
Чортківський районний суд Тернопільської області
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2019 року Справа № 608/1334/19
Номер провадження3/608/494/2019
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Яковець Н. В. , розглянувши матеріали, з участю секретаря судового засідання Олійник О.С., прокурора Гринюк О.О., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли від управління захисту економіки в Тернопільській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, працюючого лісником ДП Чортківське лісове господарство, несудимого, до адміністративної відповідальності не притягувався,-
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
19 липня 2019 року до Чортківського районного суду від управління захисту економіки в Тернопільській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшли матеріали відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування або іншу діяльність зазначену у п.п «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», а сааме, 10 травня 2017 року будучи звільненим з посади пожежного-рятувальника ДПРЧ-6 Управління ДСНС України у Тернопільській області та відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення, вимог абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно, а сааме 28 грудня 2018 р. подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину в вчиненому правопорушенні визнає повністю.
Вислухавши пояснення особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, позицію прокурора, який вважає, що в діях особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з вимогами ст. 280 цього ж Кодексу орган, посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. ст. 251, 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган, посадова особа оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності. Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та ін.
Так, в ході судового розгляду встановлено, що до наказу начальника УДСНС України у Тернопільській області №69 від 09.02.2017, молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , перебуваючого в розпорядженні начальника Управління ДСНС України у Тернопільській області призначено на посаду пожежного-рятувальника шостої державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Тернопільській області.
Наказом начальника ГУ ДСНС України у Харківській області №181 від 03.11.2012 рядовому служби цивільного захисту ОСОБА_1 присвоєно чергове спеціальне звання - молодший сержант служби цивільного захисту.
В подальшому, наказом начальника УДСНС у Тернопільській області №246 від 10.05.2017, молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 пожежного-рятувальника ДПРЧ-6, звільнено зі служби цивільного захисту за п. 176 п.п.6 (у зв`язку із систематичних невиконанням умов контракту особою рядового і начальницького складу) і за першим абзацом п. 173 цього ж Положення в запас Збройних Сил (з постановкою на військовий облік).
Перебуваючи на посаді пожежного-рятувальника ДПРЧ-6 Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області був попереджений про встановленні Законами України «Про запобігання корупції»,що підтверджується його особистим підписом у відповідному попередженні від 12.05.2016.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Таким чином ОСОБА_1 усвідомлював відповідальність та протиправний характер своїх дій, передбачав їх шкідливі наслідки і бажав їх або свідомо "опускав настання цих наслідків.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно "одержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно із абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Частиною 1 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (після звільнення) до 01.04.2018.
Водночас, всупереч вимогам наведених вище законодавчих актів, ОСОБА_1 декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на наступний рік після припинення такої діяльності (звільнення) подав з порушенням встановлених строків, а саме 28.12.2018 року.
Відповідно до інформації НАЗК про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру, декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 по 31.12.2018, 28.12.2018 о 20:45:37 год. останній перший раз зайшов у реєстр (свій персональний кабінет) на сайті НАЗК, де вчиняв певні дії (заповняв/переглядав необхідні розділи декларації) та о 20:55:39 год. натиснув кнопку «Подати документ» та о 20:55:54 год. декларацію успішно подано.
В період з 01.01.2018 до 01.04.2018 було 90 календарних днів для заповнення декларації, які ОСОБА_1 раціонально для цього використані не були.
В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено дату подачі декларації після звільнення за попередній 2017 рік ОСОБА_1 , а саме 28.12.2018, що підтверджується скріншотом сторінки Інтернету з сайту НАЗК.
Згідно з відповіддю НАЗК № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» далі-Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до реєстру.
Відповідно до пункту 8 рішення НАЗК № 3 від 10.06.2018, «реєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ накладанням на нього власного ЕЦП.
З врахуванням досліджених в судовому засіданні доказів, суд не має підстав для висновку, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію за 2017 рік в зв`язку з поважними причинами.
При накладенні на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративного стягнення суд відповідно до вимог ст. 34 вищевказаного Кодексу враховує його позитивну характеристику, те, що він вперше притягається до адміністративної відповідальності, матеріальна шкода внаслідок вчиненого правопорушення на заподіяна.
З врахуванням наведених обставин, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 - 384 (триста вісімдесят чотири) гривень 20 копійок судового збору на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України (р/р 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга або протест прокурора подаються до Тернопільського апеляційного суду через Чортківський районний суд Тернопільської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги або протесту прокурора.
Суддя:/підпис/ Н.В. Яковець
Копія вірна
Постанова набрала законної сили «_____» жовтня 2019 року.
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/1334/19, яка зберігається в Чортківському районному суді Тернопільської області.
Суддя: Н. В. Яковець
Копію постанови видано «___»____2019 року.
Секретар: