Рішення № 84508686, 24.09.2019, Шумський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
24.09.2019
Номер справи
609/627/19
Номер документу
84508686
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 609/627/19

2/609/318/2019

24 вересня 2019 року Шумський районний суд Тернопільської області

В складі головуючого судді Ковтуновича О.В.

за участі:

секретаря судового засідання Кравчук Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шумськ під час заочного розгляду цивільну справу

за позовом: ОСОБА_1

до

відповідача: Шумської міської ради об`єднаної територіальної громади

вимоги позивача: про скасування рішення двадцять другої сесії сьомого скликання Шумської міської ради № 1088 від 20.06.2017 р. «Про відмову в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в АДРЕСА_1

учасники справи - не з`явилися

В С Т А Н О В И В :

І. Стислий виклад позиції позивача.

1. 27 травня 2019 року ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до суду з позовом до Шумської міської ради об`єднаної територіальної громади (далі відповідач) з вимогою про скасування рішення двадцять другої сесії сьомого скликання Шумської міської ради № 1088 від 20.06.2017 р. «Про відмову в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в АДРЕСА_1 .»

2. Позов обґрунтований тим, що 07 березня 2017 року рішенням 18 сесії сьомого скликання Шумської міської ради було надано позивачу дозвіл на розроблення детального плану території земельної ділянки орієнтовною площею 0,0027 га., яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , для будівництва індивідуального гаража відповідно до державних будівельних норм, стандартів і правил.

На підставі вищезазначеного рішення Шумської міської ради ФОП ОСОБА_2 було виготовлено детальний план території земельної ділянки по АДРЕСА_1 , який був поданий до міської ради.

05 травня 2017 року рішенням 20 сесії 7 скликання Шумської міської ради №1018 позивачу відмовлено в затверджені детального плану території земельної ділянки.

Рішеннням Шумського районного суду Тернопільської області від 10 вересня 2018року позов позивача задоволено, визнано незаконним та скасовано рішення 20 сесії 7 скликання Шумської міської ради - об`єднаної Територіальної громади від 05.05.2017 року № 1018 «Про відмову в затвердженні детального плану території земельної ділянки в АДРЕСА_1 », а також зобов`язано відповідача повторно розглянути заяву позивача від 03.04.2017 року про затвердження детального плану території земельної ділянки по АДРЕСА_1 .

28 листопада 2018року рішенням 44 сесії 7 скликання Шумської міської ради №2287 було затверджено позивачу детальний план території земельної ділянки по АДРЕСА_1 площею 0,0027 га.

Крім того, позивач 01.06.2017 року звертався із заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в АДРЕСА_1 , однак рішенням 22 сесії сьомого скликання Шумської міської ради № 1088 від 20.06.2017 р. йому в цьому було відмовлено. Рішення сесії вважає незаконним та таким, що порушує права позивача , оскільки підстави, які наведено в рішенні не відповідають виключним підставам , передбаченим законом та не можуть бути такими, що дають право сесії відмовити в задоволенні його заяви. Просить позов задоволити та скасувати рішення 22 сесії сьомого скликання Шумської міської ради № 1088 від 20.06.2017 р.« Про відмову в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в АДРЕСА_1 », а також зобов`язати Шумську міську раду- об`єднану територіальну громаду повторно розглянути подану ним заяву від 01 червня 2017 року про надання йому дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1 , площею 0,0027 га., для будівництва індивідуального гаража.

ІІ. Процесуальні дії у справі.

3. Ухвалою суду від 04 червня 2019 року прийнято до розгляду позовну заяву та призначено підготовче засідання на 10 липня 2019 року.

4. Ухвалою суду від 10 липня 2019 року справу призначено до судового розгляду на 06 серпня 2019 року.

5. Ухвалою суду від 06 серпня 2019 року відкладено судовий розгляд справи у зв`язку із клопотанням позивача на 03 вересня 2019 року.

6. Ухвалою суду від 03 вересня 2019 року відкладено судовий розгляд справи у зв`язку із клопотанням позивача на 24 вересня 2019 року.

7. Представник позивача ОСОБА_3 та позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилися, однак від них поступило письмове клопотання про слухання справи у їх відсутність з повним підтриманням позовних вимог.

8. Представник відповідача Шумської міської ради об`єднаної територіальної громади в судове засідання не з`явився з невідомих суду причин, хоча про день та час розгляду справи повідомлялись належним чином, заперечень проти позову суду не представили. Тому суд вважає за можливе розгляд справи у відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів із винесенням заочного рішення.

9. Судом на підставі частини другої статті 247 Цивільно процесуального кодексу України (далі ЦПК), у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

ІІІ. Фактичні обставини, встановлені Судом та зміст спірних правовідносин.

10. 01 червня 2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив надати йому дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1 для будівництва індивідуального гаражу

20 червня 2017 року 22 сесією 7 скликання було розглянуто заяву позивача та рішенням № 1088 відмовлено позивачу в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1 для будівництва індивідуального гаражу площею 0.0027 га у зв`язку з місцем розташування земельної ділянки на території житлової забудови/ багатоквартирного типу/ та наявності об`єкта самочинного будівництва відповідно до детального плану території земельної ділянки по АДРЕСА_1 розробленого ФОП ОСОБА_4

11. У відповідності до відповіді на звернення позивача від 07 лютого 2018 № 01/01-14 року Шумська районна державна адміністрації Тернопільської області сектор містобудування та архітектури зазначила, що відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Земельного Кодексу України», із врахуванням вимог містобудівної документації-генерального плану міста Шумськ та плану зонування (зонінгу) території, земельна ділянка по АДРЕСА_1 , та прилеглі до неї ділянки знаходяться в зоні житлової громадської забудови.

12. Рішеннням Шумського районного суду Тернопільської області від 10 вересня 2018року позов позивача задоволено, визнано незаконним та скасовано рішення 20 сесії 7 скликання Шумської міської ради - об`єднаної Територіальної громади від 05.05.2017 року № 1018 «Про відмову в затвердженні детального плану території земельної ділянки в АДРЕСА_1 », а також зобов`язано відповідача повторно розглянути заяву позивача від 03.04.2017 року про затвердження детального плану території земельної ділянки по АДРЕСА_1 .

13. 28 листопада 2018року рішенням 44 сесії 7 скликання Шумської міської ради №2287 було затверджено позивачу детальний план території земельної ділянки по АДРЕСА_1 площею 0,0027 га.

ІV. Оцінка Суду.

14.Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь - які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин ( фактів ), що встановлюють вимоги і заперечення учасників справи та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

15.Згідно ч.2 ст. 78 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

16.Відповідно до ч.1 ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

17.У відповідності до ст. 12 Земельного Кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить:

а) розпорядження землями територіальних громад;

б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу;

в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу;

г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу;

ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст;

д) організація землеустрою;

е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів;

є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства;

ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства;

з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу;

и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом;

і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок;

ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст;

й) вирішення земельних спорів;

к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

До повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належать:

1) надання відомостей з Державного земельного кадастру відповідно до закону;

2) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

18. У відповідності до ст. 42 ЗК України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

2. Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

3. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками.

4. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації.

5. У разі знищення (руйнування) багатоквартирного будинку майнові права на земельну ділянку, на якій розташовано такий будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія, зберігаються за співвласниками багатоквартирного будинку.

З аналізу даної норми слідує, що належним та допустимим доказом того, що земельна ділянка належить до прибудинкової території багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 та відповідно її користувачем є об`єднання співвласників, повинна бути відповідна землевпорядна документація.

19. Відповідно до статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Зважаючи на викладене вище суд приходить до переконання, що позов підставний та підлягає до задоволення.

VІ. Розподіл судових витрат між сторонами.

18. Відповідно до статті 141 ЦПК підлягає стягненню з відповідача судовий збір, витрати по сплаті якого понесені позивачем і документально підтвердженні.

Зокрема, згідно квитанції від 27.05.2019 року позивачем було сплачено 768 грн. 40 коп., який і підлягає стягненню з відповідача.

З цих підстав,

Керуючись статтями 2, 5, 10-13, 18, 81, 258-259, 263-265 Цивільно процесуального кодексу України, ст. 42 ЗК України, суд, -

У Х В А Л И В :

1.Винести заочне рішення.

2.Позов ОСОБА_1 (житель, АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Шумської міської ради- об`єднаної територіальної громади (вул. Українська, 59, м. Шумськ, Тернопільської області, код ЄДРПОУ 04396259) про скасування рішення двадцять другої сесії сьомого скликання Шумської міської ради № 1088 від 20.06.2017 р. «Про відмову в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в АДРЕСА_1 - задоволити повністю.

3. Визнати незаконним та скасувати рішення 22 сесії сьомого скликання Шумської міської ради № 1088 від 20.06.2017 р. « Про відмову в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в АДРЕСА_1 .

4. Зобов`язати Шумську міську раду - об`єднану територіальну громаду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 01 червня 2017 року про надання йому дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1 , площею 0,0027 га., для будівництва індивідуального гаража.

5. Стягнути з Шумської міської ради - об`єднаної територіальної громади на користь ОСОБА_1 понесені ним судові витрати в сумі 768грн.40 коп.

Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільно процесуальним кодексом України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому Цивільно процесуальним кодексом України.

До дня початку функціонування єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Шумський районний суд Тернопільської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Повне рішення суду складено 24 вересня 2019 року.

Суддя: О. В. Ковтунович