Рішення № 84519728, 26.09.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2019
Номер справи
240/6256/18
Номер документу
84519728
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2019 року м. Житомир справа №240/6256/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попової О. Г., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо невключення до довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії, додаткових видів грошового забезпечення, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704, які виплачуються з 01 квітня 2018 року в розмірах, встановлених станом на 01 березня 2018 року, а також додаткових видів грошового забезпечення, які виплачувались до 01 січня 2018 року;

- зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України включити до грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії складові (надбавки, доплати, підвищення) премію, встановлених законодавством, а саме: надбавку за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 10% посадового окладу (Постанова Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 року №414) або 381,00 грн; середній розмір пенсії 87% посадового окладу або 3 314,70 грн; надбавку за роботу з таємними виробами, носіями, документами 10% або 381,00 грн; надбавку за особливі умови служби 15% або 571,50 грн; надбавку за особливо важливі завдання 50% або 3 683,00 грн;

- зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України виготовити та направити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Житомирській області нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується при перерахунку пенсії, із зазначенням наступних основних і додаткових видів грошового забезпечення, про враховуються при перерахунку пенсії: 1) посадовий оклад; 2) оклад за військовим званням; 3) надбавка за вислугу років; 4) надбавка за службу в умовах режимних обмежень - у розмірі 10% посадового окладу; 5) надбавка за особливі умови служби - у розмірі 15% посадового окладу; 6) надбавка за особливі важливі завдання - у розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років; 7) премія - у розмірі 87% від посадового окладу.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що позивачу на виконання Постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року №704 було з 01 квітня 2018 року проведено перерахунок пенсії, однак, без врахування до розміру грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії, усіх належних основних та додаткових видів грошового забезпечення.

Вказує, що звертався до відповідача із заявою про виготовлення нової довідки про розміру грошового забезпечення позивача, що враховується при перерахунку пенсії (яка б включала усі належні та виплачувані раніше позивачу основні та додаткові види грошового забезпечення) та її подальшого направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, однак відповідач протиправно відмовляє у видачі та направленні такої довідки.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 28 грудня 2018 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження із проведенням підготовчого засідання та викликом (повідомленням) учасників справи.

17 січня 2019 року до відділу документального забезпечення суду у строк та в порядку, визначеному статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) надійшли письмові пояснення по суті позову, відповідно до змісту яких Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області просить відмовити у задоволенні позовних вимог за безпідставністю (а.с. 32-35).

Крім того, 17 січня 2019 року до відділу документального забезпечення суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області надійшло клопотання про зупинення провадження у справі (а.с. 39-40).

18 січня 2019 року до відділу документального забезпечення суду у строк та в порядку, визначеному статтею 162 КАС України, надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого Адміністрація Державної прикордонної служби України позовні вимоги не визнає та просить відмовити у їх задоволенні за безпідставністю.

Вказує, що Адміністрація Державної прикордонної служби України немає повноважень щодо перерахунку пенсії, а довідка про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується при перерахунку пенсії, відповідає вимогам Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 та Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.

Наголошує, що правові підстави для виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується при перерахунку пенсії із врахуванням інших видів грошового забезпечення, відсутні, а тому Адміністрація Державної прикордонної служби України у межах спірних правовідносин діяла у відповідності до частини другої статті 19 Конституції України (а.с. 41-44).

Крім того, 18 січня 2019 року до відділу документального забезпечення суду від Адміністрації Державної прикордонної служби України надійшло клопотання про зупинення провадження у справі (а.с. 49-50).

24 січня 2019 року до відділу документального забезпечення суду від ОСОБА_1 надійшло клопотання про зупинення провадження у справі (а.с. 53-54) та клопотання про розгляд справи за відсутності позивача (а.с. 56).

28 січня 2019 року до відділу документального забезпечення суду надійшло клопотання Адміністрації Державної прикордонної служби України про розгляд заяви про зупинення провадження у порядку письмового провадження (а.с. 57).

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 28 січня 2019 року клопотання ОСОБА_1 , Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про зупинення провадження у справі задоволено, зупинено провадження в адміністративній справі №240/6256/18 до набрання законної сили судовими рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва у справах №826/3783/18, №826/4979/18, №826/4958/18 (а.с. 60-62).

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 26 січня 2019 року поновлено провадження в адміністративній справі №240/6256/18, закрито підготовче провадження у праві та призначено справу до судового розгляду по суті у порядку письмового провадження без проведення судового засідання та виклику (повідомлення) учасників справи.

Положеннями частини третьої статті 44 КАС України визначено, що учасники справи мають право, зокрема: подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Частиною четвертою статті 159 КАС України встановлено, що подання заяв по суті справи є правом учасників справи.

Позивач як у строк та в порядку, визначеному статтею 163 КАС України та встановлений ухвалою суду про відкриття провадження, так і станом на 26 вересня 2019 року відповідь на відзив не надіслав. Доказів наявності поважності причин для пропуску процесуального строку для подання відповіді на відзив позивачем також надано не було.

Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до частини другої статті 193 КАС України суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.

Частиною п`ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Встановлено та не заперечується сторонами, що наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України "По особовому складу" від 27 серпня 2014 року №327-ос, згідно з Положенням про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, капітана ОСОБА_1 (П-000352), начальника групи - старшого інспектора прикордонного контролю 2 групи інспекторів прикордонного контролю відділення прикордонного контролю "Харків-1" прикордонної комендатури "Харків-залізничний" (прикордонного контролю) 4 прикордонного загону, звільнено у відставку за статтею 63 пункту "в" (за станом здоров`я) (а.с. 11).

Згідно із витягом з наказу командира військової частини 9951 "По особовому складу (офіцери, прапорщики, службовці)" від 03 вересня 2004 року №101-ос, позивача виключено зі списків особового складу військової частини (а.с. 12).

У відповідності до протоколу про призначення (поновлення) пенсії за вислугу років від 20 вересня 2004 року №4139, ОСОБА_1 з 04 вересня 2004 року призначено пенсію за вислугу років в порядку пункту "а" статей 12-13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-XII, у розмірі 90% грошового забезпечення. До складу грошового забезпечення, з якого вираховується пенсія, включено: 1) посадовий оклад, 2) оклад за військове звання; 3) надбавка за в/р 30%; 4) інші види виплат: а) 100% надбавка; б) 50% пенсійна надбавка; в) 30% за безперервну вислугу років; 33,3% премія (а.с. 13).

Як встановлено із витягу з пенсійної справи №100610007454, позивачу було проведено перерахунок пенсії з 01 листопада 2017 року. До складу грошового забезпечення, з якого вираховується пенсія, включено: 1) посадовий оклад, 2) оклад за військове звання; 3) процентна надбавка за вислугу років 30%; 4) робота з таємними виробами, носіями, документами 10%; 5) ОУС 15%; 6) надбавка за особливо важливі завдання 50%; 7) премія 34% (а.с. 23).

Згідно з витягом із пенсійної справи №100610007454, позивачу було проведено перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року. До складу грошового забезпечення, з якого вираховується пенсія, включено: 1) посадовий оклад, 2) оклад за військове звання; 3) процентна надбавка за вислугу років 45%. При цьому, зазначено, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, підвищення складає 3 874,44 грн, з них виплачується: з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року щомісячно 50% від підвищення - 1 937,22 грн; з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щомісячно 75% суми підвищення - 2 905,83 грн; з 01 січня 2020 року 100% щомісячно від підвищення - 3 874,44 грн (а.с. 16).

Вказані види грошового забезпечення та їх розмір також узгоджуються зі змістом довідки "Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103" від 25 червня 2018 року №11/13825 (а.с. 22)

Позивач звертався із заявою на ім`я директора фінансово-економічного департаменту Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , з якого вираховується пенсія, із зазначенням усіх основних та додаткових видів грошового забезпечення, які отримував позивач (а.с. 17).

Адміністрація Державної прикордонної служби України листом вих. №11/К-15793 від 06 листопада 2018 року повідомила позивачу, що його заяву розглянуто. Роз`яснено, що оскільки форму довідки, за якою Адміністрацією Держприкордонлужби оформлено довідку від 25 червня 2018 року №11/13825 для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, то підстави для зміни форми цієї довідки та включення до неї будь-яких інших видів грошового забезпечення, окрім визначених пунктом 1 цієї постанови, відсутні (а.с. 18-19).

Не погоджуючись із діями відповідача та вважаючи їх протиправними, позивач звернувся із вказаним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та перевіряючи дії відповідача на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою статті 46 Основного Закону встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно з пунктом 6 частини першої статті 92 Конституції України, виключно законами України визначаються, зокрема, форми і види пенсійного забезпечення, захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Відповідно до статті 117 Основного Закону, Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов`язковими до виконання.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-XII (в редакції, чинній на момент проведення перерахунку пенсії , далі - Закон №2262-XII).

Положеннями статті 51 Закону №2262-XII визначено, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім`ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Частиною четвертою статті 63 Закону №2262-XII закріплено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджено Постановою Кабінету Міністрів від 13 лютого 2008 року №45 (в редакції, чинній на момент проведення перерахунку пенсії, далі - Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 2 Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Згідно з пунктом Порядку №45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Положеннями пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-XII. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

01 березня 2018 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року №704 (пункт 10 вказаної Постанови, далі - Постанова №704), якою, зокрема, військовослужбовцям було збільшено розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років.

Пунктом 2 Постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

24 лютого 2018 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року №103 (в редакції, чинній на момент проведення перерахунку пенсії, далі - Постанова №103).

Пунктом 1 Постанови №103 передбачено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року №704.

При цьому, пунктом 2 Постанови №103 передбачено виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01 січня 2018 року у таких розмірах: з 01 січня 2018 року - 50 відсотків; з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків; з 01 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року.

Додатком 2 до Постанови №103 затверджено форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій.

Встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року у справі №826/3858/18 апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України залишено без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року - без змін.

Враховуючи вищевикладене, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 набрало законної сили 05 березня 2019 року.

Суд звертає увагу позивача, що пункти 1 та 2 Постанови №103 як на час видачі позивачу довідки про розмір грошового забезпечення, час звернення позивача із заявою щодо видачі нової довідки, так і на час звернення позивача із вказаним позовом до суду, були чинними та підлягали застосуванню до спірних правовідносин.

При цьому, положення пункту 2 Постанови №704 та Додаток 2 до Постанови №103 на момент судового розгляду є чинними та не скасовані у встановленому законом або в судовому порядку.

Відповідно до наявної у матеріалах справи довідки "Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103" від 25 червня 2018 року №11/13825, позивачу до грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, було включено: 1) посадовий оклад, 2) оклад за військове звання; 3) процентну надбавку за вислугу років 45%. (а.с. 22).

Включені відповідачем до довідки від 25 червня 2018 року №11/13825 основні та додаткові види грошового забезпечення узгоджуються із положеннями пункту 2 Постанови №103, пункту 2 Постанови №704, а також відповідають формі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, затвердженою Додатком 2 до Постанови №103.

Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства та наявних у матеріалах справи доказів, суд зазначає, що відповідач як при виготовленні довідки "Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103" від 25 червня 2018 року №11/13825, так і при відмові позивачу у виготовленні нової довідки та направленні її до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області правомірно застосував положення пункту 1 Постанови №103, пункту 2 Постанови №704 та Додатку 2 до Постанови №103.

Враховуючи вищевикладене, суд погоджується із доводами відповідача щодо відсутності правових підстав як для виготовлення нової довідки, так і для її подальшого направлення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідачем на виконання вимог частини другої статті 77 КАС України та наявною у матеріалах справи сукупністю належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів спростовано, а позивачем не доведено протиправну бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 2, 77, 90, 139, 243, 248, 250, 256, 262, 295 КАС України, суд,

вирішив:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . РНОКПП/ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) до Адміністрації Державної прикордонної служби України (вул. Володимирська, 26, м. Київ, Центральна Частина Києва, м. Київ, 01601. РНОКПП/ЄДРПОУ: 00034039), третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича, 7, м. Житомир, 10003. РНОКПП/ЄДРПОУ: 13559341) про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити дії - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду складено у повному обсязі: 26 вересня 2019 року.

Суддя О.Г. Попова