
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/1887/19
24 вересня 2019 рокум. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Баб`юка П.М. розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Тернопільській області до Фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Державної фіскальної служби України у Тернопільській області з позовом, у якому просить суд стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 (далі - відповідач, ОСОБА_1 ) податковий борг в сумі 4583,00 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що відповідач станом на 31.07.2019 має заборгованість перед бюджетом в сумі 4583,00 грн. Заборгованість по транспортному податку виникла внаслідок порушення строку сплати суми грошового зобов`язання нарахованого відповідно до податкового повідомлення-рішення, винесеного на підставі акта перевірки, яким встановлено порушення відповідачем граничного строку виконання грошового зобов`язання на 45 календарних днів. Також вказано, що зазначене податкове повідомлення-рішення, відповідачем не було оскаржене ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а тому, грошові зобов`язання визначені ним, вважаються узгодженими. Вказана сума боргу відповідачем не сплачена, а тому, підлягає стягненню у судовому порядку.
Ухвалою суду від 03.09.2019 відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи проводити за правилами прощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.
Ухвалою суду від 24.09.2019 задоволено клопотання представника позивача та замінено Головне управління ДФС у Тернопільській області на його правонаступника Головне управління ДПС у Тернопільській області (далі позивач, ГУ ДПС в Тернопільській області).
Від представника позивача на адресу суду 18.09.2019 надійшло клопотання, в якому він просить суд проводити розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження. Зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі з підстав, викладених в позовній заяві.
У строк, встановлений судом відповідачем відзиву на позовну заяву не подано, хоча належним чином повідомлено про розгляд даної адміністративної справи.
Крім того, зважаючи на те, що відповідно до інформації, наданої УДМС України в Тернопільській області про те, що відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1 , судом повідомлено відповідача про розгляд справи за цією адресою.
В судове засідання відповідач не з`явився.
Враховуючи вимоги КАС України, суд перейшов до розгляду справи в письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, повно та всебічно з`ясувавши обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з наступних підстав.
ОСОБА_1 (дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 ) перебуває на податковому обліку в Тернопільському управлінні Головного управління ДФС (ДПС) в Тернопільській області як платник податків.
Як вбачається з довідки, яка міститься в матеріалах справи (аркуш справи 9), та встановлено судом, за відповідачем рахується податковий борг по транспортному податку в сумі 4583,00 грн.
Зазначена заборгованість по транспортному податку виникла в результаті порушення строку сплати суми грошового зобов`язання нарахованого відповідно до податкового повідомлення-рішення від 28.01.2019 №0006465408 на суму грн (аркуші справи 13).
Податкове повідомлення - рішення винесене на підставі акта перевірки від 04.12.2018 №6963/19-00-54-08/2547202349 (аркуш справи 14), яким встановлено порушення відповідачем граничного строку виконання грошового зобов`язання на 45 календарних днів.
Зазначене податкове повідомлення-рішення відповідачем не було оскаржене ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а тому грошові зобов`язання визначені ними, вважаються узгодженими.
Сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання, згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, визнається податковим боргом.
Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України є об`єктами оподаткування.
Відповідно до підпункту 267.8.1 Податкового кодексу України транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення.
Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України встановлено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідачу виставлялась та була надіслана рекомендованим листом з повідомленням про вручення податкова вимога №40333-54 від 15.04.2019. З часу виставлення якої податковий борг платника не переривався (аркуш справи 12).
Виникнення та існування такого податкового боргу також підтверджується наявними у матеріалах справи доказами: випискою з інтегрованої картки платника податку та розрахунком суми боргу.
Згідно з пунктом 95.2 статті 95 ПК України, стягнення коштів майна податків проводиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Виконанням податкового обов`язку відповідно до пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України є сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Пунктом 87.1 статті 87 ПК України передбачено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.
Згідно пункту 87.11 статті 87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
З урахуванням викладеного норми статей 95 - 99 Податкового кодексу України можуть застосовуватися до процедури стягнення податкового боргу з фізичних осіб лише в тій частині, що не суперечить вимогам пункту 87.11 статті 87 Податкового кодексу України.
Таким чином, процедура стягнення податкового боргу з фізичної особи може ініціюватися виключно через звернення органу стягнення з відповідним позовом. При цьому окремі процедури стягнення коштів за податковим боргом та продажу майна, що перебуває в податковій заставі, не застосовуються, а виконання рішення суду про стягнення податкового боргу з фізичної особи - платника податків здійснюється не податковими органами, а державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно положень статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів адміністративної справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути фізичної особи ОСОБА_1 (дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 ) податковий борг в сумі 4583,00 грн (чотири тисячі п`ятсот вісімдесят три гривні) по транспортному податку з фізичних осіб на р/р 31412715019002, код банку одержувача 37977726, МФО 899998, код бюджетної класифікації 18011000.
Реквізити сторін:
Головне управління ДПС у Тернопільській області: вул. Білецька, 1, м. Тернопіль, 46003, код ЄДРПОУ 43142763;
фізична особа ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Баб`юк П.М.
копія вірна
Суддя Баб`юк П.М.