
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.09.2019 Справа №607/18454/19
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, мешканки АДРЕСА_1 , старшого бухгалтера ТОВ «Тернопільоблгаз», РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 163-4, ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , вчинила порушення податкового законодавства, а саме, порушення вимог пп.163.1.1 п.163.1 ст.163. п. 164.1 ст.164. пп.«а,е» пп.164.2.17, пп. 164.2.20 п.164,2, пп. 164.5 ст.164, ст.165, ст.167, пп.170.7.3 п.170.3 ст.170, пп.168.1.1, пп.168.1.4 п.168.1 ст. 168, п.п."а,б,г" п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI (із внесеними змінами та доповненнями), в результаті не нарахування, не утримання та не перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб, перевіркою донараховано (збільшено) грошове зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 25 482,09 грн., в т.ч. в сумі 807,80 грн. за 2016р. в сумі 6414,88 грн. за 2017р., в сумі 16611,33 грн. за 2018р. в сумі 1648.08 грн. за І кв. 2019 року, в результаті ненарахування, неутримання та неперерахування до бюджету сум військового збору, перевіркою донараховано (збільшено) грошове зобов`язання по військовому збору в сумі 2241,98 грн., в т.ч. 55,20 грн. 1489,30 грн. у 2018р., 150,00 грн. у І кв.2019 року, а також порушення щодо повідомлення не в повному обсязі - неповідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей №1-ДФ про доходи громадян, у 2 кв. 2016 року. 1-4 кв. 2017 АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 кв. 2018р., ОСОБА_2 кв. 2019 року. Згідно протоколу №143 про адміністративне правопорушення серії ВП Лв № 000843 від 24.07.2019 року, притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , вчинила порушення податкового законодавства, а саме: ведення податкового обліку з порушеннями встановленого порядку, занижено податок на прибуток на суму 611391 грн., чим порушила вимоги п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135. п.п.140.5.9 п.140.5 ст. 140 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (із змінами та доповненнями). Згідно протоколу №141 про адміністративне правопорушення серії ВП Лв № 000851 від 24.07.2019 року, притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Приймаючи до уваги факт, що в провадженні судді знаходяться справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, а саме: справа №607/18454/19, номер провадження 3/607/5256/2019, яка кваліфікується за ч.1 ст. 163-4 КУпАП та справа №607/18456/19, номер провадження 3/607/5257/2019, яка кваліфікується за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, вважаю що відповідно ст.36 КУпАП, вказані справи слід об`єднати в одне провадження та присвоїти їм єдиний номер: справи №607/18454/19, номер провадження 3/607/5256/2019.
ОСОБА_1 в ході розгляду справи про притягнення її до адміністративної відповідальності, власну вину у вчиненні даних правопорушень визнала повністю та розкаюється у вчиненому, просить при притягненні її до адміністративної відповідальності обмежитись усним зауваженням.
Крім власного визнання, вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні повністю доведена матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: даними наявними у протоколі №143 про адміністративне правопорушення серії ВП Лв № 000843 від 24.07.2019 року; даними наявними у протоколі №141 про адміністративне правопорушення серії ВП Лв № 000851 від 24.07.2019 року; висновками зазначеними в Акті від 16.07.2019 № 120/28-10-48-13/39555103 «Про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Тернопільоблгаз» (ЄДРПОУ 39555103) з питань здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків і зборів, дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2016 по 31.03.2019, та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 19.12.2014 по 31.03.2019».
За наведених обставин в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення - неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян та ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Разом із тим відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Також, вимогами ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із ч. 2 ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Приписами статті 22 КУпАП передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи вищенаведене, особу правопорушника, зокрема те, що вона вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, визнання нею вини та щире розкаяння у вчиненому, а також характер вчиненого правопорушення, яке не становить великої суспільної шкідливості, обставини за яких було вчинено правопорушення, усунення порушення податкового законодавства, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення, вважаю, що за своїми наслідками правопорушення є малозначним, у зв`язку із чим вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-4, ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та обмежитись усним зауваженням, відповідно до вимог ст. 22 КУпАП за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 22, 33, 163-4, 163-1, 245, 280, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Об`єднати справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 163-4, ч. 1 ст. 163-1 КУпАП а саме: справу №607/18454/19, номер провадження 3/607/5256/2019 та №607/18456/19, номер провадження 3/607/5257/2019, в одне провадження та присвоїти об`єднаним справам номер справи №607/18454/19, номер провадження 3/607/5256/2019.
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-4, ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі ст. 22 КУпАП, за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4, ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – провадженням закрити.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя Дзюбановський Ю.І.