
242/5340/19
3/242/1680/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2019 року суддя Селидівського міського суду Донецької області Хацько Н.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Селидівського ВП Покровського ГУНП України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР 18 № 050459 від 11.09.2019 року, ОСОБА_1 11 вересня 2019 року о 13годині 57 хвилин в смт. Курахівка по вул. Миру буд. № 19 «а», виїжджаючи з прилеглої території Курахівської лікарні не надав дорогу автомобілю марки ВАЗ 2110 державний номер НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2 , який рухався по головній дорозі. Транспортні засоби отримали механічні пошкодження, ОСОБА_1 отримав тілесні ушкодження. Тим самим, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 10.2 Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 124 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що дану справу необхідно повернути для належного оформлення до Селидівського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області, виходячи з наступного.
У відповідності з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Зокрема при викладені об`єктивної сторони адміністративного правопорушення в протоколі не зазначено відомостей про транспортний засіб, яким керував ОСОБА_1 .
Стаття 251 КУпАП встановлює, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Зокрема в протоколі про адміністративне правопорушення зазначається про вчинення дорожньо-транспортної пригоди з постраждалим, натомість відомості про характер тілесних ушкоджень в протоколі відсутні.
Слід також зазначити, що в разі наявності тілесних ушкоджень до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються відомості щодо внесення чи то відмови внесення події до Єдиного реєстру досудових розслідувань, закриття кримінального провадження, натомість вказана інформація в матеріалах справи відсутня. Крім того, інформація про дорожньо-транспортну пригоду зафіксована в ЄО за № 8616 від 11.09.2019 року та огляд місця дорожньо-транспортної пригоди проводився старшим слідчим Селидівського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області в порядку передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.
Суд звертає увагу, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено про долучення до протоколу копії протоколу серія ДПР № 050460, натомість вказаний документ в матеріалах справи відсутній.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає за необхідне справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП повернути на дооформлення до Селидівського ВП Покровського ГУНП в Донецькій області.
Керуючись ст. ст. 124, 256, 283 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 124 КУпАП, направити до Селидівського ВП Покровського ГУНП в Донецькій області, для належного оформлення справи.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Хацько