
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у задоволенні клопотання
"27" вересня 2019 р. справа № 300/1781/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про розгляд у судовому засіданні із повідомленням сторін адміністративної справи
за позовною заявою ОСОБА_1
до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області
про визнання протиправним та скасування наказу №1217 від 02.08.2019, -
В СТАНОВИВ:
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.08.2019 відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), згідно із правилами, встановленими статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також – КАС України) (а.с.1-2).
На адресу суду 27.09.2019 від позивача надійшло клопотання про розгляд даної справи у судовому засіданні із повідомленням сторін.
Обґрунтовуючи таке прохання позивач вказав на те, що нормами процесуального Закону встановлено стислі строки розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, що свідчить про ймовірність позбавлення позивача права на оцінку та надання заперечень стосовно поданих відповідачем доказів у даній справі.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та подане клопотання, суд зазначає таке.
Відповідно до частин 1, 5, 6 статті 262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, зокрема, у випадку, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Водночас, суд звертає увагу позивача на приписи частин 2, 4 статті 262 та частини 2 статті 193 КАС України, згідно зі змістом яких, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання; перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі; якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі; суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.
Враховуючи наведені положення, твердження позивача стосовно різниці у встановлених КАС України строках розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи та із проведенням судового засідання є помилковими, оскільки законодавцем чітко визначено єдиний строк для розгляду адміністративних справ за правилами спрощеного позовного провадження як у письмовому провадженні, так і з повідомленням сторін, який становить 60 днів.
З огляду на вказані обставини, суд зазначає, що подане позивачем клопотання не містить належного обґрунтування підстав для розгляду даної справи у судовому засіданні із повідомленням сторін. Натомість, вивчивши матеріали справи, предмет та підстави позову, враховуючи відсутність особливої складності справи, а також те, що для її розгляду пріоритетним є швидке вирішення, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання, суд не вбачає підстав для задоволення поданого позивачем клопотання.
Водночас, слід зазначити, що у своєму клопотанні позивач вказав на необхідність з`ясування правомірності надсилання Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області відзиву на позовну заяву від імені Головного управління ДФС в Івано-Франківській області та за підписом уповноваженого представника останнього.
На переконання суду, з метою встановлення наявності повноважень у Головного управління ДПС в Івано-Франківській області на направлення відзиву на позов у даній адміністративній справі, слід зобов`язати відповідача надати суду належним чином засвідчені письмові докази щодо наявності підстав для процесуального правонаступництва.
На підставі наведеного, керуючись статтями 193, 248, 256, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
1. У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд адміністративної справи №300/1781/19 у судовому засіданні із повідомленням сторін - відмовити.
2. Зобов`язати Головне управління ДФС в Івано-Франківській області надати суду належним чином засвідчені письмові докази стосовно обгрунтованості направлення Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області відзиву на позов, а також, наявності підстав для процесуального правонаступництва.
Витребувані докази надати суду у п`ятиденний строк з моменту отримання (вручення) копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.