
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
05 вересня 2019 року м. Рівне №460/1344/19
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Махаринця Д.Є., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій, В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ Рівненської області) в якому просить суд:
визнати протиправною бездіяльність відповідача, яку він допустив при розгляді заяви позивача про перерахунок та виплату перерахованої пенсії від 11.05.2019 з додатковими документами, які дають право на подальше підвищення його пенсії з вимогою про звернення відповідача до Ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області про виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача із врахуванням посадового окладу, окладу за спеціальним званням "майор міліції", надбавки за стаж служби, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень, надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії станом на 01.05.2018;
зобов`язати відповідача звернутися за заявою позивача про перерахунок та виплату перерахованої пенсії від 11.05.2019 з додатковими документами, які дають право на подальше підвищення його пенсії до Ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області з листом про виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача із врахуванням посадового окладу, окладу за спеціальним званням «майор міліції», надбавки за стаж служби надбавки за роботу в умовах режимних обмежень, надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії станом на 01.05.2018.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області. Вказує про те, що був звільнений на пенсію з посади старшого оперативного уповноваженого відділення організації роботи, зонального контролю та опрацювання оперативної інформації ВДСБЕЗ УМВС України в Рівненській області. Посилається на те, що відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 № 2262-ХІІ», з метою проведення перерахунку та виплати перерахованої моєї пенсії 11 травня 2019 року я звернувся із заявою до відповідача, в якій просив з метою перерахунку та виплати перерахованої йому пенсії невідкладно звернутися стосовно нього листом до Ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області, як органу, з якого він був звільнений на пенсію, про видачу довідки про грошове забезпечення для перерахунку його пенсії із врахуванням посадового окладу, окладу за спеціальним званням «майор міліції», надбавки за стаж служби, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень, надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії станом на 01.05.2018. Наголошує на тому, що відповідач залишаючи без задоволення його заяву про перерахунок та виплату перерахованої пенсії від 11.05.2019 з вимогою про звернення до Ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області про виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, проявив протиправну бездіяльність, чим грубо порушив його право на пенсійне забезпечення. Оскільки, в порушення ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 № 2262-ХІІ» позбавив позивача права на перерахунок та виплату перерахованої йому пенсії за заявою з вимогою про звернення до Ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області про виготовлення та направлення до Головного правління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.05.2018. Тому, позивач просить суд позов задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою суду від 05.07.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) учасників справи. Відповідачу встановлено строк для подання відзиву на позов.
У встановлений судом строк відповідачем до суду подано відзив, у якому він заперечив проти задоволення позовних вимог. Відзив обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" із врахуванням 31 року вислуги, що становить 88 % сум грошового забезпечення. Вказує про те, що позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, набув права на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі Постанови №988, якою вперше встановлено грошове забезпечення поліцейських. Тож, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою №988 (набрала чинності 02 грудня 2015 року), відповідачем на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС Рівненської області №5/453 від 19.03.2018 було проведе перерахунок пенсії із складових грошового забезпечення, що виплачувались поліцейським за відповідною посадою станом на 01.01.2016. З аналізу складових із яких було проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016 вбачається, що позивачу перерахунок пенсії було проведено із наступних складових - посадовий оклад, оклад за спеціальним званням "майор міліції", надбавки за стаж служби, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень, премії, які відображені в довідці Ліквідаційної комісії. Наголошує на тому, що до повноважень головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області входить призначення та перерахунок пенсії на підставі тих документів та довідок про грошове забезпечення, які були або будуть надані уповноваженим структурним підрозділом де проходив службу позивач. А довідки формуються на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України та Порядку № 45.
23.07.2019 від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Щодо клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін, суд зазначає наступне.
Ухвалою від 05.07.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) учасників справи. Оцінивши категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, обраний позивачем спосіб захисту його прав, свобод та інтересів розгляд справи було вирішено провести без виклику сторін.
Статтею 12 КАС України визначені форми адміністративного судочинства.
Так, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом. (п.5)
Для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг (п.6).
Вирішуючи заявлене клопотання суд не встановив підстав для їх задоволення та переходу до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом сторін.
Позивач подав відповідь на відзив в якому з посиланням на норми чинного законодавства наводить аргументи, аналогічні викладеним у позові.
Відповідач, заперечень на відповідь на відзив не подав.
Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 з 31.10.2005 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ».
16.02.2019 позивач звернувся листом до Міністерства внутрішніх справ України з проханням надати інформацію про те, з яких видів (основного та додаткового в грошовому еквіваленті) складається на теперішній час грошове забезпечення офіцера поліції, який проходить службу на посаді прирівняній до посади старшого оперативного уповноваженого ВДСБЕЗ УМВС України, в спеціальному званні майора міліції. Також просив повідомити, з якої дати таким працівникам нараховується та виплачується надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції.
Листом департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції України від 14.03.2019 №Ц-62/29/2/02-2019 позивача було повідомлено, що відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» грошове забезпечення поліцейських за посадою «старший оперативний уповноважений» виплачується із розрахунку таких складових: посадового окладу 2600 для ГУНП; надбавки за стаж служби в поліції в розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням; премії, розмір якої визначається, розмір якої встановлюється за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення.
Листом від 15.02.2019 позивач звернувся до Головного управління Національної поліції в Рівненській області з проханням повідомити з яких видів (основного та додаткового в грошовому еквіваленті) складається на теперішній час грошове забезпечення офіцера поліції, який проходить службу на посаді прирівняній до посади старшого оперативного уповноваженого ВДСБЕЗ УМВС України в Рівненській області в спеціальному званні майора поліції), тобто відповідно до посади, з якої позивач був звільнений на пенсію. Також, просив повідомити, з якої дати працівникам Головного управління Національної поліції в Рівненській області, які працюють на посаді прирівняній до посади старшого оперативного уповноваженого ВДСБЕЗ УМВС України в Рівненській області, нараховується та виплачується надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції.
Листом ГУ НП України в Рівненській області від 18.03.2019 за вих.№11/Ц-223 позивача було повідомлено, що надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським ГУ НПУ в Рівненській області, які перебувають на посаді старших уповноважених ГУ НП, встановлена та виплачується з 01 травня 2018 року. В додатку до листа було надіслано довідку про грошове забезпечення офіцера поліції, який працює на посаді прирівняній до посади старшого оперуповноваженого ВДСБЕЗ УМВС України в Рівненській області за лютий 2019 року.
28.03.2019 позивач звернувся листом до Головного управління Національної поліції України в Рівненській області з проханням повідомити про середній розмір премії, що фактично виплачувалась працівникам управління Національної поліції в Рівненській області, які працюють на посаді прирівняній до посади старшого оперуповноваженого ВДСБЕЗ УМВС України в Рівненській області помісячно за період з січня 2016 року по березень 2019 року.
Листом Головного управління Національної поліції в Рівненській області від 26.04.2019 за вих.№11/Ц-531 позивачу було надіслано інформацію про середній розмір премії поліцейських, які перебувають на посаді прирівняній до посади старшого оперуповноваженого ВДСБЕЗ УМВС України в Рівненській області за період з січня 2016 року по березень 2019 року включно.
22.04.2019 позивач звернувся листом до ГУ НПУ в Рівненській області з проханням повідомити про наступне: відповідно до якого рішення керівника ГУ НПУ в Рівненській області поліцейським, які працюють на посаді прирівняній до посади старшого оперуповноваженого ВДСБЕЗ УМВС України в Рівненській області встановлена та виплачується надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції та щомісячна премія, починаючи з 01 травня 2018 року. Крім того, просив повідомити з яких видів (основного та додаткового в грошовому еквіваленті) складалося грошове забезпечення, включаючи надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції та премію в середніх розмірах, що фактично були встановлені та виплачувались працівникам поліції ГУ НПУ в Рівненській області, які працюють на посаді прирівняній до посади старшого оперуповноваженого ВДСБЕЗ УМВС України в Рівненській області у званні «майор поліції» в травні 2018 року.
Листом ГУ НПУ в Рівненській області від 06.05.2019 за вих.№11/Ц-665 позивача було повідомлено, що вперше виплата надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським ГУ НПУ в Рівненській області, які перебували на посадах старших оперуповноважених ГУНП, проводилася з 01.05.2018 на підставі наказу керівника ГУ НП в Рівненській області від 15.05.2018 №85о/с «По особовому складу». Преміювання поліцейських ГУ НП в Рівненській області за травень 2018 року здійснено на підставі наказу керівника ГУ НП в Рівненській області від 23.05.2018 №94 о/с «По особовому складу».
Позивач вважає, що наведене свідчить про суттєве збільшення грошового забезпечення поліцейських, які проходять службу на посаді прирівняній до посади старшого оперуповноваженого ВДСБЕЗ УМВС України у Рівненській області у званні "майор поліції", що надає йому право на подальше підвищення йому пенсії при її перерахунку.
У зв`язку із чим, 11.05.2019 позивач звернувся із заявою до відповідача, в якій просив з метою перерахунку та виплати перерахованої йому пенсії невідкладно звернутися стосовно нього листом до Ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області, як органу, з якого він був звільнений на пенсію, про видачу довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії із врахуванням посадового окладу, окладу за спеціальним званням «майор міліції», надбавки за стаж служби, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень, надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії станом на 01.05.2018.
Однак, листом від 30.05.2019 Головне управління Пенсійного фонду України, залишило заяву позивача без задоволення.
Позивач вважаючи, такі дії протиправними звернувся до суду з позовом.
Вирішуючи даний спір та надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд виходить з такого.
Згідно зі ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставив, а також у старості та я інших випадках, передбачених законом.
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Таким чином, Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Згідно з ч. 16 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-XII (Закон №2262, в редакції зі змінами, внесеними Законом №580), у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку".
Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону (ч.ч. 1-2 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб").
Частиною 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Так, 13.02.2008 Кабінетом Міністрів України постановою №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Порядок).
Пунктами 1, 2, 3 Порядку №45 із змінами передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Так, на виконання вищезазначених норм Ліквідаційною комісію УМВС України в Рівненській області було подано до головного управління довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) №5/435 від 19.03.2018, що видана відповідно до постанов КМУ від 15.11.2015 №988, 21.02.2018 №103 із зазначенням розмірів грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського.
На підставі даної довідки 25.03.2018 головним управлінням проведено перерахунок пенсії позивача. Сума пенсії після проведеного перерахунку із надбавкою становить 5355,37 грн.
27.11.2018 на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду №817/984/18, головним управлінням, ОСОБА_1 було проведено перерахунок пенсії із 88% сум грошового забезпечення на підставі довідки Ліквідаційної комісії №5/453 від 19.03.2018.
З аналізу складових із яких було проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016 вбачається, що позивачу перерахунок пенсії було проведено із наступних складових - посадовий оклад, оклад за спеціальним званням «майор міліції», надбавки за стаж служби, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень, премії, які відображені у довідці Ліквідаційної комісії.
Пунктом 5 Порядку №45 встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. КЬ 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 15.02.2018 у справі №820/6514/17 (Пз/9901/8/18).
Таким чином, з аналізу наведених вище норм вбачається, що в повноваження Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області входить призначення та перерахунок пенсії на підставі тих документів та довідок про грошове забезпечення, які були або будуть надані уповноваженим структурним підрозділом де проходив службу позивач. А довідки формуються на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України та Порядку № 45 уповноваженими органами.
Тобто, Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області не на наділене повноваженнями на звернення до уповноважених органів з листами щодо виготовлення та направлення йому довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій.
Водночас, предметом спору у даній справі є дії відповідача щодо не звернення до Ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області з листом про виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу, а не наявність у позивача права на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч. 2 ст. 19 Конституції України).
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Враховуючи викладене, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності суд вважає, що відповідач діяв на підставі та в межах повноважень наданих йому чинним законодавством України.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач як суб`єкт владних повноважень довів суду правомірність своїх дій та рішень.
Враховуючи надані сторонами на підтвердження своїх пояснень документи, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 139 КАС України відсутні підстави для вирішення питання стосовно повернення судового збору, сплаченого позивачем при зверненні до суду.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
У задоволенні позову позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (33028, м. Рівне, вул. Короленка,7, код ЄДРПОУ 21084076) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 05 вересня 2019 року.
Суддя Махаринець Д.Є.