Рішення № 84520605, 25.09.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.09.2019
Номер справи
480/2135/19
Номер документу
84520605
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 вересня 2019 р. Справа №480/2135/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соп`яненка О.В.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сумського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом, мотивуючи вимоги тим, що є пенсіонером, з 01.01.2018 ГУ ПФУ в Сумській області здійснило йому перерахунок пенсії, однак при проведенні такого перерахунку були враховані не всі види грошового забезпечення. У відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 до складу грошового забезпечення для перерахунку пенсії було включено лише три складових: посадовий оклад, оклад за військове звання та надбавка за вислугу років. У зв`язку зі скасуванням судом окремих положень постанови № 103 з 05.03.2019 є чинним додаток 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 45 в первинній його редакції. Тобто довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії повинна містити такі складові: підвищення до посадового окладу, надбавки за виконання особливо важливих завдань, за службу в умовах режимних обмежень, за знання та використання в роботі іноземної мови, надбавки за почесне звання "заслужений" чи "народний"; доплати за науковий ступінь, надбавки за спортивні звання, премія. Після набрання законної сили рішенням суду про скасування положень постанови №103 настали підстави, що тягнуть за собою зміну складових для перерахунку пенсії і, як наслідок, її розміру. Ці обставини повинні бути враховані відповідачами при перерахунку та подальшій виплаті пенсії. Звернувся до Сумського ОВК із вимогою подати довідку про розмір грошового забезпечення та до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою про виплату пенсії в повному розмірі у зв`язку зі скасуванням частини 2 Постанови №103. Відповідачі відмовили у задоволенні заяв. Вважає відмови протиправними.

Просить визнати протиправними дії Сумського обласного військового комісаріату щодо відмови у складанні довідки за формою додатку 2 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 у редакції, чинній з 05.03.2019; зобов`язати надати таку довідку; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області з 05.03.2019 виплачувати пенсію в повному розмірі, без обмеження її максимального розміру (обмеження визнано неконституційним рішенням Конституційного Суду України №7-рп/2016) і врахувати надану після зазначеної дати відповідну довідку.

Ухвалою суду від 02.07.2019 відкрито спрощене провадження у справі. Постановлено розгляд справи проводити без проведення судового засідання та виклику учасників справи.

Ухвалою суду від 05.08.2019 відмовлено в задоволенні клопотання Сумського обласного військового комісаріату про зупинення провадження у справі.

Ухвалою від 05.08.2019 витребувано у відповідача - ГУ ПФУ в Сумській області докази.

У відзиві на позову заяву відповідач - Сумський обласний військовий комісаріат зазначив, що при складанні довідки про розмір грошового забезпечення позивача відповідач діяв відповідно до вимог законодавства.

Відповідач - Головне управління ПФУ в Сумській області у відзиві на позовну заяву зазначило, що після дати набрання законної сили рішенням суду, яким скасовано окремі положення Постанови Кабінету Міністрів України № 103 не прийнято нормативно-правового акту, який би встановлював інший порядок виплати пенсій, підстави для виплати позивачу 100% підвищеної пенсії відсутні. Вимога про виплату пенсії без обмеження десятьма прожитковими мінімумами не відповідає положенням статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Просить відмовити в задоволенні позову.

У відповіді на відзив позивач зазначив, що відповідач не навів обставин, які є підставою для відмови в позові.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню. Суд встановив, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". При здійсненні перерахунку пенсії з 01.01.2018 році на підставі постанов Кабінету Міністрів України №704 та №103 від 21.02.2018 до складу грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії було включено лише посадовий оклад, надбавку за військове звання, надбавку за вислугу років (а.с. 58). Інші надбавки та доплати, на які позивач мав право до 01.01.2018 до складу грошового забезпечення включені не були.

Позивач звернувся до Сумського ОВК із заявою, у якій просив скласти нову довідку про розмір грошового забезпечення з урахуванням усіх його складових, які позивач отримував до 01.01.2018 згідно з додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 для проведення перерахунку пенсії (а.с. 19).

Листом від 29.03.2019 №11/720 Сумський ОВК повідомив позивача про те, що у зв`язку з набранням законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі № 826/3858/18 з ГУ ПФУ в Сумській області не надходили списки, на підставі яких уповноважений орган зобов`язаний підготувати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (а.с. 8).

Також позивач звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою про перерахунок пенсії із урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, окрім тих, які передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103. Свою заяву позивач обґрунтував тим, що рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, скасовано пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 та зміни до п. 5 і додатку 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45. Просив врахувати скасування положень постанови №103 при обчисленні пенсії та проводити розрахунок після перерахунку пенсії за надісланою уповноваженим органом довідкою (а.с. 20).

Листом від 15.04.2019 № 894/В-11 ГУ ПФУ в Сумській області повідомило позивача про те, що оскільки після 05.03.2019 не прийнято жодного нормативно-правового акта, який би встановлював інший порядок перерахунку та виплати пенсій, то підстави для перерахунку пенсії відсутні (а.с. 9).

Стаття 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначає, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім`ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Наведена норма не вказує на рішення суб`єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов`язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України" (набрання чинності з 01.01.2017). Таким чином, починаючи з 01.01.2017 законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 № 103 (далі - Постанова № 103), яка набрала чинності 01.03.2018, передбачено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року: окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Пунктом 1 постанови № 103 відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" постановлено: перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Відповідно до пункту 2 постанови №103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків; з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Згідно з пунктом 6 Постанови №103 внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України, зокрема у постанові Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393", а саме пункт 5 викладено в такій редакції:"5. Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням." додаток 2 до Порядку викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Вказаною Постановою також установлено, що у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій зазначаються лише розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою.

Пунктом 2 Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.

Постановою № 704, яка набрала чинності з 01 березня 2018 року і є чинною на момент виникнення спірних правовідносин, встановлені розміри грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

Згідно з пунктом 1 Порядку № 45 у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Пунктами 2, 3 названого Порядку передбачено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України від 27.02.2014 № 794-VII "Про Кабінет Міністрів України" Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов`язкові для виконання акти - постанови і розпорядження.

Отже, оскільки постановою Кабінету Міністрів України № 103 при перерахунку пенсії не передбачалось врахування надбавки за особливо умови служби та премії, які отримував позивач, на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, вони правомірно не були включені до довідки про розмір грошового забезпечення. Вказана Постанова № 103 була чинною та не була скасована на момент складення довідки відповідачем та перерахунку пенсії.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до п. 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які затверджені відповідною постановою Уряду.

05.03.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України залишив без задоволення, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 - без змін.

Відповідно до ч. 2 ст. 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 325 КАС України постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.

Отже, пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб" втратили чинність з 05.03.2019, як того вимагає ч. 2 ст. 265 КАС України.

Після скасування в судовому порядку пунктів 1, 2 Постанови № 103 відповідач - Сумський ОВК не повинен був повторно складати та направляти до органу Пенсійного фонду нову довідку про розмір грошового забезпечення, а у Пенсійного фонду відсутні повноваження щодо направлення списків з 05.03.2019 до військкоматів.

Специфіка призначення та перерахунку пенсій військовим пенсіонерам полягає у тому, що розмір пенсій, які призначаються за Законом № 2262-ХІІ знаходиться в пропорційному відношенні до розміру грошового забезпечення за посадою, яку пенсіонер займав на момент звільнення зі служби або за відповідною посадою (при перерахунку пенсії). До 01.01.2017 на законодавчому рівні закріплено правило, згідно з яким підставою для проведення перерахунку пенсії була фактична зміна видів грошового забезпечення (введення додаткових видів грошового забезпечення або підвищення рівня грошового забезпечення).

Водночас, після прийняття Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким внесено зміни до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, підставою для перерахунку пенсії зазначено рішення Кабінету Міністрів України, до повноважень якого належить визначення на яких умовах та в якому розмірі слід здійснити перерахунок пенсії. Отже, саме Кабінет Міністрів України за наявності фінансових можливостей держави визначає підстави коли може бути проведено перерахунок пенсії особам, яким пенсія призначена за нормами Закону № 2262-ХІІ, але в будь-якому випадку з урахуванням закріплених в Преамбулі Закону № 2262-ХІІ вимог щодо гідного пенсійного забезпечення у зв`язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення.

Суд зазначає, що вказані зміни до Закону № 2262-ХІІ не визнавалися неконституційними у встановленому порядку, є чинними та підлягають застосуванню до спірних правовідносин.

У контексті розгляду спірних правовідносин таке рішення про перерахунок пенсії прийнято Кабінетом Міністрів України у формі Постанови № 103 та на виконання вказаної постанови було проведено перерахунок пенсії усім категоріям осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ. Отже, проведення наступного перерахунку пенсії буде наслідком прийняття Кабінетом Міністрів України нового рішення про перерахунок пенсії.

Із урахуванням таких обставин, визнання протиправними та нечинними пунктів 1, 2 Постанови № 103 за відсутності рішення Кабінету Міністрів України про перерахунок пенсії не створює для Сумського обласного військового комісаріату обов`язку скласти та видати повторно довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу.

За таких обставин, у випадку коли спеціальним Законом № 2262-ХІІ передбачено право, форми і види пенсійного забезпечення, але не унормовано розмір та види складових перерахунку пенсії та віднесено визначення підстав для перерахунку пенсії до повноважень Кабінету Міністрів України, то підвищення розміру грошового забезпечення та/або введення додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців без прийняття відповідного урядового рішення не зумовлює для уповноваженого органу обов`язку вчиняти дії, спрямовані на видачу довідки для проведення перерахунку пенсії.

У свою чергу, оскільки Порядком № 45 (додаток 2 до постанови від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393") не унормовано порядок видачі довідки про грошове забезпечення з урахуванням всіх видів грошового забезпечення (премії, надбавки за особливі умови служби), відмова у видачі такого документа не може визнаватися протиправною, оскільки в даному випадку право на перерахунок пенсії залежить від механізму його реалізації - прийняття відповідного рішення Кабінетом Міністрів України про перерахунок пенсії відповідним категоріям військовослужбовців з урахуванням всіх видів грошового забезпечення за посадою. Чинним Порядком № 45 не встановлено механізму визначення відсоткових розмірів додаткових видів грошового забезпечення. Постанова № 704 містить положення про те, в якому максимальному або мінімальному розмірі може встановлюватися відповідні надбавки, водночас встановлення конкретних розмірів надбавок чи в середньому розмірі за відповідною посадою вказаним нормативно-правовим актом не передбачено.

Постановою Кабінету Міністрів України № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців. Постанова від 21 лютого 2018 року № 103 в частині внесення змін до постанови № 704 та сама постанова № 704 є чинними. Із набранням чинності постановою №704 у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії. Скасування пункту 1 постанови №103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі №2826/3858/18 не впливає на вказані підстави.

Враховуючи викладене, у спірних правовідносинах відсутні ознаки порушення Сумським ОВК прав, свобод та законних інтересів позивача, а тому в задоволенні позовних вимог в цій частині суд відмовляє.

Передбачені пунктом 2 постанови №103 положення щодо розстрочення виплати підвищених пенсій визнані судом протиправними. У зв`язку із скасуванням пункту 2 постанови №103 рішенням у справі №2826/3858/18, обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії скасовано.

Отже, з 05 березня 2019 року, - з моменту набрання законної сили рішенням у справі №2826/3858/18, пенсія позивачу підлягає виплаті у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії. Відмовляючи у виплаті пенсії у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії, відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області діяв без законних на те підстав. За таких обставин, вимоги в частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) позивачу з 05 березня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Сумського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (код ЄДРПОУ 21108013) провести виплату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсії з 05 березня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року, із врахуванням виплачених сум та без обмеження її максимального розміру..

В частині вимог про визнання протиправними дій Сумського обласного військового комісаріату щодо відмови у складанні довідки за формою додатку 2 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 у редакції, чинній з 05.03.2019; зобов`язання надати таку довідку відмовити в зв`язку з необгрунтованістю.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.В. Соп`яненко