
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та
відкриття провадження у справі
23 вересня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/3998/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування наказу, -
ВСТАНОВИВ:
10 вересня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Луганської обласної державної адміністрації Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування окремих положень розпорядження, зобов`язання утриматися від вчинення певних дій.
Ухвалою суду від 13 вересня 2019 року позов ОСОБА_1 до Луганської обласної державної адміністрації Луганської військово-цивільної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування окремих положень розпорядження, зобов`язання утриматися від вчинення певних дій - залишено без руху. Запропоновано позивачу протягом 5 (п`яти) днів з дати отримання копії даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду документу про доплату судового збору в дохід Державного бюджету України у сумі 768,40 грн.
18 вересня 2019 року від позивача надійшла заява про усунення недоліків, до якої було додано уточнений позов, в якому позивачем змінено зміст позовних вимог та зменшено їх до однієї вимоги немайнового характеру, у зв`язку з чим відпали підстави для доплати Позивачем судового збору у розмірі 768,40 грн.
Враховуючи вищенаведене, Позивачем усунено недоліки позовної заяви в строк встановлений ухвалою суду від 13 вересня 2019 року.
Позов обґрунтовано тим, що 06.09.2019 Позивача було ознайомлено під особистий підпис з розпорядженням голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації «Про внесення змін до структури облдержадміністрації» від 03.09.2019 № 690, відповідно до якого прийнято рішення про ліквідацію з 05.12.2019 Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації. За наказом голови комісії з припинення Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації від 09.09.2019 № 41 Позивача ознайомлено під особистий підпис з попередженням про наступне звільнення з посади з 05.12.2019. При цьому вказане попередження не містило будь-яких пропозицій щодо переведення Позивача на рівнозначну, або будь-яку іншу посаду. Під час ознайомлення з попередженням Позивачу повідомили, що у зв`язку з ліквідацією Департаменту, відповідно до розпорядження від 03.09.2019 № 690, їй не можливо запропонувати будь-яку іншу посаду з тієї причини, що вказане розпорядження не передбачає можливості переведення державних службовців Департаменту, який ліквідується до іншого структурного підрозділу Луганської облдержадміністрації, а тому Позивача буде в подальшому звільнено з 05.12.2019 з виплатою вихідної допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати на виконання вищезазначеного розпорядження. Позивач вважає такі дії Відповідача протиправними.
На підставі викладеного позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації «Про попередження про наступне звільнення працівників в результаті ліквідації юридичної особи» від 09.09.2019 № 41 в частині попередження про наступне з звільнення з 05.12.2019 на підставі пункту 1 частини 1 статті 87 Закону України «Про державну службу» ОСОБА_2 Марини Іванівни, головного спеціаліста з питань персоналу державної служби відділу економіки, бухгалтерського обліку, фінансової звітності, роботи з персоналом та господарського забезпечення Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації.
В уточненому позові Позивачем також заявлено клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Первинну профспілкову організацію Управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації, членом якої вона перебуває, та клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Відповідача Луганської обласної державної адміністрації Луганської військово-цивільної адміністрації.
Також Позивачем було заявлено клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Після усунення недоліків, зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв`язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
У прохальній частині позовної заяви викладено клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Луганської обласної державної адміністрації Луганської військово-цивільної адміністрації, та залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Первинної профспілкової організації Управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації.
При вирішенні зазначених клопотань Позивача про залучення третіх осіб суд враховує наступні обставини та норми права.
Відповідно до частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Відповідно до частини четвертої статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Щодо клопотання про залучення Луганської обласної державної адміністрації Луганської військово-цивільної адміністрації в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, суд зазначає наступне.
Наказ Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації «Про попередження про наступне звільнення працівників в результаті ліквідації юридичної особи» від 09.09.2019 № 41, який є предметом спору, був виданий на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації «Про внесення змін до структури облдержадміністрації» від 03.09.2019 № 690, тобто оскаржуваний позивачем наказ є похідним від розпорядження голови обласної державної адміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації «Про внесення змін до структури облдержадміністрації» від 03.09.2019 № 690. З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що рішення у даній справі ніяким чином не вплине на права та обов`язки Луганської обласної державної адміністрації Луганської військово-цивільної адміністраці, а тому відсутні підстави для залучення в якості третьої особи.
Щодо клопотання про залучення Первинної профспілкової організації Управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, суд зазначає наступне
Суд зазначає, що обгрунтування цього клопотання у матеріалах справи відсутнє, а суд не вбачає підстав для залучення до участі у справі зазначеної третьої особи, оскільки відсутні підстави вважати, що рішення у справі вплине права та обов`язки Первинної профспілкової організації Управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації.
Права та обов`язки профспілок визначені в розліді ІІ "Права та обов`язки профспілок, їх об`єднань" Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" від 15 вересня 1999 року № 1045-XIV.
Крім того, відповідно до п.10 ч.1 ст.247 КЗпП України виборний орган первинної профспілкової організації на підприємстві, в установі, організації надає згоду або відмовляє в наданні згоди на розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з працівником, який є членом професійної спілки, що діє на підприємстві, в установі та організації, у випадках, передбачених законом.
З огляду на права та обов`язки профспілок, визначених вищезазначеними нормативними актами, предмет позову, суд дійшов висновку, що рішення у даній справі ніяким чином не вплине на права та обов`язки Первинної профспілкової організації Управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації.
Щодо клопотання Позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд зазначає таке.
Згідно з пунктом 4 частини дев`ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи предмет спору, категорію та складність справи, з урахуванням ч.3 ст.257 КАС України, суд дійшов висновку щодо обгрунтованості клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Керуючись статтями 9, 12, 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування наказу.
У задоволенні клопотання позивача про залучення до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача – Первинної профспілкової організації Управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації – відмовити.
У задоволенні клопотання позивача про залучення до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача – Луганської обласної державної адміністрації Луганської військово-цивільної адміністраці – відмовити.
Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити відкрите судове засідання у справі на 17 жовтня 2019 року на 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Запропонувати позивачу надати суду всі наявні документи та пояснення, які, на його думку, мають значення для розгляду справи та підтверджують доводи позивача, крім тих, які вже надані з позовною заявою.
Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву.
До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем- суб`єктом владних повноважень - відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Запропонувати позивачу протягом трьох днів з дня отримання відзиву надати до суду та відповідачу відповідь на відзив, а відповідачу – заперечення протягом трьох днів з дня отримання відповіді на відзив.
Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України.
Справа розглядатиметься суддею Ірметовою О.В. одноособово.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Луганський окружний адміністративний суд.
СуддяО.В. Ірметова