
Справа № 387/579/19
Провадження № 3/396/504/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.09.2019 року Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області Гарбуз Ольга Анатоліївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , уродженкус. Юр`ївка Добровеличківського району, Кіровоградської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, до 08.01.2019 року працювала секретарем Юр`ївської сільської ради Добровеличківського району, Кіровоградської області, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2019 року суб`єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «В» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» - секретарем Юр`ївської сільської ради Добровеличківського району, Кіровоградської області, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 року до 01.04.2019 року в порушення вимог частини першої статті 45 Закону (особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством), пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) від 10.06.2016 року № 2 (яким НАЗК визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для у тому числі щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, а зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці; другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом), несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 01.05.2019 року о 11 год. 13 хв, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала частко, пояснивши, що погано працював інтернет, не могла зайти до реєстру, тому відправила невчасно декларацію, але докази не бажає збирати та подавати суду. Додала до пояснень, що в зв`язку з реорганізацією вона вже не працює секретарем Юр`ївської сільської ради Добровеличківського району, Кіровоградської області.
Прокурор Позняков Б.С. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просив притягнути її до адміністративної відповідальності, наклавши адміністративне стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , яка визнала свою вину частко у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, пояснення прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 дійсно вчинила адміністративне правопорушення, передбаченеч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до статей 251, 254КУпАП обов`язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
КУпАП визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення і рішення (постанови), що приймається в конкретній справі.
У них, зокрема, мають бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно та всебічно з`ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи вина особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення. При цьому, встановити істину по справі необхідно з аналізу наявних доказів, які, згідно до чинного законодавства, представляють собою будь-які фактичні дані, які підтверджують або спростовують ті чи інші обставини і мають суттєве значення для вирішення справи по суті.
На підтвердження наявності в діях ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, працівниками поліції до суду надано протокол про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією №233/19 від 29.06.2019 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції» (а.с. 1-7), роздрукованою з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції декларацією (а.с. 10-19), письмовими поясненнями особи, що надані з приводу скоєного порушення, відповідно до яких ОСОБА_1 фактично підтвердила обставини, викладені у протоколі (а.с. 21-22). Також, провина ОСОБА_1 підтверджується поясненнями наданими нею в судовому засіданні, відповідно до яких останя визнала свою вину у скоєнні порушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Всебічно, повно і об`єктивно дослідивши матеріали справи, враховуючи обставини вчинення правопорушень, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, яка не працює, так як згідно Рішенням сесії №10 від 08.01.2019 року припинено повноваження секретаря сілької ради у зв`язку із закінченням строку повноважень рад (а.с.23), відношення останньої до скоєного, суд, вважає за необхідне визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки, вона, будучи суб"єктом декларування, вчасно (до 00 год 00 хв. 01.04.2019 року) не подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держава або місцевого самоврядування за 2018 рік і її вина повністю підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, роздрукованою декларацією з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, та поясненнями самої ОСОБА_1 , як письмовими так і наданими безпосередньо суду.
З врахуванням встановлених обставин вважаю, що в діяннях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та беручи до уваги особу правопорушника, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше вважаю, до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП та п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 245, 251, 252, 280, 283-285 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172-6 КупАП, та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 500 (п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень. 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030200, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Постанова може бути оскаржена, або на неї внесено протест до Кропивницького апеляційного суду через Новоукраїнський районний суд протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя: О. А. Гарбуз