Рішення № 84492200, 23.09.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.09.2019
Номер справи
826/16353/17
Номер документу
84492200
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

23 вересня 2019 року № 826/16353/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Катющенка В.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомДержавної служби України з питань праці в особі Головного управління Держпраці у Київській областідо про Приватного акціонерного товариства "КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ" застосування заходів реагування,В С Т А Н О В И В:

Державна служба України з питань праці в особі Управління Держпраці у Київській області звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, у якому просить суд, у зв`язку з загрозою життю та здоров`ю працівників, застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Приватного акціонерного товариства "КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ" у вигляді зупинки робіт, а саме:

- заборонити експлуатацію кабельних мереж КЛ 10 кВ: ТЕЦ-2 РП 300 № 1 № 2, ТЕЦ-2 РП 301 № 1 № 2, ТЕЦ-2 ТП 723, РП 300 ТП 266, ТП 266, ТП 266 ТП 723, ТП 723 ТП 1799, ТП 1799 РП 301 та електроустановки: РП 300, РП 301, ТП 723, ТП 1799, ТП 266, ТП 2635, ТП 3806, ТП 2632, ТП 2636, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Електриків, 26; експлуатацію електроустановок: РП 328, ТП 665, та кабельні мережі КЛ 10 кВ: РП 328-ТП 665 № 1 № 2, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 107, шляхом відключення їх від електричної мережі електропостачальної організації;

- заборонити експлуатацію технологічного електрообладнання понад 1000 В, а саме: установка випробувань засобів захисту АИИ-70 та вимірювач опору заземлення Ф-4103 М1;

- заборонити експлуатацію вантажопідіймальних кранів р. № 326, № 6700, № 4756, № 1206, № 473, № 640, № 102, № 117, № 1451, № 6731, № 7025, № 7026, № 3267, № 3174, № 9841, № 4755, № 4462, № 3161 до усунення порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення робіт.

В обґрунтування заявлених вимог Державна служба України з питань праці вказувала на те, що в грудні 2017 року посадовими особами Головного управління Держпраці у Київській області проведено планову перевірку Приватного акціонерного товариства "КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ" на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативних актів з охорони праці та промислової безпеки, про що складено акт від 04.12.2017 № 5.1/242/156.

За результатами перевірки Головним управлінням Держпраці у Київській області встановлено, що відповідачем допущено порушення Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107; Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 687; НПАОП 40.1-1.21-98.

У зв`язку з цим, а також враховуючи те, що Головне управління Держпраці у Київській області є територіальним органом центрального органу влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, позивач, посилаючись на приписи частини п`ятої статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до відповідача.

Ухвалою суду від 14.12.2017 відкрито скорочене провадження у даній адміністративній справі.

Враховуючи те, що 15.12.2017 набрала чинності нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що відповідно до частини третьої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Беручи до уваги те, що станом на дату прийняття рішення у справі, вона знаходиться на стадії розгляду у скороченому провадженні, відповідно її розгляд продовжено у письмовому провадженні з урахуванням положень пункту 10 частини першої статті 4, частин четвертої та частини п`ятої статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції з 15.12.2017.

Ухвалу про відкриття скороченого провадження у справі відповідач отримав 20 грудня 2017 року, відзиву на позовну заяву не надіслав.

08.02.2018 відповідачем на адресу суду направлено лист, у якому останній повідомив про хід усунення порушень.

02.09.2019 судом на адресу учасників справи скеровано запити про надання інформації щодо усунення порушень, виявлених у ході перевірки.

17.09.2019 до суду від позивача надійшла відповідь на запит, у якій останній повідомив суд, що Головним управлінням Держпраці у Київській області у період з 04.12.2017 по 02.09.2019 не проводився позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо перевірки виконання вимог раніше виданого припису від 04.12.2017.

19.09.2019 відповідачем подано до суду документи, що підтверджують виконання останнім вимог припису від 04.12.2017 № 5.1/242/156.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Частиною першою статті 3 Конституції України проголошено, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Згідно з пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №96 (зі змінами та доповненнями, далі - Положення), Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Основними завданнями Держпраці, зокрема, є реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб (підпункт 1 пункту 3 Положення).

Згідно з пунктом 4 Положення, Держпраці відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю; здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.

Пунктом 7 Положення визначено, що Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. На утворені територіальні органи Держпраці може покладати виконання завдань за міжрегіональним принципом.

У відповідності до абзаців 1-2 частини першої статті 39 Закону України від 14.10.1992 №2694-XII "Про охорону праці" (зі змінами та доповненнями, надалі - Закон № 2694-XII), посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, мають право безперешкодно відвідувати підконтрольні підприємства (об`єкти), виробництва фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та здійснювати в присутності роботодавця або його представника перевірку додержання законодавства з питань, віднесених до їх компетенції.

Матеріалами справи підтверджено, що у період з 21.11.2017 по 04.12.2017, на підставі направлення на проведення перевірки від 31.10.2017 № 5.1/171, виданого відповідно до наказу № 2580 від 30.10.2016, посадовими особами Головного управління Держпраці у Київській області проведено планову перевірку Приватного акціонерного товариства "КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ" на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно - правових актів з охорони праці та промислової безпеки, про що складено акт від 04.12.2017 № 5.1/242/156.

У 5 розділі акта зафіксовано ряд порушень, зокрема, у пункті 21 зазначено, що роботодавцем не одержано дозвіл Держпраці (Держгірпромнагляду) на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки - на експлуатацію електричного устаткування електричних станцій та мереж (кабельні мережі КЛ 10 кВ: ТЕЦ-2 РП 300 № 1 № 2, ТЕЦ-2 РП 301 № 1 № 2, ТЕЦ-2 ТП 723, РП 300 ТП 266, ТП 266, ТП 266 ТП 723, ТП 723 ТП 1799, ТП 1799 РП 301 та електроустановки: РП 300, РП 301, ТП 723, ТП 1799, ТП 266, ТП 2635, ТП 3806, ТП 2632, ТП 2636, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Електриків, 26; експлуатацію електроустановок: РП 328, ТП 665, та кабельні мережі КЛ 10 кВ: РП 328-ТП 665 № 1 № 2, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 107), що є порушенням пункту 15 додатку 3 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107.

У пункті 22 акта перевірки позивач зазначив, що в порушення пункту 1 Додатку 2 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 відповідач не одержав дозвіл Держпраці (Держгірпромнагляду) на виконання робіт підвищеної небезпеки (електротехнічна лабораторія) - випробування електричного устаткування.

Згідно пункту 23 акта на підприємстві відсутній дозвіл Держпраці (Держгірпромнагляду) на експлуатацію випробувального устаткування (при випробуванні електрозахисних засобів, або випробування електричного устаткування підвищеною напругою), а саме: установка випробувань засобів захисту АИИ-70 та вимірювач опору заземлення Ф-4103 М1, що є порушенням пункту 15 додатку 3 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107.

Обґрунтовуючи порушення відповідачем пункту 1.3.1, 8.6 НПАОП 40.1-1.21-98 "Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів", абзацу 4 пункту 9 постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 687 "Порядок проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки" позивач у пункті 24 акта стверджує, що на підприємстві не забезпечено проведення технічного огляду електрообладнання підприємства в зв`язку з закінченням граничного строку безпечної експлуатації кабельних мереж КЛ 10 кВ: ТЕЦ-2 РП 300 № 1 № 2, ТЕЦ-2 РП 301 № 1 № 2, ТЕЦ-2 ТП 723, РП 300 ТП 266, ТП 266, ТП 266 ТП 723, ТП 723 ТП 1799, ТП 1799 РП 301 та електроустановки: РП 300, РП 301, ТП 723, ТП 1799, ТП 266, ТП 2635, ТП 2632, ТП 2636, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Електриків, 26; електроустановок: РП 328, ТП 665, та кабельні мережі КЛ 10 кВ: РП 328-ТП 665 № 1 № 2, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 107.

У пункті 27 акта перевірки позивач зазначає, що випробування електрообладнання підприємства виконано працівниками електротехнічної лабораторії, а саме: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , які не пройшли спеціальну підготовку і перевірку знань схем випробувань і правил з включенням до складу комісії з перевірки знань спеціаліста з випробування устаткування, який має ІV групу з електробезпеки, в протоколі перевірки знань і в посвідченнях відсутній відповідний запис, що є порушенням пунктів 6.10.9, 7.6.2 НПАОП 40.1-1.21-98 "Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів".

Згідно пункту 31 акта відповідачем порушено пункт 2.1.4 НПАОП 40.1-1.21-98 "Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів" та пункт 4.4 НПАОП 0.00-4.12-05 "Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці", оскільки до виконання своїх службових обов`язків були допущені працівники, які не пройшли перевірку знань комісією відповідного територіального органу Держпраці за участю відповідних профспілок на групу з електробезпеки у встановленому порядку.

Також, у пункті 34 акта перевірки позивач стверджує про порушення відповідачем пункту 21 Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 687, оскільки не проведено позачерговий технічний огляд машинам та устаткуванню підвищеної небезпеки: вантажопідіймальних кранів р.№№ 326, 6700, 4756, 1206, 473, 640, 102, 117, 1451, 6731, 7025, 7026, 3267, 3174, 9841, 4755, 4462, 3161 після закінчення граничного строку експлуатації.

У пункті 35 акта перевірки вказано, що відповідачем не проведено позачерговий технічний огляд машинам та устаткуванню підвищеної небезпеки: вантажопідіймальних кранів р.№№ 326, 6700, 4756, 1206, 473, 640, 102, 117, 1451, 6731, 7025, 7026, 3267, 3174, 9841, 4755, 4462, 3161 після закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням вимог пункту 9 Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 687.

У зв`язку з виявленням указаних порушень, в акті перевірки попереджено відповідача про необхідність негайного зупинення робіт (виробництва) з експлуатації:

- кабельних мереж КЛ 10 кВ: ТЕЦ-2 РП 300 № 1 № 2, ТЕЦ-2 РП 301 № 1 № 2, ТЕЦ-2 ТП 723, РП 300 ТП 266, ТП 266, ТП 266 ТП 723, ТП 723 ТП 1799, ТП 1799 РП 301 та електроустановки: РП 300, РП 301, ТП 723, ТП 1799, ТП 266, ТП 2635, ТП 3806, ТП 2632, ТП 2636, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Електриків, 26; експлуатацію електроустановок: РП 328, ТП 665, та кабельні мережі КЛ 10 кВ: РП 328-ТП 665 № 1 № 2, що знаходяться за адресою: м . Київ, вул. Жилянська, 107;

- технологічного електрообладнання понад 1000 В, а саме: установка випробувань засобів захисту АИИ-70 та вимірювач опору заземлення Ф-4103 М1;

- вантажопідіймальних кранів р. № 326, № 6700, № 4756, № 1206, № 473, № 640, № 102, № 117, № 1451, № 6731, № 7025, № 7026, № 3267, № 3174, № 9841, № 4755, № 4462, № 3161 до усунення порушень, зазначених в акті перевірки від 04.12.2017 № 5.1/242/156.

Посадовими особами відповідача отримано акт перевірки та підписано без заперечень і зауважень.

За визначенням статті 1 Закону № 2694-XII охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров`я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Згідно приписів статті 4 Закону № 2694-XII, державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням. Державна політика в галузі охорони праці базується на принципах: пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону № 2694-XII, умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.

Згідно з частиною першою статті 13 Закону № 2694-XII, роботодавець зобов`язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

За змістом частин третьої та четвертої статті 21 Закону № 2694-XII, роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов`язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці. Порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, та граничні розміри тарифів на проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, висновок якої є підставою для видачі дозволів, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною 7 статті 7 Закону України від 05.04.2007 № 877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 877-V), на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Відповідно до абзацу 1 частини п`ятої статті 4 Закону № 877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

З доданих відповідачем до матеріалів справи документів вбачається, що станом на день вирішення справи порушення, зафіксовані актом від 04.12.2017 № 5.1/242/156, усунуті.

Так, 26.06.2018 Головним управлінням Держпраці у Київській області видано Приватному акціонерному товариству "КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ" дозвіл № 1774.18.32 на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки - на експлуатацію електричного устаткування електричних станцій та мереж (кабельні мережі КЛ 10 кВ: ТЕЦ-2 РП 300 № 1 № 2, ТЕЦ-2 РП 301 № 1 № 2, ТЕЦ-2 ТП 723, РП 300 ТП 266, ТП 266, ТП 266 ТП 723, ТП 723 ТП 1799, ТП 1799 РП 301 та електроустановки: РП 300, РП 301, ТП 723, ТП 1799, ТП 266, ТП 2635, ТП 3806, ТП 2632, ТП 2636, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Електриків, 26; експлуатацію електроустановок: РП 328, ТП 665, та кабельні мережі КЛ 10 кВ: РП 328-ТП 665 № 1 № 2, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 107.

13.08.2018 Головним управлінням Держпраці у Київській області видано Приватному акціонерному товариству "КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ" дозвіл № 263.18.30 на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Відповідно до дозволу Головного управління Держпраці у Київській області від 26.06.2018 № 1773.18.32 надано Приватному акціонерному товариству "КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ" дозвіл на експлуатацію устаткування напругою понад 1000 В.

Також, позивачем на підтвердження проведення технічного огляду електрообладнання підприємства та електроустановок, машин та устаткування підвищеної небезпеки надані відповідні акти. Крім того, на підтвердження проходження працівниками навчання відповідачем додано до матеріалів справи протоколи перевірки знань від 02.02.2018.

Враховуючи, що обставини, з якими Закон пов`язує можливість застосування заходів реагування судом, усунуті відповідачем, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись статтями 9, 14, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовних вимог Державної служби України з питань праці в особі Головного управління Держпраці у Київській області (04060, м. Київ, вул. Вавілових, 10, ідентифікаційний код 39794214) відмовити.

Рішення набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147-VIII).

Суддя В.П. Катющенко