
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
23 вересня 2019 року Справа № 160/5744/19
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді – Лозицької І.О., в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у місті Дніпрі клопотання представника Державної служби України з безпеки на транспорті про заміну неналежної сторони в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
21.06.2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області, в якому просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області про застосування адміністративно-господарського штрафу № 111639 від 30.05.2019 року, якою до ОСОБА_1 застосований адміністративно-господарський штраф в сумі 1700,00 грн.;
- визнати протиправними дії Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області щодо складання розрахунку плати за проїзд великовагових транспортних засобів № 0015269 від 10.05.2019 року, яким ОСОБА_1 нарахована сума до сплати в розмірі 10927,20 євро.
Адміністративний позов ОСОБА_1 не відповідав вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України, тому ухвалою суду від 26.06.2019 року був залишений без руху та наданий позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліків.
16.07.2019 року у встановлений судом строк на виконання ухвали суду від 26.06.2019 року позивач усунув недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 17.07.2019 року було відкрито провадження в адміністративній справі та призначений розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
14.08.2019 року представник Державної служби України з безпеки на транспорті надав суду клопотання про заміну неналежної сторони в адміністративній справі.
В обґрунтування свого клопотання представник Державної служби України з безпеки на транспорті зазначив, що Управління Укртрансбезпеки не є органом державної влади, іншим державним органом, органом влади Автономної Республіки Крим, органом місцевого самоврядування, їх посадовою чи службовою особою підприємств, установ, організацій, тобто не може мати чи здійснювати права самостійно. Крім того, наказом Державної служби України з безпеки на транспорті від 29.12.2018 року № 972 було затверджено Положення про Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області, відповідно до якого у такого управління відсутні повноваження та права щодо представлення своїх інтересів у судах та здійснювати свої повноваження окремо від Укртрансбезпеки. Тобто, за твердженнями заявник, у відповідача відсутня можливість бути стороною у справі, у зв`язку із відсутністю уповноваження на представлення своїх інтересів з боку держави.
Тому, заявник просить суд: замінити в справі № 160/5744/19 неналежного відповідача, яким є Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області на Державну службу України з безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845, адреса: 01135, м. Київ, пр-т. Перемоги, 14, тел. (044) 351 – 47 - 66, 351 – 44 - 31, 351 – 47 - 89, факс (044) 351 – 47 -62, e-mail: contact@dsbt.gov.ua).
Суд, вивчивши доводи заявника, проаналізувавши норми КАС України, дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 3 ст. 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 11.02.2015 року затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (далі – Положення).
Відповідно до п. 1 Положення, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
Пунктом 3 Положення передбачено, що основними завданнями Укртрансбезпеки, зокрема, є здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті.
Згідно з пп. 15, пп. 27 п. 5 Положення, Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, а також здійснює нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.
У відповідності до абз. 1 п. 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи. Пунктом З Постанови Кабінету Міністрів України № 592 від 26.06.2015 «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби за переліком згідно з додатком 3, серед яких є Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області.
Відповідно до пп. 1.1, 1.2, 1.3 Положення про Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області, затвердженого Наказом Державної служби України з безпеки на транспорті від 29.12.2018 року № 972, Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській (Запорізькій) області (далі – Управління) є самостійним структурним підрозділом апарату Державної служби України з безпеки на транспорті (далі – Укртрансбезпека), утвореним відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 року № 592 «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті», у межах граничної чисельності державних службовців та працівників Укртрансбезпекп і коштів, передбачених на їх утримання.
У своїй діяльності Управління керується Конституцією та законами України, актами Верховної Ради України, Президента України. Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України. Положенням про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 103, наказами Міністерства інфраструктури України, Укртрансбезпеки, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
Управління організовує свою діяльність для вирішення покладених на нього завдань у взаємодії з іншими структурними підрозділам Укртрансбезпеки, у межах повноважень – з місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, контролюючими га правоохоронними органами, а також підприємствами, установами, організаціями на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Аналіз викладеного вище вказує, що Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області не має статусу юридичної особи, а є відокремленим підрозділом юридичної особи – Державної служби України з безпеки на транспорті, суд приходить до висновку про необхідність допустити заміну неналежного відповідача – Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області на належного відповідача – Державну службу України з безпеки на транспорті.
Враховуючи наведене вище, суд вважає, що клопотання представника відповідача є обґрунтованим, та таким, що відповідає наведеним вище вимогам КАС України, а відтак підлягає задоволення повністю.
Керуючись ст. ст. 48, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Державної служби України з безпеки на транспорті про заміну неналежної сторони в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування постанови – задовольнити.
Допустити заміну неналежного відповідача – Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області на належного відповідача – Державну службу України з безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845, адреса: 01135, м. Київ, пр-т. Перемоги, 14, тел. (044) 351 – 47 - 66, 351 – 44 - 31, 351 – 47 - 89, факс (044) 351 – 47 -62, e-mail: contact@dsbt.gov.ua).
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Лозицька