
Справа № 161/11288/19
Провадження № 3/161/3146/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 18 вересня 2019 року
Луцький міськрайонний суд в особі судді Філюк Т.М.,розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , приватний підприємець,
- за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
До Луцького міськрайонного суду з Головного управління ДФС у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155- 1 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 000851 від 01 липня 2019 року вбачається, що фізична особа підприємець ОСОБА_1 04 червня 2019 року о 15 год. 00 хв. в магазині «Be Smart» ТРЦ «Порт Сіті», що розташований за адресою: м. Луцьк, вул. Сухомлинського, 1, порушив вимоги п. 1,2 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: розрахункова операція з придбання товару, який відноситься до групи технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) проведена без застосування реєстратора розрахункових операції, без роздрукування та видачі покупцю касового чека, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи повторно не з`явився. Будь-яких заяв чи клопотань на адресу суду не подавав. З огляду на те, що судом вжиті належні заходи для виклику в судове засідання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, в матеріалах справи наявний доказ отримання ОСОБА_1 судового повідомлення про виклик до суду, вважаю можливим здійснювати розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Всебічно, повно та об`єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 000851 від 01 липня 2019 року, актом фактичної перевірки від 10 червня 2019 року № 001905, наказом ГУ ДФС у Волинській області № 1952 від 29 травня 2019 року.
Також суд враховує, що в протоколі про притягнення його адміністративної відповідальності ОСОБА_1 надав особисті пояснення про те, що він не знав про обов`язкове застосування та встановлення касового апарату, чим фактично визнав свою вину.
Суд, дослідивши обставини справи в їх сукупності, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки та наслідки вчиненого правопорушення, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, а саме: порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі.
А тому, приймаючи до уваги дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, зокрема, те, що він вперше притягається до адміністративної відповідальності, вважає доцільним накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч. 1 ст. 155-1, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 (п`яти ) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять ) гривень.
(Реквізити сплати: рахунок отримувача: 31112106003002; назва отримувача коштів: УК у м. Луцьку/м. Луцьк/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009628; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банка отримувача (МФО) 899998)
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
(Реквізити сплати:Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 ; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; рахунок отримувача: 31211256026001).
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) гривень.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Т.М. Філюк