
Справа № 158/2256/16-а
Провадження № 2-а/0158/127/19
У Х В А Л А
26 вересня 2019 року м. Ківерці
Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Костюкевич О.К., вивчивши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Рожищенського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
03.11.2016 року позивач звернувся до Ківерцівського районного суд Волинської області із адміністративним позовом до Рожищенського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
Постановою Ківерцівського районного суду Волинської області від 29.11.2016 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2017 року, в задоволенні позову відмовлено.
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 15.08.2019 року касаційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково та скасовано постанову Ківерцівського районного суду Волинської області від 29.11.2016 року, а також ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2017 року, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Вирішуючи питання про прийняття справи до провадження, суддею встановлено наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, але за умови, що ця справа відноситься до юрисдикції цього суду, віднесеної процесуальним законом.
Розмежовуючи предметну юрисдикцію адміністративних судів, ст. 20 КАС України передбачає, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ч. 2 ст. 20 КАС України).
У п. 10 ч. 1 Перехідних положень КАС України визначено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Зважаючи на те, що зі змісту адміністративного позову вбачається, що ОСОБА_1 звертається з вимогами до Рожищенського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Волинської області, при цьому предметом спору є призначення й виплата суб`єктом владних повноважень (органом державної влади) індексації пенсії, що згідно ст. 20 КАС України за предметною юрисдикцією не належить до підсудності Ківерцівського районного суду Волинської області, оскільки дана справа не входить до переліку визначених ч. 1 ст. 20 КАС України справ, які розглядають місцеві загальні суди як адміністративні, а тому відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України вона підсудна Волинському окружному адміністративному суду.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи наведене, дана справа за адміністративним позовом підлягає передачі на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст.20,29, 294, п. 10 ч. 1 Перехідних положень КАС України, -
у х в а л и в:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Рожищенського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії передати за підсудністю на розгляд Волинському окружного адміністративному суду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається через Ківерцівський районний суд Волинської області.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не були вручені у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених ч. 2 ст. 299 КАС України.
Суддя
Ківерцівського районного суду О.К.Костюкевич