
номер провадження справи 14/7/18-29/15/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про усунення недоліків
23.09.2019 Справа №908/710/18
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Кричмаржевського В.А.
розглянувши матеріали заяви Головного управління ДПС у м. Києві про визнання кредитором
у справі № 908/710/18
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерлізінвест", код в ЄДР-33442626 (69063 м.Запоріжжя вул.Покровська, 23А, адреса для листування: 03150 м.Київ вул.Велика Васильківська, 72-а, БЦ "Олімпійський", 2-й під`їзд, 6-й поверх)
Кредитори:
1/ Європейський банк реконструкції та розвитку, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, індекс ЕС2АJN, м.Лондон пл.Іксчейндж, 1; адреса для листування: 03150 м. Київ вул. Антоновича, 46-46-А)
2/ Головне управління Державної фіскальної служби України у м. Києві, код в ЄДР - 39439980 (04116 м. Київ вул. Шолуденка, 33/19)
Банківська установа, яка здійснює розрахунково-касове обслуговування боржника - ПАТ "Укрсоцбанк", м. Київ
Ліквідатор - Сєдова Н.І. (69005 м.Запоріжжя вул. Гагаріна, 8, офіс - 69)
Установив:
Постановою Господарського суду Запорізької області від 28.08.2019 у справі №908/710/18 припинено процедуру розпорядження майном боржника - ТОВ "Інтерлізінвест", код в ЄДР-33442626, м.Запоріжжя; припинено повноваження розпорядника майна - арбітражного керуючого Сєдової Н.І., визнано ТОВ "Інтерлізінвест" банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Сєдову Наталю Іванівну, ухвалено оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання ТОВ "Інтерлізінвест" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
На офіційному веб-порталі судової влади в мережі Інтернет 28.08.2019 оприлюднено повідомлення № 62044 про визнання ТОВ "Інтерлізінвест" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Головне управління ДПС у м. Києві звернулось до суду із заявою про визнання кредитором у справі (вх.№08-08/19422/19 від 19.09.2019). Одночасно заявником викладене клопотання про відстрочення сплати судового збору до прийняття рішення по суті.
Суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання та повідомляє заявника про недоліки заяви про визнання кредитором у справі з огляду на таке.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 123 Господарського процесуального кодексу України (далі-ГПК України) судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Судовий збір справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом, і включається до складу судових витрат (стаття 1 зазначеного Закону).
Отже, сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України.
Відповідно до частини 2 статті 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з підпунктом 10 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом - два розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір»).
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1921 гривні.
Виходячи з цього, заявник має сплатити судовий збір у розмірі-3842 грн.
Відповідно до ч.1 статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Отже, наведеними правовими нормами Закону України «Про судовий збір» встановлено чіткий і вичерпний перелік умов, а також суб`єктних та предметних критеріїв, за яких, з огляду на майновий стан сторони, суд може, зокрема, відстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Вивчивши доводи заявника про відстрочення сплати судового збору, суд не вбачає визначених статтею 8 Закону України «Про судовий збір» підстав, за яких з огляду на майновий стан сторони, суд міг би, зокрема, відстрочити сплату судового збору Головному управлінню ДПС у м. Києві, а тому відхиляє клопотання. Відсутність наразі фінансування з оплати судового збору не є визначеною Законом умовою для відстрочення сплати судового збору.
Згідно з частиною третьою статті 23 Закону про банкрутство заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім`я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, які додаються до заяви. До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника. Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
Відповідно до частини першої статті 24 Закону про банкрутство господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути.
Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви (ч. 2 статті 24 Закону про банкрутство).
При зверненні до суду із заявою про грошові вимоги до боржника Головне управління ДПС у м. Києві доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі не надало.
Враховуючи відхилення судом клопотання про відстрочення сплати заявником судового збору, суд вважає за необхідне даною ухвалою повідомити заявника - Головне управління ДПС у м. Києві про недоліки заяви, які полягають у відсутності доказів сплати судового збору за подання заяви з вимогами до боржника.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 9, 23, 24, 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», статтями 3, 12, 20, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Ухвалив:
Повідомити заявника - Головне управління ДПС у м. Києві про такі недоліки заяви за вх.№08-08/19422/19 від 19.09.2019: відсутність доказів сплати судового збору за подання до господарського суду заяви кредитора з вимогами до боржника в розмірі - 3.842 грн.
Встановити строк для усунення недоліків - до 10 жовтня 2019р. та надати суду не пізніше 15 жовтня 2019р. докази сплати судового збору в розмірі - 3.842 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 23.09.2019 та не підлягає окремому оскарженню.
Копії ухвали надіслати: заявнику - ГУ ДПС у м.Києві, банкруту, ліквідатору.
Суддя В.А. Кричмаржевський