
Номер справи 623/3160/19
Номер провадження 3/623/679/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2019 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Герцов О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління державного агентства рибного господарства у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП відсутній, уродженця міста Кремінна, Луганської області, займається веденням домашнього господарства, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 4 статті 85 КУпАП.
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №002501 від 25 липня 2019 року громадянин ОСОБА_1 порушив правила використання об`єктів тваринного світу, чим скоїв правопорушення, передбачене частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення №6430904003243, №6430904001828, повернулись до суду з відміткою «за вказаною адресою не проживає».
У рішенні ЄСПЛ по справі "Пономарьов проти України" від 03.04.2008р. Судом було визначено що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (див., mutatis mutandis, рішення у справі "Олександр Шевченко проти України" ( 974_256 ) (Aleksandr Shevchenko v. Ukraine), заява N 8371/02, п. 27, рішення від 26 квітня 2007 року, та "Трух проти України" (Trukh v. Ukraine) (ухвала), заява N 50966/99, від 14 жовтня 2003 року). (п.41 Рішення).
З огляду на те, що судом здійснені заходи з повідомлення правопорушника про дату, час та місце розгляду справи були належними, а правопорушник мав бути заінтересований для вжиття заходів або для явки до суду, або до надання своїх письмових пояснень, чого зроблено не було, то суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю правопорушника за наявними у справі документами.
Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення, встановлено наступне.
25 липня 2019 року, на Червонооскільському вордосховищі біля села Оскіл в Ізюмському районі ОСОБА_1 сіткою з льоски вловив рибу: лящ -3 шт., плоскирка – 4 шт., загальною вагою 4 кг., чим порушив пункт 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, а також наніс збитки рибному господарству України на суму 646 гривень 00 копійок.
Факт правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №002501 від 25 липня 2019 року, розпискою про прийняття на відповідальне зберігання вилученого майна, описом-оцінкою до протоколу, розрахунком матеріальної шкоди, поясненнями самого правопорушника ОСОБА_1 , зазначеними в протоколі на зворотній стороні).
Аналізуючи досліджені докази та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, приходжу до висновку, що дії правопорушника ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за частиною 4 статті 85 КУпАП, оскільки він дійсно порушив правила використання об`єктів тваринного світу.
Відповідно до п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України №19 від 15 лютого 1999 року встановлено, що забороняється лов водних живих ресурсів із застосуванням промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань.
Статтею 27 КУпАП передбачено, що штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до частини 1 статті 29 КУпАП конфіскація предмета, який став знаряддям або безпосереднім об`єктом адміністративного правопорушення полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, не встановлено.
Згідно протоколу у ОСОБА_1 було виявлено одну сітку з льоски (h – 1.5, l – 35, a - 50), яка згідно положень статті 29 КУпАП є знаряддям вчинення адміністративного правопорушення.
Згідно частини 1 статті 40 КУпАП, якщо у результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то адміністративна комісія, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо її сума не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а суддя районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду - незалежно від розміру шкоди, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
З урахуванням вищевикладеного, вважаю за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян на користь держави з конфіскації знарядь вчинення правопорушення.
Керуючись статтями 27, 29, 33, 40, 40-1, частиною 4 статті 85, статтями 221, 282, 283, 284 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 85 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення (отримувач коштів: Ізюмське УДКСУ Харківської області, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37283992, код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31118106020012, код класифікації доходів: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 до державного бюджету завдану матеріальну шкоду в сумі 646 гривень 00 копійок (р/р 33117331020563, ВДК в Ізюмському районі, код ЄДРПОУ 37283992, банк УДК в Харківській області, МФО 899998).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 384 гривні 20 копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджет 22030106).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.М. Герцов