
УХВАЛА
м. Вінниця
20 вересня 2019 р. Справа № 120/4578/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комара Павла Анатолійовича, розглянувши у письмовому провадженні заяву про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент фінансів Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент фінансів Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 05.03.2019, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 25.06.2019, адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправними дії Вінницького обласного військового комісаріату щодо зниження грошового забезпечення ОСОБА_1 встановленого на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату №ХЛ 55162 від 19.03.2018 із врахуванням посадового окладу в розмірі 6910,00 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1360грн., тарифний розряд за посадою 37). Зобов`язано Вінницький обласний військовий комісаріат виготовити та направити нову довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області станом на 01.01.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу ОСОБА_1 в розмірі (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1580 грн. тарифний розряд за посадою 46, тарифний коефіцієнт 4,64) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 №704 та додаткам №23, 24 згідно наказу МОУ №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України ". Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплатити різницю між нарахованою і отриманою пенсією за період з 01.01.2018 по день початку проведення її виплати ОСОБА_1 з урахуванням нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу ОСОБА_1 в розмірі (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1580 грн. тарифний розряд за посадою 46, тарифний коефіцієнт 4,64) – 8180,00 грн., згідно постанови КМУ від 30.08.2017 №704 та додаткам №23,24 згідно наказу МОУ №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України " з 01.01.2018. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України Вінницької області щодо безпідставного проведення виплати пенсії з обмеженням її максимальним розміром 14350,00 грн. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області виплачувати пенсію позивачу без обмеження її максимальним розміром та виплатити різницю між нарахованою і отриманою пенсією за період з 01.01.2018 по день початку проведення її виплати без обмеження максимальним розміром.
16.04.2019 виписано виконавчі листи по вказаній справі.
У той же час, 07.05.2019 на адресу Вінницького окружного адміністративного суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надійшла заява про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню. Вказана заява мотивована тим, що Вінницьким обласним військовим комісаріатом судове рішення оскаржено в апеляційному порядку, тому з урахуванням положень ст. 255 та ч. 2 ст. 295 КАС України, рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 05.03.2019 не набуло законної сили.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 11.09.2019 вказану заяву призначено до розгляду в судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
В судове засідання учасники справи, будучи належним чином повідомлені, не прибули, поряд із цим представник Вінницького обласного військового комісаріату та позивач 18.09.2019 подали до суду заяву, в якій просили проводити розгляд заяви про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню за їх відсутності в письмовому провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 374 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.
З огляду на викладене суд вважає за можливе розглянути заяву про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню за відсутності учасників справи в письмовому провадженні. При цьому, згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Визначаючись щодо заяви про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню, суд виходив з наступного.
Порядок визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню врегульовано статтею 374 КАС України.
Частинами першою та другою вказаної статті врегульовано, що суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.
Зі змісту наведених норм вбачається, що суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, у разі: якщо його було видано помилково; якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою; з інших причин.
Наведений перелік обставин вичерпний і розширенню не підлягає.
Як свідчать матеріали справи, 12.04.2019 позивач звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з заявою про видачу виконавчого листа.
16.04.2019 видано виконавчі листи по вказаній справі.
Між тим, 02.05.2019 Вінницьким обласним військовим комісаріатом подана апеляційна скарга на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 05.03.2019 та заява про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження.
При цьому, постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 25.06.2019 апеляційну скаргу залишено без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 05.03.2019 - без змін.
На даний час, виконавчий лист Вінницького окружного адміністративного суду по справі №120/4578/18-а не виконаний.
Крім того, судом встановлено, що виконавчий лист в адміністративній справі №120/4578/18-а було видано не помилково та з матеріалів справи не вбачається доказів відсутності у боржника обов`язку його виконувати у зв`язку з припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.
Доводи Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про наявність підстав для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у розумінні статті 374 КАС України зважаючи на відкриття апеляційного провадження, суд не приймає до уваги, оскільки виконавчий лист не видано помилково та у боржника не відсутній обов`язок виконати такий виконавчий документ повністю чи частково.
Поряд суд вважає за доцільним відзначити, що заявник не повідомляв суд про реальні перешкоди, які виникли у нього при виконанні судового рішення у цій справі.
Так, згідно ч. 1 ст. 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції (ч. 1 ст. 373 КАС України).
За вказаних обставин, суд вважає, що заява про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню є необґрунтованою, а тому задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст.ст. 243, 248, 256, 374 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню - відмовити.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Комар Павло Анатолійович