
Справа № 1540/4864/18
УХВАЛА
23 вересня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Свиди Л.І.
розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника ОСОБА_1 про здійснення судового контролю за виконанням судового рішення від 20.02.2019 року у справі № 1540/4864/18, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області № 395/Р-XXXVIII-VII від 31.05.2018 року «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 у власність для ведення особистого селянського господарства за адресою АДРЕСА_1 , зобов`язання відповідача ухвалити рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,10 га в АДРЕСА_1 під кадастровим номером 5121080300:03:001: НОМЕР_1 та передачу її у власність ОСОБА_1 .
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2019 року позовну заяву ОСОБА_1 задоволено.
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 13 червня 2019 року апеляційну скаргу Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області залишено без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2019 року – без змін.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20.02.2019 року у справі № 1540/4864/18 набрало законної сили 13 червня 2019 року та на його виконання виданий виконавчий лист.
На адресу суду надійшла заява представника ОСОБА_1 про здійснення судового контролю за виконанням судового рішення від 20.02.2019 року у справі № 1540/4864/18, залишеного без змін постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 13 червня 2019 року відповідно до ст. 382 КАС України. В обґрунтування вказаної заяви ОСОБА_1 зазначив, що рішення у справі набрало законної сили ще 13 червня 2019 року, виконавчий лист на примусове виконання рішення подано поштою до Біляївського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області 12.07.2019 року, однак станом на 05.08.2019 року рішення не виконано та інформації про відкриття виконавчого провадження не має.
Крім того, на адвокатський запит представника позивача, Августівська сільська рада Біляївського району Одеської області повідомила листом №650/0213 від 22.07.2019 року, що з метою виконання рішення суду та здійснення відповідного волевиявлення органу місцевого самоврядування що є його виключною, передбаченою Конституцією України, компетенцією на здійснення права власності від імені Українського народу та управління землями, яке підлягає захисту, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2019 року по справі №1540/4864/18 буде винесено на розгляд сесії на черговому пленарному засіданні, що відбудеться у вересні 2019 року.
Заявник вважає, що вищезазначене може свідчити про можливість невиконання рішення суду, яке набрало законної сили.
Суд вважає, що заява представника ОСОБА_1 необґрунтована та не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що судове рішення є обов`язковим до виконання. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до ст. 370, ч. 1, 2 ст. 382 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, судовий контроль за виконанням судового рішення полягає у зобов`язанні суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
При цьому встановлювати судовий контроль за виконанням судового рішення є правом, а не обов`язком суду.
Суд звертає увагу, що з листа Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області №650/0213 від 22.07.2019 року вбачається, що питання щодо виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2019 року по справі №1540/4864/18 Августівською сільською радою Біляївського району Одеської області винесено на розгляд сесії на черговому пленарному засіданні, що відбудеться у вересні 2019 року.
Проте, термін на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2019 року по справі №1540/4864/18, який встановлений Августівською сільською радою Біляївського району Одеської області ще не сплинув.
До суду також не надано доказів щодо стану виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2019 року по справі №1540/4864/18 Біляївським міськрайонним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, який відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» здійснює примусове виконання рішень суду.
Враховуючи відсутність на даний час доказів, що підтверджують необхідність застосування процесуального інституту судового контролю за виконанням судового рішення, суд дійшов висновку про необґрунтованість заяви та відсутність підстав для встановлення судового контролю за виконанням вказаного рішення.
Керуючись ст. 382, ст. 248 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви представника ОСОБА_1 про здійснення судового контролю за виконанням судового рішення від 20.02.2019 року у справі № 1540/4864/18 – відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.І. Свида