Рішення № 84357848, 16.09.2019, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.09.2019
Номер справи
260/924/19
Номер документу
84357848
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

16 вересня 2019 року м. Ужгород№ 260/924/19 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Дору Ю.Ю.,

за участі:

секретаря судового засідання Гулай М.В.,

позивач – не з`явилася,

представника відповідача 1, 2 – ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої дитини - ОСОБА_2 до Тячівського районного відділу Головного управління ДМС в Закарпатській області та Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої дитини - ОСОБА_2 (надалі – позивач, ОСОБА_2 ) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Тячівського районного відділу Головного управління ДМС в Закарпатській області (надалі – відповідач 1, Тячівський РВ ГУ ДМСУ у Закарпатській області) та Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області (надалі – відповідач 2, ГУ ДМСУ у Закарпатській області), в якій просить: визнати протиправною відмову Тячівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області та Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області в оформленні та видачі ОСОБА_2 паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ; зобов`язати Тячівський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області та Головне управління Державної міграційної служби у Закарпатській області оформити та видати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ; відповідно до ст.371 КАС України для забезпечення реалізації порушених прав допустити рішення до негайного виконання.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що зверталася особисто разом з неповнолітньою дитиною до керівника Тячівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області з метою оформлення дитині паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ. (далі також - Положення №2503-ХІІ). Позивач зазначила, що ними були надані всі необхідні документи, передбачені п.13 Положення №2503-ХІІ, а саме: заяву встановленого зразка, свідоцтво про народження дитини та дві фотокартки розміром 35х45 мм. Проте начальник відділу відмовив у прийнятті зазначених документів, повідомивши, що Тячівський РВ ГУ ДМС вже не видає паспорти у формі книжечки на підставі заяв громадян, а виключно за рішенням суду, при цьому зіслався на доручення Державної міграційної служби України від 15.06.2017 року №92/2-17, згідно п.1 якого начальникам головних управлінь ДМС доручено припинити з 16.06.2017 в територіальних підрозділах ДМС прийом заяв на оформлення паспорта громадянина України зразка 1994 року.

Позивач вказує, що у зв`язку з тим, що подані документи так і не були прийняті керівником Тячівського РВ ГУ ДМС, а офіційної відмови у прийнятті документів керівник Тячівського РВ ГУ ДМС також не надав, позивач була змушена надіслати відповідачу зазначені документи поштовим зв`язком, разом із супровідною заявою, в якій просили у встановлені терміни оформити і видати дитині паспорт у формі книжечки згідно Положення про паспорт на підставі поданих документів. Проте відповідачем надано відповідь від 07.03.2019 №2101.29-78/2122.1-19, в якій відмовив в оформленні та видачі дитині паспорта-книжечки, та запропонував оформити паспорт громадянина України згідно із Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (далі – закон "Про ЄДДР) та постановою КМУ №302 від 25.03.2015 року "Про затвердження Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України".

Позивач вважає, що така відмова грубо і безпідставно порушує законні права та інтереси дитини. У поданому позові позивач також посилається на позицію Великої Палати Верховного Суду, викладену в рішенні по зразковій справі № 806/3265/17.

Ухвалою суду від 02 липня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження за вказаною позовною заявою та встановлено учасникам справи строк для подання заяв по суті справи.

10 липня 2019 р. представником відповідачів подано відзив на позовну заяву (а.а.с. 21-24), де зазначила, що ОСОБА_2 не зверталася до відповідача із заявою, за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України відповідно до пункту 13 вказаного положення та з доданням до неї вказаного переліку документів, що є передумовою для розгляду питання про видачу паспорту у формі паспортної книжечки. За результатами розгляду звернення позивача відповідачами надана відповідь у порядку та строки, встановлені Законом України "Про звернення громадян" №393/96-ВР.

Представник відповідача зазначила, що до суду не надано доказів того, що позивач зверталась до відповідного територіального органу ДМС України із заявою та необхідним переліком документів, та їй відмовлено у видачі паспорта у формі книжечки. До заяви позивача не додано документів, необхідних для оформлення паспорта вперше, в порядку, передбаченому Положенням №2503-ХІІ. Таким чином відповідач вважає, що оскільки право позивача на оформлення та видачу паспорта відповідачами на даний час не порушене, позовна вимога щодо зобов`язання оформити та видати такий є передчасною та задоволенню не підлягає.

19.07.2019 р. позивач подала відповідь на відзив, згідно з якою зазначила, що твердження співвідповідачів є недостовірним, оскільки разом із супровідною заявою відповідачу надіслані: заповнена дитиною заява про видачу паспорта за формою, зразок якої затверджено наказом МВС від 13.04.2012 року №320, дві фотокартки розміром 35х45 мм, засвідчена копія свідоцтва про народження дитини. Таким чином відповідач отримав всі передбачені п.13 Положення про паспорт громадянина України документи для оформлення дитині паспорта громадянина України у формі книжечки, однак так і не оформив і видав дитині такий паспорт, тобто неправомірно відмовив дитині в оформленні та видачі паспорта у формі книжечки.

У судове засіданні позивач не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином. Разом з тим, у позовній заяві остання просила розгляд справи провести за її відсутності та додатково 13.09.2019 року подала клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Заслухавши пояснення представника відповідачів, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд встановив наступне:

ОСОБА_2 є матір`ю неповнолітньої дитини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Як слідує зі змісту позовної заяви та не заперечується представником відповідачів, з метою оформлення неповнолітній доньці паспорта громадянина України зразка 1994 р. у вигляді паспортної книжечки, позивач надіслала поштовим зв`язком до відповідача заяву про оформлення паспорта громадянина України від 08.02.2019 (а. с. 13). Вказана заява підписана матір`ю дитини, а також самою ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.13). У поданій заяві зазначено додатки: заява за формою, встановленою МВС України, яка підписана ОСОБА_2 (а.с.12), копія свідоцтва про народження (а.с.10) та дві фотокартки розміром 35х45.

Позивач отримувала відповідь Тячівського РВ ГУ ДМС у Закарпатській області за №2101.29-78/2122.1-19 від 07.03.2019 на звернення позивача, в якому відповідач 1 зазначив, що постановою від 25 березня 2015 року №302 затверджено Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, відповідно до якого обмін та видача паспорта особі, яка досягла 14-річного віку здійснюється на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто та визначеного пунктом 35 Порядку переліку необхідних документів. Додатково проінформовано позивача, що пунктом 13 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ також передбачено подання обов`язкового переліку документів. Заявникам роз`яснено, що для оформлення паспорта громадянина України необхідно особисто звернутися до територіального підрозділу органу міграційної служби за місцем реєстрації/фактичного проживання та надати передбачену законодавством заяву з переліком необхідних документів (а.с.14).

Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" від 20 листопада 2012 року (далі - Закон № 5492-VI) визначено правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та видачі документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також права та обов`язки осіб, на ім`я яких видані такі документи.

Відповідно до ч.1 ст.13 Закону № 5492-VI документи, оформлення яких передбачається цим Законом із застосуванням засобів Реєстру, відповідно до їх функціонального призначення поділяються, зокрема, на: документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, у т.ч. паспорт громадянина України .

За змістом ч.1-5 ст.14 Закону № 5492-VI, форма кожного документа встановлюється цим Законом. Документи залежно від змісту та обсягу інформації, яка вноситься до них, виготовляються у формі книжечки або картки, крім посвідчення на повернення в Україну, що виготовляється у формі буклету. Документи у формі книжечки на всіх паперових сторінках та на верхній частині обкладинки повинні мати серію та номер документа, виконані за технологією лазерної перфорації. Персоналізація документів у формі книжечки здійснюється за технологією лазерного гравіювання та лазерної перфорації. Персоналізація документів у формі картки виконується за технологією термодруку або лазерного гравіювання. Персоналізація документів здійснюється централізовано у Державному центрі персоналізації документів.

Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. (ч. 1 ст. 21 Закону № 5492-VI).

Згідно із ч. 3 ст. 13 Закону № 5492-VI, зокрема, паспорт громадянина України, містить безконтактний електронний носій.

Відповідно до ч. 7 ст. 16 Закону України № 5492-VI уповноважений суб`єкт, якщо інше не передбачено цим Законом, має право відмовити заявникові у видачі документа виключно у разі, якщо: 1) за видачею документа звернувся заявник, який не досяг шістнадцятирічного віку, або представник особи, який не має документально підтверджених повноважень на отримання документа; 2) заявник вже отримав документ такого типу, який є дійсним на день звернення (крім випадків, зазначених у частині сьомій цієї статті); 3) заявник не подав усіх визначених законодавством документів, необхідних для оформлення і видачі документа; 4) дані, отримані з бази даних розпорядника Реєстру, не підтверджують інформацію, надану заявником.

У рішенні про відмову у видачі документа, яке доводиться до відома заявника у порядку і строки, встановлені законодавством, мають зазначатися підстави для відмови. Особа має право звернутися до уповноваженого суб`єкта з повторною заявою у разі зміни або усунення обставин, через які їй було відмовлено у видачі документа.

Судом встановлено, що на час виникнення спірних правовідносин чинним є Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №302 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року №745) з змінами та доповненнями (далі – Порядок №302). Пунктом 35 вказаного порядку визначено перелік документів, які заявник подає для оформлення паспорта, зокрема:

1) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави (далі - свідоцтво про народження);

2) оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них, які на момент народження особи перебували у громадянстві України (для підтвердження факту належності особи до громадянства України).

У разі відсутності таких документів або у разі, коли батьки чи один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, або у разі набуття особою громадянства України на території України подається довідка про реєстрацію особи громадянином України;

3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон (для осіб, які постійно проживали за кордоном, після повернення їх в установленому порядку на проживання в Україну та для осіб, які набули громадянство України за кордоном);

4) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб);

5) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

6) рішення суду про встановлення особи (для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи);

7) документ, що посвідчує особу законного представника/уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/уповноваженої особи;

8) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. Оригінал документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертається заявнику, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки “Згідно з оригіналом” та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів та дати;

9) документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів):

про місце проживання - довідку органу реєстрації встановленого зразка;

про народження дітей - свідоцтва про народження дітей;

про шлюб і розірвання шлюбу - свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;

про зміну імені - свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;

довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття;

10) документ, виданий відповідним органом, установою, організацією, який містить фотозображення особи, - для осіб, які звертаються за оформленням паспорта вперше після досягнення 18-річного віку. У разі відсутності такого документа особа подає письмове звернення в довільній формі, в якому зазначається інформація про адресу місць проживання, навчання, роботи, установ виконання покарань та інша інформація, відомості про батьків або інших родичів, які будуть залучені до проведення процедури встановлення особи;

11) одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру - для оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв`язку з тривалим розладом здоров`я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров`я, оформленим в установленому порядку, або особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу (в разі потреби). Фотокартка повинна відповідати вимогам рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.

Окрім цього, відповідно до пункту 13 Розділу 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 №2503-ХІІ визначено, що для одержання паспорта громадянин подає: заяву за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України; свідоцтво про народження; дві фотокартки розміром 35х45 мм; у необхідних випадках - документи, що підтверджують громадянство України.

Тобто, для видачі паспорта громадянина України як у формі книжечки так і у формі картки заявнику необхідно подати визначений перелік документів.

Суд зауважує, що у судовому засіданні представником відповідачів надано для огляду оригінал заяви з якою позивач звернулася шляхом поштового відправлення до відповідача щодо оформлення паспорта громадянина України, копія такої приєднана до матеріалів справи (а.с.50). Як вбачається зі змісту вказаної заяви, така не підписана законним представником неповнолітньої дитини, тобто відсутній підпис матері - ОСОБА_2 , а наявні два підписи заявника (дитини) та у такій заяві відсутня дата її підписання (на звороті а.с.50). Отже, суд приходить до переконання, що позивачем додано до позовної заяви докази, які не можуть бути взяті до уваги, оскільки за результатами співставлення та дослідження доказів наявних у матеріалах справи суд розцінює докази подані позивачем як неналежні та недостовірні.

Разом з тим, судом встановлено, що звертаючись до відповідача із заявою щодо оформлення паспорта громадянина України заявником подано заяву довільної форми, яка не відповідає вимогам, встановленим до заяви про видачу паспорту та не надали необхідні документи для оформлення паспорта, зокрема, згідно заяви (без дати) заявником додано копію свідоцтва, а не його оригінал.

Встановлюючи правомірність дій відповідачів суд враховує приписи ч.2 ст.19 Конституції України відповідно до якої органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Проаналізувавши вказані норми законодавства та правовідносини які склалися між учасниками справи, враховуючи докази наявні у матеріалах справи, суд зазначає, що бездіяльність та протиправність дій Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області та Тячівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області у даному випадку відсутня, оскільки, на підставі письмової заяви ОСОБА_2 , за відсутності необхідних документів (свідоцтва про народження) відповідач не вправі видати паспорт громадянина України будь-якого зразка.

Таким чином, оцінюючи вимоги позивача про покладення на відповідача обов`язку щодо видачі ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорта громадянина України зразка 1994 року у вигляді паспортної книжечки необхідно зазначити, що оскільки заявником не подано всіх необхідних документів, відповідно такий обов`язок у даному випадку відсутній.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить висновку, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Щодо стверджень позивача про врахування правових висновків наведених Великою Палатою Верховного Суду у рішенні прийнятому за результатами розгляду зразкової справи №Пз/9901/2/18 від 19.09.2018 року, суд вказує, що дана адміністративна справа № 260/924/19 за позовом ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої дитини - ОСОБА_2 до Тячівського районного відділу Головного управління ДМС в Закарпатській області та Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії не відповідає ознакам типової справи, визначених у рішенні суду, ухваленому за результатами розгляду Верховним Судом зразкової справи №806/3265/17 (Пз/9901/2/18). Хоча позивач і має право на отримання паспорта у формі книжечки, у відповідності до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ, проте для його отримання слід особисто подати необхідні документи, зокрема і оригінал свідоцтва про народження.

Обов`язковими ознаками даної справи, для застосування правової позиції Верховного Суду у постанові від 19 вересня 2018 року по справі № 806/3265/17 повинні бути наступні:

1) позивач - фізична особа, якій територіальним органом ДМС України відмовлено у видачі паспорту у формі книжечки, у відповідності до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ;

2) відповідач - територіальні органи ДМС України;

3) предмет спору - вимоги щодо неправомірної відмови відповідача у видачі паспорта громадянина України у формі книжечки у зв`язку з ненаданням особою згоди на обробку персональних даних та зобов`язання відповідача видати позивачеві паспорт у формі книжечки, у відповідності до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ.

Разом з тим, оскільки заява ОСОБА_2 про оформлення паспорта громадянина України подана без необхідних документів до неї, то у даній адміністративній справі, рішення відповідачів про відмову у наданні адміністративної послуги (оформлення та видача паспорта) не приймалося та як вбачається з листа відповідача 1 №2101.29-78/2122.1-19 від 07.03.2019 було надано відповідь з відповідними роз`ясненнями щодо порядку оформлення паспорта громадянина України.

За правилами встановленими ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, враховуючи що бездіяльність відповідачів немає місця у даних правовідносинах суд вважає, що позовні вимоги не підлягають до задоволення.

Керуючись ст. ст. 6, 72-77, 244- 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої дитини - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) до Тячівського районного відділу Головного управління ДМС в Закарпатській області (90500, Закарпатська область, м.Тячів, вул. Армійська, 6, код ЄДРПОУ 37809328) та Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області (88017, Закарпатська область, м.Ужгород, вул.Грибоєдова, 12а. код ЄДРПОУ 37809328) про визнання протиправною відмову Тячівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області та Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області в оформленні та видачі ОСОБА_2 паспорта громадянина України у формі книжечки та зобов`язання Тячівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області та Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області оформити та видати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ – відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини 3 статті 243 КАС України повний текст рішення складено та підписано 19.09.2019 року.

СуддяЮ.Ю. Дору