонду України Миколаївської області № 30 від 02 листопада 2018 року про відмову у призначенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на 10 років відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- зобов`язання Баштанське об`єднане управління Пенсійного Фонду України Миколаївської області призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку на 10 років, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, на підставі статті 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, що підтверджується посвідченням (категорія 2) серія НОМЕР_1 . Маючи страховий стаж більше 16 років, він 03.03.2018 року звернувся до Баштанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області із заявою про призначення пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку на 10 років як учаснику ліквідації наслідків аварії Чорнобильської катастрофи 2-ї категорії, згідно із ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», однак відповідачем прийнято рішенням від 02.11.2018 року про відмову у призначенні пенсії, оскільки позивачем не надано довідку встановленого зразка Ф-122, затверджену постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 року про періоди роботи у зоні відчуження у червні 1986 року із зазначенням заробітної плати за вказаний період, первинні документи, які підтверджують факт роботи у 1986 році безпосередньо у зоні відчуження та військовий квиток або інший документ, який підтверджує проходження строкової військової служби. Позивач вважає зазначену відмову протиправною, оскільки всі необхідні документи для призначення пенсії за віком із зниженням пенсійного віку ним були надані відповідачу, що і стало підставою для звернення ОСОБА_1 з вказаним позовом до суду.

Ухвалою від 27.03.2019 року Казанківський районний суд Миколаївської області адміністративний позов ОСОБА_1 до Баштанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області про визнання протиправним рішення від 02.11.2018 року № 30 та зобов`язання вчинити певні дії передав за підсудністю до Миколаївського окружного адміністративного суду.

10.06.2019 року матеріали адміністративної справи № 478/452/19 надійшли до Миколаївського окружного адміністративного суду.

Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу № 478/452/19 розподілено до розгляду судді Лебедєвій Г.В.

Ухвалою суду від 18.06.2019 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

08.07.2019 року на виконаня ухвали суду від 18.06.2019 року позивачем до канцелярії Миколаївського окружного адміністративного суду надано заяву з зазначенням інформації про місцезнаходження оригіналів доказів, копії яких додані до позовної заяви.

Ухвалою від 29.07.2019 року Миколаївський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі № 478/452/19 та ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

19.08.2019 року за вх. № 13007 до канцелярії Миколаївського окружного адміністративного суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому він просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Заперечуючи проти позову, відповідач послався на те, що оскаржуване рішення є правомірним, оскільки позивачем не надано документи, передбачені Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Крім того, вкзазав, що у ОСОБА_1 відсутній необхідний страховий стаж.

В судовому засіданні 11.09.2019 року протокольною ухвалою суд ухвалив замінити відповідача у даній справі з Баштанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області на його правонасткпника Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області.

Представник позивача та позивач в судовому засіданні 11.09.2019 року позовні вимоги, викладені в позовній заяві, підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечив з підстав, викладених у відзиві.

В судовому засіданні 11.09.2019 року представники сторін по справі заявили клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження. Суд клопотання представників сторін задовольнив та ухвалив розглядати справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, що підтверджується посвідченням (категорія 2) серія НОМЕР_1 , видане Миколаївською обласною державною адміністрацією 31.05.2018 року.

Маючи страховий стаж більше 15 років, 03.08.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Баштанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області із заявою про призначення пенсії за віком із зниженням пенсійного віку на 10 років відповідно до ст.55 Закону України від 28.02.1991 року № 796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (надалі - Закон № 796) як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 р. категорії 2.

На момент звернення позивача до відповідача з вказаною заявою ОСОБА_1 випивнилось 57 років.

До заяви про призначення пенсії ОСОБА_1 було додано:

- копії паспорту та ідентифікаційного коду на ім`я ОСОБА_1 ;

- посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році категорії 2 серія НОМЕР_1 , виданого Миколаївською облдержадміністрацією 31.05.2018 року;

- трудову книжку НОМЕР_2 ;

- диплом НОМЕР_7 ;

- копію довідки № 37 від 26.11.2011 року, видану відокремленим підрозділом Бердичівської дистанції захисних лісонасаджень, завірену департаментом соціального захисту населення Миколаївської ОДА, про відрядження ОСОБА_1 для виконання робіт по вирубці лісу;

- копію рішення Миколаївського окружного адміністративного суду по справі № 478/1278/17 про зобов`язання Департаменту соціального захисту населення в Миколаївській області видати посвідчення, як особі, яка постраждала від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Рішенням Баштанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області № 30 від 02.11.2018 року відмовлено позивачу у призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку, як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС, оскільки при перевірці підстав призначення пенсії було встановлено відсутність документів передбачених Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та відсутність необхідного страхового стажу, а саме:

- відсутня довідка встановленого зразка Ф-122, затверджену постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 року про періоди роботи у зоні відчуження у червні 1986 року із зазначенням заробітної плати за вказаний період;

- не підтверджено первинними документами факт роботи у 1986 році безпосередньо у зоні відчуження;

- робота по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у зоні безумовного (обов`язкового) відселення смт. Вільча Поліського району Київської області станом на 01 січня 19993 року становить менше 2 років;

- загальний трудовий стаж заявника на дату звернення становить 12 років 6 місяців 14 днів, що менше, ніж передбачено Законом № 796.

Позивач, не погоджуючись із зазначеним рішенням відповідача, звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку обставинам, що склалися, суд зазначає наступне.

Право призначення пенсії особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи регулюються Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991р. №796-XII (далі - Закон №796-XII).

Статтею 10 Закону №796-XII передбачено, що учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов`язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві.

Відповідно до статті 55 Закону №796-XII особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу.

Так, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів, мають право на пільгову пенсію із зменшенням пенсійного віку на 10 років.

Постановою правління Пенсійного фонду України затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»(далі - Порядок № 22-1).

Порядком №22-1 передбачено, що документами, які засвідчують особливий статус особи є: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 9 березня 1988 року №122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону №796-XII).

Зміст наведених норм дає підстави для висновку, що право на зменшення пенсійного віку мають особи, які в установленому законом порядку набули статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та працювали визначену кількість днів у зоні відчуження.

Водночас законодавець встановив перелік документів, що підтверджують участь особи у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який не обмежується лише довідкою форми №122, а навпаки такий факт може бути підтверджений будь-якими первинними документами.

Згідно статті 65 Закону №796-XII документами, які підтверджують статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користуватися пільгами, встановленими цим Законом, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи».

Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій. Порядок видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997р. №51 затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - Порядок №51), яким визначено, зокрема, правила видачі посвідчень учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи, коло осіб, яким вони видаються.

Зокрема, відповідно до пункту 5 Порядку №51, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з 1 липня 1986 року до 31 грудня 1986 року від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році - від 1 до 14, у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або на їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році видаються відповідні посвідчення зеленого кольору, серія А.

Згідно із частиною першою статті 15 Закону №796-XII підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.

В свою чергу довідки про період проживання, роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення є лише підставою для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З наведеного випливає, що єдиним документом, що підтверджує статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи, учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом №796-ХІІ, зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи». Довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Такої ж позиції притримується і Верховний Суд, при розгляді справ за аналогічних правовідносин у постановах від 19.09.2018 р. у справі №308/13277/16-а; від 06.02.2019 р. № 731/120/17; від 13.02.2019 р. №530/491/17; від 10.06.2019 р. № 132/271/17.

Судом встановлено, що наказом №34 від 30.09.1985 року прийнятий на роботу працівником зеленого господарства 3-го розряду Козятинської виробничої ділянки.

Наказом №49-а від 13.06.1986 року «Про відрядження працівників» ОСОБА_1 був направлений для виконання робіт з вирубки лісу по ст.Вільча Південо-Західної залізниці в період з 16.06.1986 року по 19.06.1986 року включно, що підтверджується довідкою від 26.12.2011 року № 37.

Матеріали справи містять копію трудової книжки ОСОБА_1 , згідно якої на сторінці 31 - 07.08.1986 року внесено запис на підставі наказу №15-н-1400 мовою оригіналу: «За выполнение срочного задания, связанного с ликвидацией последствий аварии Чернобыльской АЕС объявлена благодарность и выдана денежная премия» проставлено печатку Бердичівської дистанції захисних лісонасаджень.

Крім того, відповідно до копії медичної картки ОСОБА_1 №20309 з червоною полосою поперек лівого верхнього кута до нижнього правого кута, та особова медична карта ОСОБА_1 , згідно якої він направлений Бердичівською дистанцією захисних лісонасаджень для освідування до поліклініки ст. Казатин , причиною освідування зазначено-прибув з району зараження.

Окрім того, рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 15.03.2018 року по справі № 478/1278/17 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення в Миколаївській області та Управління соціального захисту населення Казанківської райдержадміністрації в Миколаївській області, визнано неправомірними дії Департаменту соціального захисту населення в Миколаївській області щодо розгляду звернень ОСОБА_1 щодо визначення йому статусу особи, яка постраждала від наслідків Чорнобильської катастрофи та зобов`язано Департамент соціального захисту населення в Миколаївській області вчинити дії з видачі посвідчення ОСОБА_1 , як особі яка постраждала від наслідків Чорнобильскої катастрофи з врахуванням висновків викладених в рішенні суду.

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 15.03.2018 року по справі № 478/1278/17 було встановлено факт участі ОСОБА_1 в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в зоні відчуження, а саме в районі станції Вільча Південо-Західної залізниці у період з 16.06.1986 року по 19.06.1986 року.

Позивачу, 31.05.2019 року видане посвідчення категорії 2, серії НОМЕР_1 , учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС у 1986 р. Дане посвідчення станом на день розгляду справи є дійсне та не скасоване.

Факт участі позивача у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС доводиться матеріалами справи, а саме: посвідченням учасника ліквідації аварії на ЧАЕС у 1986 році, категорії 2, серії НОМЕР_1 , довідкою № 37 від 26.11.2011 року відокремленого підрозділу Бердичівської дистанції захисних лісонасаджень, завіреною департаментом соціального захисту населення Миколаївської ОДА, про відрядження ОСОБА_1 для виконання робіт по вирубці лісу по ст. Вільча Південно-Західної залізниці у період з 16.06.1986 року по 19.06.1986 року включно.

Таким чином, позивач, 1961 р.н., є учасником ліквідації аварії на ЧАЕС 2 категорії та має право на пільги встановлені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 31.05.2018 року.

Щодо тверджень відповідача про відсутність необхідного стажу для надання пенсії із зменшенням пенсійного віку, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 55 Закону №796-XII особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу.

Як вбачається з трудової книжки та оскаржуваного рішення, страховий стаж позивача становить 12 років 6 місяців 14 днів, що не заперечується відповідачем.

Крім того, відповідно до довідки Казанківського районного військового комісаріату Міністерства оборони України від 19.11.2018 року № 4/2577 року позивач проходив строкову військову службу в період з 18.05.1980 року по 20.01.1984 року, що також підтверджується війсьовим квитком серії НОМЕР_5 , що міститься у матеріалах справи.

Представником позивача в процесі розгляду справи було повідомлено, що позивачем було надано упродовж трьох місяців до Баштанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області війсьовий квиток серії НОМЕР_5 на підтвердження проходження строкової військової служби в період з 18.05.1980 року по 20.01.1984 року, проте відповідачем не було це враховано під час прийняття оскаржуваного рішення.

Отже, загальний страховий стаж ОСОБА_1 становить 16 років 2 місяці та 16 днів.

Мотиви та доводи, наведені у відзиві, є безпідставними, оскільки в ході розгляду справи судом встановлено факт участі позивача в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з моменту аварії до 1 липня 1986 року та наявність необхідного страхового стажу, тому відповідачем протиправно відмовлено в призначенні пенсії позивачу зі зменшенням пенсійного віку.

Посилання відповідача в обгрунтування відзиву на позовну заяву на те, що позивачем не було надано необхідні підтверджуючі документи є безпідставним, оскільки Закон №796-ХІІ пов`язує право на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку з роботою в зоні відчуження у певний період і протягом певного проміжку часу, і позивачем такі обставини було підтверджено відповідними доказами.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи те, що позивач звернувшись до Баштанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області з заявою про призначення йому пенсії відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», подав всі необхідні документи, що передбачені Порядком подання та оформлення документів для призначення пенсій, суд дійшов висновку, що надані документи підтверджують особливий статус позивача, а саме те, що ОСОБА_1 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження та відповідно до записів трудової книжки та військового квитка загальний страховий стаж ОСОБА_1 становить 16 років 2 місяці та 16 днів, а тому він має право на призначення пенсії відповідно до ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись статтями 2, 9, 72, 76, 77, 78, 80, 120, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_6 ) до Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, Миколаївська область, 54020, ідентифікаційний код 13844159) про визнання протиправним рішення від 02.11.2018 року № 30 та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним рішення Баштанського об`єднаного управління Пенсійного Фонду України Миколаївської області № 30 від 02 листопада 2018 року про відмову у призначенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на 10 років відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов`язати Баштанське об`єднане управління Пенсійного Фонду України Миколаївської області призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку на 10 років, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, на підставі статті 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Миколаївській окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складено та підписано суддею 27.09.2019 року.

Суддя Г. В. Лебедєва