
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі
23 вересня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/4014/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Луганської обласної державної адміністрації - Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (93405, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, проспект Центральний, 59) про визнання протиправним та скасування розпорядження, -
ВСТАНОВИВ:
11 вересня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1 ) до Луганської обласної державної адміністрації - Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (далі – відповідач, ЛОДА-ЛОВЦА), в якому позивач, з урахуванням уточнених позовних вимог від 18.08.2019, просить:
- визнати протиправним та скасувати з моменту прийняття розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 03.09.2019 № 690 «Про внесення змін до структури облдержадміністрації».
В обґрунтуванням позовних вимог позивач зазначає, що 03 вересня 2019 року було прийняте розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово- цивільної адміністрації від 03.09.2019 № 690 «Про внесення змін до структури облдержадміністрації» (далі - розпорядження, спірне розпорядження).
Позивач зазначає, що спірним розпорядженням порушуються його права і інтереси, як заступника директора Департаменту - начальника управління капітального будівництва Департаменту будівництва. Оскільки без його згоди, з порушенням чинного законодавства України позивача призначено головою комісії з припинення юридичної особи - Департаменту будівництва та на мене, як голову комісії з припинення, незаконно покладено виконання відповідних обов`язків з управління справами юридичної особи - Департаменту будівництва. Спірне розпорядження підлягає застосуванню безпосередньо до позивача, як заступника директора Департаменту - начальника управління капітального будівництва Департаменту будівництва.
Крім того, відповідно до статті 6 Закону України «Про державну службу» посада державної служби, яку позивач займає, відноситься до посад державної служби категорії «Б». А отже згідно з приписами примітки статті 50 Закону України «Про запобігання корупції» я є службовою особою, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище.
З огляду на викладене позивач вважає спірне розпорядження таким, що прийняте всупереч положенням чинного законодавства України, з порушенням його прав, як державного службовця Департаменту будівництва, а отже спірне розпорядження є незаконним та підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 16 вересня 2019 року позовну заяву залишено без розгляду та надано позивачу строк для усунення її недоліків.
18 вересня 2019 року на виконання зазначеної ухвали суду позивачем надано уточнену позовну заяву.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв`язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Частинами першою, третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з частиною третьою статті 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною першою статті 259 КАС України визначено, що клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Враховуючи відсутність клопотання позивача про розгляд даної адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження, значення справи для сторін, категорію та складність справи, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає для з`ясування всіх обставин у справі.
Керуючись статтями 12, 77, 80, 171, 173, 179, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 23 жовтня 2019 року на 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Запропонувати позивачу надати суду всі наявні документи та пояснення, які, на його думку, мають значення для розгляду справи та підтверджують доводи позивача, крім тих, які вже надані з позовною заявою.
Зобов`язати відповідача протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву.
До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем- суб`єктом владних повноважень - відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Роз`яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (ст. 163 КАС України), відповідач – заперечення (ст. 164 КАС України) протягом триденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача – з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача – з моменту отримання відповіді на відзив, а для третіх осіб – з моменту отримання позову або відзиву.
Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України.
Справа розглядатиметься суддею Шембелян В.С. одноособово.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Луганський окружний адміністративний суд.
СуддяВ.С. Шембелян