Ухвала суду № 84357512, 19.09.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.09.2019
Номер справи
140/756/19
Номер документу
84357512
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

19 вересня 2019 року ЛуцькСправа № 140/756/19 Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Волдінера Ф.А.,

розглянувши у письмовому провадженні з власної ініціативи питання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом заступника прокурора Волинської області в інтересах держави в особі Луцької міської ради до виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання протиправним та нечинним рішення,

ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора Волинської області звернувся в інтересах держави в особі Луцької міської ради з позовом до виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання протиправним та нечинним рішення виконавчого комітету ЛМР від 18.12.2018 № 851-1, «Про затвердження проекту детального плану території в межах вулиць Даньшина та Олекси Ошуркевича у місті Луцьку».

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 25.03.2019 повернуто позовну заяву позивачу.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.06.2019 ухвалу про повернення позовної заяви від 25.03.2019 скасовано, а справу направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Ухвалою від 15.07.2019 провадження у справі було відкрито та постановлено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження у справі слід зупинити з наступних підстав.

З адміністративного позову вбачається, що предметом оскарження в даній адміністративній справі є рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 18.12.2018 № 851-1 «Про затвердження проекту детального плану території в межах вулиць Даньшина та Олекси Ошуркевича у місті Луцьку». При цьому прокурор обґрунтовує протиправність вказаного рішення невідповідністю детального плану території в межах вулиць Даньшина та Олекси Ошуркевича у місті Луцьку Генеральному плану міста Луцька затвердженому рішенням Луцької міської ради № 42/1 від 24.06.2009 та Плану зонування території міста Луцька затвердженому рішенням Луцької міської ради № 71/13 від 25.02.2015.

Судом встановлено, що 13.06.2019 Волинським окружним судом було винесено рішення у справі № 140/953/19 за позовом ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Управління містобудування та архітектури Луцької міської ради, до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування рішення та припису.

З судового рішення від 13.06.2019 у справі № 140/953/19 вбачається, що предметом оскарження у цій справі є рішення головного інспектора будівельного нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління ДАБІ у Волинській області Орлова В.В. від 19.03.2019 № 72 про зупинення дії містобудівних умов та обмежень на проектування об`єкта будівництва «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями комерційного призначення на АДРЕСА_1 »; припис головного інспектора будівельного нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління ДАБІ у Волинській області Орлова В.В. від 19.03.2019 № 73 про усунення порушень вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності.

Вказані містобудівні умови та обмеження на проектування об`єкта будівництва «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями комерційного призначення на АДРЕСА_1 » були видані на підставі на підставі рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 18.12.2018 № 851-1 «Про затвердження проекту детального плану території в межах вулиць Даньшина та Олекси ОСОБА_2 у місті Луцьку», яке є предметом оскарження у даній справі.

При розгляді справи № 140/953/19 судом зокрема встановлено, що 18.03.2019 головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування ДАБІ у Волинській області Орловим В.В. на підстав наказу ДАБІ України від 26.02.2019 №187 та направлення Управління ДАБІ у Волинській області від 01.03.2019 №11 проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил Управлінням містобудування та архітектури Луцької міської ради при видачі МУО №107-МУ, замовник ОСОБА_1 , за результатам якої складено відповідний Акт перевірки.

Як слідує із Акту від 18.03.2019 за результатом перевірки, серед інших, встановлено наступне порушення: відповідно до Генерального плану міста Луцька, затвердженого рішенням від 24.06.2009 №42/1 та Плану зонування території міста Луцька, затвердженого рішенням міської ради від 25.02.2015 №71/13, земельна ділянка знаходиться в зоні садибної забудови (Ж-1), частина земельної ділянки знаходиться в зоні вулиць в межах червоних ліній (ТР-2); допустимими видами використання згідно з пояснюючою запискою до Плану зонування на вказаній території дозволено будівництво окремих багатоквартирних житлових будинків до п`яти поверхів за умови містобудівних розрахунків або детального плану території, детальним планом в межах вулиць Даньшина та Олекси Ошуркевича, затвердженого рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 18.12.2018 №851-1, забудову земельної ділянки передбачено дев`ятиповерховим житловим будинком з вбудовано-прибудованими приміщеннями комерційного призначення.

З рішення суду від 13.06.2019 в справі № 140/953/19, вбачається, що судом було надано оцінку відповідності детального плану території в межах вулиць Даньшина та Олекси ОСОБА_2 у місті Луцьку затвердженого рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 18.12.2018 № 851-1 Генеральному плану міста Луцька затвердженому рішенням Луцької міської ради № 42/1 від 24.06.2009 та Плану зонування території міста Луцька затвердженому рішенням Луцької міської ради № 71/13 від 25.02.2015.

Таким чином, судом було надано оцінку юридичним фактам та обставинам у рішенні в справі № 140/953/19, що перебувають в нерозривному зв`язку з підставами, якими обґрунтовано позов у справі, що розглядається.

Рішенням суду від 13.06.2019 в справі № 140/953/19 в задоволенні позову було відмовлено повністю і на даний час справа знаходиться на розгляді в суді апеляційної інстанції.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суд зупиняє провадження у справі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Необхідною передумовою зупинення провадження у справі на підставі пункту 3 частини першої статті 236 КАС України є неможливість її розгляду до вирішення по суті іншої справи.

Зупинення провадження в адміністративній справі з мотивів наявності іншої справи, яка розглядається в порядку цивільного, кримінального, господарського чи адміністративного судочинства, може мати місце тільки в тому разі, коли в цій, іншій, справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав заявлених в адміністративній справі вимог чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.

Крім того, об`єктивна неможливість розгляду справи полягає у взаємозв`язку підстав позову, що розглядається, з юридичними фактами, які будуть встановлені судовим рішенням в іншій справі.

Таким чином, зупинення провадження з підстав, передбачених цією нормою, допускається лише тоді, коли продовжувати розгляд справи надалі не є можливим, оскільки в іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду. Ця неможливість полягає в тому, що обставини, які є підставою позову або заперечень проти нього, є предметом дослідження в іншій справі і рішення суду у цій справі безпосередньо впливає на вирішення спору.

Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку, що розгляд даної справи неможливий до набрання законної сили рішенням суду у справі № 140/953/19, оскільки в цій справі вирішуються питання, що стосуються підстав, якими обґрунтовано адміністративний позов у даній справі.

Враховуючи те, що об`єктивно неможливо вирішити вимоги про визнання протиправним рішення виконавчого комітету ЛМР від 18.12.2018 № 851-1 «Про затвердження проекту детального плану території в межах вулиць Даньшина та Олекси ОСОБА_2 у місті Луцьку» до набрання законної сили рішенням у справі № 140/953/19, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у даній справі.

Керуючись пунктом 3 частини першої статті 236, статтею 248 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Провадження в адміністративній справі за позовом заступника прокурора Волинської області в інтересах держави в особі Луцької міської ради до виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання протиправним та нечинним рішення зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 140/953/19 за позовом ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Управління містобудування та архітектури Луцької міської ради, до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування рішення та припису.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Ф.А. Волдінер