
Копія
Справа № 560/3812/18
РІШЕННЯ
іменем України
18 вересня 2019 рокум. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І.
за участю:секретаря судового засідання Бачок О.В. представника позивача - Ступки Г.М. розглянувши адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , в якому просить суд зобов`язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 тимчасово припинити обіг харчових продуктів на потужності за адресою: АДРЕСА_1 , до повного усунення порушень вимог законодавства України про харчові продукти.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за результатами проведеної ним перевірки встановлено порушення відповідачем ряду вимог нормативно правових актів з питань безпечності та якості харчових продуктів, що стало підставою для прийняття рішення про тимчасове припинення обігу харчових продуктів, що несуть загрозу для життя людей.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.11.2018 суд відкрив спрощене позовне провадження з повідомленням учасників справи.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.12.2018 провадження у адміністративній справі №560/3812/18 за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , було зупинене до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 650/4121/18.
12 березня 2019 року Хмельницьким окружним адміністративним судом розглянуто адміністративну справу № 560/4121/18 та прийнято рішення, яке набрало законної сили 31.07.2019.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 09.08.2019 провадження у справі за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про зобов`язання вчинити дії - поновлено.
Відповідач не скористався своїм правом, передбаченим статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України, щодо надання відзиву на позовну заяву (відзив), інших заяв по суті справи чи клопотань до суду не надходило.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд адміністративний позов задовольнити.
Розгляд справи, у зв`язку із неприбуттям відповідача або його представника, судом неодноразово відкладався.
Відповідач в судове засідання призначене на 18.09.2019 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений судом належним чином. Причини неявки до суду не повідомив.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, які знаходяться в матеріалах справи, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що 17.10.2018 до Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області надійшло звернення громадянки ОСОБА_2 , про вжиття заходів щодо перевірки дотримання умов зберігання, виробництва, реалізації та якості продукції, що реалізується ФОП ОСОБА_1
23.10.2018 року начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області прийнятий наказ "Про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю)" №2195, яким начальника Хмельницького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ткачука Р.О. зобов`язано організувати проведення позапланового заходу фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 щодо дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів.
26.10.2018 начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області видане направлення №1371 для проведення позапланової перевірки фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 .
31.10.2018 працівниками контролюючого органу здійснено вихід за адресою здійснення позивачем підприємницької діяльності.
За результатами перевірки посадовими особами відповідача складено акт планового (позапланового) заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами від 31.10.2018 року №311018, в якому зафіксовано наступні порушення відповідача:
- здійснюється виробництво (пакування ) та зберігання - обіг харчових продуктів тваринного походження без наявного експлуатаційного дозволу, що є порушенням п. 4 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- оператор ринку здійснює перефасування молочних продуктів, що є порушенням ст. 5 Закону України «Про молоко та молочні продукти»;
- на потужності не ведуться записи про заходи, які вживаються для управління небезпечними факторами, що є порушенням п. 1 ч. 5 ст. 40 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- відсутні записи та підтверджуючі документи щодо наявності хвороб тварин (довідки про епізоотичне благополуччя), які можуть вплинути на безпечність харчових продуктів, що є порушенням п. 3 ч. 6 ст. 40 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- відсутні записи та підтверджуючі документи щодо даних стосовно проведенпя перевірок тварин та або харчових продуктів (за 2018 рік, не надано документів щодо лабораторних досліджень молока на показники безпеки), що суперечить вимогам п. 5 ч. 6 ст. 40 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- приміщення фасувального цеху та пересувні потужності - бочки для виїзної торгівлі не підтримуються в чистоті (відсутні підтверджуючі документи та записи щодо проведення прибирань та дезінфекцій), що суперечать вимогам п. 1 ч. 1 ст. 41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- планування потужності фасувального цеху не забезпечує дотримання вимог щодо поточності та товарного сусідства, що не забезпечує дотримання гігієнічних вимог щодо мінімізації забруднення харчових продуктів п. 2 ч. 1 ст. 41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- підлога в фасувальному цеху не має дренажної системи, конструкція якої запобігає забрудненню, що є порушенням п. 5 ч. 1 ст. 41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»; підлога та стіни в фасувальному цеху виготовлені з проникаючих матеріалів, які непридатні до миття та забезпечення можливості дотримання належного рівня гігієнічних вимог, підчас операцій з харчовим продуктами та між такими операціями, що суперечать вимогам п. 1 ч. 1 ст. 42 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- стеля в фасувальному цеху частково вкрита пліснявою, що свідчить про те, що її конструкція не запобігає накопиченню конденсату, що є порушенням п. 2 ч. 1, 2 ст. 42 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- двері у фасувальному цеху не мають гладкої поверхні (виготовлені із нещільно підігнаних дощок), що не дає можливості легко чистити та дезінфікувати, що є порушенням п. 4 ч. 1 ст. 42 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- відсутні приміщення для чищення, дезінфекції і зберігання робочих інструментів та обладнання, які виготовлені з нержавіючих матеріалів, легко чистяться, забезпечені гарячою та холодною водою, що суперечить п. 6 ч. 1 ст. 42 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- рухомі транспортні засоби для торгівлі (бочки для реалізації молока) не утримуються в чистоті (відсутні підтверджуючі документи та записи про їх миття та дезінфекцію за період 2018 року), що суперечить п. 1 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- не надано записів та підтверджуючих документів стосовно захисту від будь - якого ризику забруднення зокрема від шкідників та гризунів, що суперечить п. 2 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- рухомі транспортні засоби для торгівлі (бочки для реалізації молока) не обладнано засобами для підтримання належної гігієни, що суперечить п. 3 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- на рухомих транспортних засобах для торгівлі (бочки для реалізації молока) фасовані молочні продукти розміщені в пінопластових ящиках, а частина безпосередньо на цих ящиках під відкритим небом, що не забезпечує максимального зниження ризику їх забруднення, що суперечить п. 8 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- відсутні записи та підтверджуючі документи про чищення та дезінфекцію обладнання та інвентаря. За період 2018 року відсутні результати лабораторних досліджень підтверджуючі забезпечення захисту від появи ризиків забруднення, що суперечить п. 1 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- обладнання та інвентар розміщенні так, що є не можливо провести його очищення, що суперечить п. З ч. 1 ст. 45 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- відсутні підтверджуючі документи про облік і утилізацію повернутої із реалізації продуктів і харчових відходів. На підприємстві немає відповідних записів щодо їх зберігання і утилізації та договорів, що суперечить п. 3 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- відсутні лабораторні дослідження води питної де б зазначалася її відповідність вимогам, що є порушенням п. 4 ч. 1 ст. 47 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- на потужність допускався персонал, який не пройшов вчасно медогляд та має його протермінування більше одного місяця, що суперечить п. 1 ч. 1 ст. 48 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- персонал потужностей не проходив навчання щодо гігієнічних вимог. Відсутні підтверджуючі документи та записи за 2018 рік, що суперечить п. 2 ч. 1 ст. 48 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- молоко на етапах транспортування, розливу та реалізації на рухомих транспортних засоби для торгівлі в належні мірі незахищене від забруднення та утримуються в умовах що не запобігають псуванню (на час перевірки ємкість із молоком не опломбована, не контролюється температура), що суперечить п. 2 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- молочні харчові продукти не захищені від забруднення на етапі фасування у цеху (люмінісфцентні лампи незакриті захисними ковпаками, на стелі пліснява, неналежними чином зберігається тара, відсутні записи щодо проведення миття та дезінфекцій обладнання, недотримуються вимоги щодо гігієни персоналу), що суперечить п. 3 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- в ході реалізації молочних продуктів на рухомих транспортних засобах для торгівлі не дотримується температурний режим, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів та формування токсинів, (реалізація відбувається без відповідного холодильного обладнання), що суперечить вимогам п. 7 ч. 1 ст. 43 та п. 5, ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- на час перевірки в фасувальному приміщенні зберігається пакувальний матеріал в транспортувальній упаковці (ящиках) безпосередньо біля стола для фасування, що може спричинити вторинне забруднення продукту, що суперечить вимогам п. 2 ч. 1 ст. 50 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- умови в яких проводиться фасування (пакування продукції) не забезпечують унеможливлення забруднення продуктів, що суперечить вимогам п. З ч. 1 ст. 50 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
02 листопада 2018 року ФОП ОСОБА_1 надано Припис №27 про усунення порушень, які зафіксовано в Акті перевірки.
Також, 02 листопада 2018 року в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, Головним державним ветеринарним інспектором - О.П. Садов`юком прийнято Рішення про тимчасове припинення обігу харчових продуктів на потужності ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , до усунення виявлених порушень вимог законодавства про харчові продукти на період з 02.11.2018 року по 15.11.2018 року.
У зв`язку з тим, що позивач письмово не повідомив про виконання вимог припису №27 від 02.11.2018 року, 13.11.2018 року начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області з метою перевірки вимог припису №27 видано наказ "Про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю)" №2411, яким начальника Хмельницького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ткачука Р . О. зобов`язано організувати проведення позапланового заходу фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , що здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_1 .
15.11.2018 року начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області видане направлення №1543 для проведення позапланової перевірки фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 .
15.11.2018 працівниками контролюючого органу здійснено вихід за адресою здійснення позивачем підприємницької діяльності.
За результатами даної перевірки посадовими особами відповідача складені:
- акт планового (позапланового) заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами від 15.11.2018 року №151118;
- протокол про порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин", законодавства про харчові продукти та корми від 15.11.2018 року №7 та від 15.11.2018 року №8.
В ході перевірки встановлено, що порушення, які зазначені у приписі №27 від 02.11.2018 року та рішенні №12 від 02.11.2018 року частково усунуті позивачем.
Виявлено порушення вимог Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", а саме: пункт 1 частини 5 статті 40, пункт 3 частини 6 статті 40, пункт 5 частини 6 статті 40, пункт 1 частини 1 статті 41, пункт 2 частини 1 статті 41, пункт 5 частини 1 статті 41, пункт 1 частин 1,2 статті 42, пункт 2 частин 1,2 статті 42, пункт 4 частини 1 статті 42, пункт 6 частини 1 статті 42, пункт 1 частини 1 статті 43, пункт 2 частини 1 статті 43, пункт 3 частини 1 статті 43, пункт 5 частини 1 статті 43, пункт 7 частини 1 статті 43, пункт 7 частини 1 статті 43, пункт 1 частини 1 статті 45, пункт 3 частини 1 статті 46, пункт 4 частини 1 статті 47, пункти 1,2 частини 1 статті 48, пункти 2,3,5 частини 1 статті 49, пункти 2,3 частини 1 статті 50, частини 6, 7 статті 20.
Надаючи оцінку вищевказаним обставинам, суд зауважує сторонам, що відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів, визначення порядку забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї, регламентовано Законами України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" від 23.12.1997 №771/97-ВР (далі - Закон №771/97-ВР) та "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" від 24.02.1994 №4004-ХІІ (далі - Закон №4004-ХІІ).
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877-V (далі - Закон №877-V).
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону №771/97-ВР, держава здійснює регулювання безпечності та окремих показників якості харчових продуктів шляхом: встановлення санітарних заходів; встановлення вимог до окремих показників якості харчових продуктів; державної реєстрації визначених цим Законом об`єктів санітарних заходів; видачі, припинення, анулювання та поновлення експлуатаційного дозволу; інформування та підвищення обізнаності операторів ринку і споживачів щодо безпечності та окремих показників якості харчових продуктів; встановлення вимог щодо стану здоров`я персоналу потужностей; участі у роботі відповідних міжнародних організацій; здійснення державного контролю; притягнення операторів ринку, їх посадових осіб до відповідальності у разі порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.
Згідно пункту 18 частини 1 статті 1 Закону №771/97-ВР, державний контроль - діяльність (нагляд, інспектування, схвалення, аудит, моніторинг, огляд, відбір зразків та їх дослідження (випробування) та інші подібні за своїм змістом дії), що провадиться з метою проведення перевірки відповідності законодавству про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.
Розділом 3 Закону №771/97-ВР встановлено засади та порядок здійснення державного контролю.
Статтею 12 зазначеного вище Закону визначено, що державний контроль за харчовими продуктами та/або іншими об`єктами санітарних заходів здійснюється виключно компетентним органом. Компетентний орган може делегувати повноваження на здійснення державного контролю у встановлених законом випадках.
Згідно частини 3 статті 31 Закону №4004-ХІІ на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, покладаються функції з державного санітарно-епідеміологічного нагляду на відповідних територіях, транспорті.
Відповідно до вимог статті 39 Закону №4004-ХІІ державний санітарно-епідеміологічний нагляд здійснюється відповідно до Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні, що затверджується Кабінетом Міністрів України, вибірковими перевірками дотримання санітарного законодавства за планами органів державної санітарно-епідеміологічної служби, а також позапланово залежно від санітарної, епідемічної ситуації та за заявами громадян.
Результати перевірки оформлюються актом, форма і порядок складання якого визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.
Статтею 42 Закону №4004-ХІІ визначено заходи щодо припинення порушень санітарного законодавства, а саме: обмеження, тимчасова заборона чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій, об`єктів будь-якого призначення, технологічних ліній, машин і механізмів, виконання окремих технологічних операцій, користування плаваючими засобами, рухомим складом і літаками у разі невідповідності їх вимогам санітарних норм.
Згідно ст. 4 Закону №877-V, передбачені загальні вимоги до здійснення державного нагляду (контролю), а саме: виключно законами встановлюються:
органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб та форми здійснення заходів здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа.
Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Згідно п. 7 ст. 7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Аналіз вищезазначених норм законодавства свідчить про те, що для звернення позивача до суду з позовними вимогами про зобов`язання фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 тимчасово припинити обіг харчових продуктів на потужності за адресою: АДРЕСА_1 , до повного усунення порушень вимог законодавства України про харчові продукти, обов`язковою умовою є те, що такі порушення можуть спричинити шкоду здоров`ю людей, та належними доказами існування такої загрози є результати перевірки.
Як встановлено судом, підставою для звернення позивача до суду з даним позовом був висновок щодо порушення відповідачем вимог чинного санітарного законодавства України, які викладені в акті перевірки.
Позивач вказує, що виявлені порушення створюють загрозу здоров`ю людей, що є підставою для тимчасового припинення відповідачем обігу харчових продуктів на потужності за адресою: АДРЕСА_1 , до повного усунення порушень вимог законодавства України про харчові продукти.
Відповідно до пункту 5 статті 4 Закону №877-V, виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд враховує, що відповідач у визначений законодавством строк відзиву на позов не подав, не надав доказів повного усунення виявлених порушень зафіксованих в акті перевірки від 31.10.2018 року №311018.
Окрім того, суд бере до уваги те, що рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 12.03.2019 у справі 560/4121/18, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 31.07.2019, відмовлено у задоволенні позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування наказу "Про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю)" № 2195 від 23.10.2018, який був безпосередньою підставою для проведення контролюючим органом перевірки, за наслідком якої було складено акт про результати проведення перевірки та прийнято рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів на потужності за адресою: АДРЕСА_1 .
З урахуванням наведеного, аналізуючи суспільну значимість порушень чинного санітарного законодавства України, виявлених у фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , що здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_1 , а також те, що невжиття заходів реагування може спричинити шкоду здоров`ю людей, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого позову та наявність підстав для його задоволення.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки витрати пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз - відсутні, з врахуванням положень ч. 2 ст. 139 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Зобов`язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 тимчасово припинити обіг харчових продуктів на потужності за адресою: АДРЕСА_1 , до повного усунення порушень вимог законодавства України про харчові продукти.
Судові витрати в порядку статті 139 КАС України розподілу між сторонами не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 23 вересня 2019 року
Позивач:Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області (вул. Шевченка, 53, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 40358308) Відповідач:Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький "Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький