
Справа №: 706/1666/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2019 рокум.Христинівка
Суддя Христинівського районного суду Черкаської області Орендарчук М.П, розглядаючи подання начальника Христинівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області Галкін М.О., щодо вирішення питання, повязаного з виконанням постанови Христинівського районного суду Черкаської області від 12.11.2018 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1
Встановив:
Постановою Христинівського районного суду Черкаської області від 12.11.2018 року ОСОБА_1 було визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1КУпАПта накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт строком на 120 годин.
Начальника Христинівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області Галкін М.О звернулася до суду з поданням, для вирішення питання, пов`язаного з виконанням постанови суду, посилаючись на те, що 26.11.2018 року до Христинівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області надійшла та була прийнята до виконання постанова Христинівського районного суду Черкаської області від 12.11.2018 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно якої на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт.
30.11.2018 року громадянина ОСОБА_1 було ознайомлено з порядком та умовами відбування стягнення та вручено направлення для відбуття стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт до Кузьминогребельської сільської ради Христинівського району Черкаської області за вих. № 1297 від 30.11.20018 року.
Згідно повідомлення Кузьминогребельської сільської ради вих. № 249 від 03.12.2018 року, гр. ОСОБА_1 не може приступити до виконання суспільно корисних робіт у зв`язку з відсутністю призначених коштів для нарахування плати порушнику через неприйняття сільською радою відповідної програми
Представник органу пробації в судовому засіданні подання підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином за адресом місця проживання.
Відповідно дост.31-1КУпАП, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об`єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Згідност.19Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
Як передбаченост.325-1КУпАП, постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
Відповідно дост.325-3КУпАП, на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається: погодження з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, переліку обєктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт; своєчасне повідомлення органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт; ведення обліку та інформування органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про кількість відпрацьованих порушником годин; нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Окрім того, порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбаченийнаказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19.03.2013 року "Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт"(далі Порядок).
Так, згідно розділу 11 Порядку, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об`єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Строк стягнення у вигляді суспільно корисних робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконував визначену суспільно корисну працю. Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день, неповнолітніми - двох годин на день. Щороку на початку року уповноважений орган з питань пробації надсилає запити (додаток 1) до органів місцевого самоврядування та власникам підприємств щодо погодження переліку обєктів, на яких порушники відбуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт.
Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІ Порядку.
Відповідно до п.12.1 Порядку, при виконанні постанов суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладаються: облік порушників; роз`яснення порушникам порядку та умов відбування суспільно корисних робіт; погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку об`єктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов`язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; проведення у разі потреби контрольних перевірок за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; зясування причин невиходу порушників на суспільно корисні роботи; складання протоколу про адміністративне правопорушення стосовно порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт.
Умови виконання постанов суду (судді) про застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІІ Порядку.
Відповідно до п.13.14. Порядку, усі питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно достатті 304Кодексу України про адміністративні правопорушеннявирішуються судом, який виніс постанову.
За приписамист.304 КУпАПпитання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
П.13.13.Наказу Міністерства юстиції України від 19.03.2013 № 474/5 «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт»передбачено, що якщо після встановлення місця проживання порушника з`ясовано, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду (судді), уповноважений орган з питань пробації вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов`язаних з виконанням постанови.
Статтею 325-4 КУпАПпередбачені наслідки ухилення особи від відбування суспільно корисних робіт, де зазначено, що у разі ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності. У разі злісного ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.
Разом з цим, на теперішній час відсутній законодавчо визначений механізм щодо вжиття будь-яких заходів у випадку відсутності особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності,за її місцем проживання та невідомим місцеперебуванням, у зв`язку чим в задоволенні подання слід відмовити, а тому особова справа відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до Христинівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області для продовження виконання постанови суду.
Керуючись ст.ст.245,304 КУпАП, суд
Постановив:
В задоволенні подання начальника Христинівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області Галкін М.О., щодо вирішення питання, повязаного з виконанням постанови Христинівського районного суду Черкаської області від 12.11.2018 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Черкаського апеляційного суду через Христинівський районний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення
Суддя М. П. Орендарчук