Постанова № 84331129, 17.09.2019, Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
17.09.2019
Номер справи
303/4449/19
Номер документу
84331129
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 303/4449/19

№ 3/303/1742/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 вересня 2019 року м.Мукачево

Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Гейруш В.Б., з участю адвоката Грицака А.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 України, з середньою освітою, одруженого, не працюючого,

- за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 06 липня 2019 року о 21 год. 10 хв. по вул. Миру в м. Мукачево керував транспортним засобом марки «Volkswagen Passat» д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив вимоги п. 2.9А ПДР України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечив факт керування 06.07.2019 транспортним засобом в стані алкогольного сп"яніння, про що зазначив в складеному відносно нього протоколі.

Представник правопорушника- адвокат Грицак А.В. подав письмове клопотання про закриття провадження у адміністративній справі та пояснив, що прилад «Drager Alcotest 6820», яким було встановлене алкогольне сп"яніння ОСОБА_1 не дозволений до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; до адміністративних матеріалів не додано сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки, а тому результати проведеного медичного огляду є недійсними

Заслухавши доводи правопорушника та його представника, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до слідуючого висновку.

З адміністративних матеріалів вбачається, що огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп"яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу «Drager Alcotest 6820», за результатами якого ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп"яніння, з показниками 0,43 % проміле алкоголю.

Порядок проходження огляду на стан сп"яніння, встановлений ст.266 КУпАП, а також затвердженою спільним Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерством охорони здоровя України №1452/735 від 09.11.2015 року Інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі - Інструкція). Зазначеною Інструкцією передбачено, що огляду на стан сп"яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп"яніння згідно з ознаками такого стану. Огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, або, у разі відмови водія пройти огляд на місці, лікарем закладу охорони здоровя.

Відповідно до пунктів 3, 4, 5 Розділу ІІ Інструкції поліцейськими при огляді на стан сп"яніння використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях. Перед проведенням огляду на стан спяніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан спяніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.

Відповідно до відомостей Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення до переліку дозволених для застосування на території України медичних виробів "Газоаналізатори Drager Alcotest" виробництва Drager Safety AG & Co. KGaA (Німеччина) свідоцтва про державну реєстрацію №14455 НОМЕР_2 належать: Газоаналізатор Drager Alcotest 3000, Газоаналізатор Drager Alcotest 5510, Газоаналізатор Drager Alcotest 5510 з конфігуруванням, Газоаналізатор Drager Alcotest 6820, Газоаналізатор Drager Alcotest з конфігуруванням, Газоаналізатор Drager Alcotest НОМЕР_3 .

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП стверджується: протоколом про адміністративне праоворушення серії ДПР18 №332045 від 06.07.2019; результатами огляду на стан алкогольного сп`яніння, проведеного поліцейським на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest Drager 6820», яким підтверджено, що після проведення тесту на стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 показники даного технічного засобу мали цифровий показник 0,43 % проміле алкоголю в крові; актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в якому, зокрема, у графі «з результатами згоден» ОСОБА_1 поставив свій підпис, що свідчить про його згоду з результатами огляду; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 06.07.2019, які засвідчили факт проходження ОСОБА_1 медичного огляду за допомогою спеціального технічного засобу "Драгер", відеозаписом вчиненого адміністративного правопорушення.

З 01.01.2016 року набрав чинності Закон України Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 року №1314-VII (далі – Закон), який змінив підходи до різних аспектів метрологічної сфери та його прийняття було спрямоване на імплементацію українського законодавства у сфері метрології та метрологічної діяльності до міжнародних та європейських норм і правил. Зокрема, положення Закону викладено згідно з вимогами нормативного документу Міжнародної організації законодавчої метрології OIMLDI «Розгляд Закону про метрологію».

Вимоги нового Закону змінились і в частині видачі сертифікатів відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу. Так, згідно п.5 Прикінцевих та Перехідних положень цього Закону сертифікати відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу, видані в установленому законом порядку до набрання чинності цим Законом, чинні протягом призначеного в них строку дії. А новий Закон видачу таких сертифікатів взагалі не передбачає. Замість сертифікатів відтепер здійснюється оцінка відповідності законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, у тому числі первинна повірка та затвердження типу засобів вимірювальної техніки, коли це передбачено відповідними технічними регламентами і за результатами такого оцінювання вимірювальних можливостей та на підставі позитивних результатів такого оцінювання суб`єктам господарювання – виробникам видається довідка про визнання вимірювальних можливостей за затвердженою чинним законодавством формою.

Слід зазначити про те, що як раніше, так і зараз після набрання чинності Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 року №1314-VII, визначення точності свідчень вивіреного приладу у відповідності з нормативним зразком, прийнятим за еталон, тобто: наскільки відповідають дані, що видаються вимірювальним приладом, фактичним даним – здійснюється завдяки повірці засобів вимірювальної техніки ( в нашому випадку – газоаналізаторів).

Відповідно до ч.1 ст.17 Закону законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категоріями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності. Суб`єкти господарювання зобов`язані своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на періодичну повірку.

Відповідно до Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016 року №1747, зареєстрованого в МЮУ 01.11.2016 року за №1417/29547, «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями» повірка газоаналізаторів проводиться 1 раз на рік (п.23).

Таким чином, враховуючи, що газоаналізатор "Alcotest Drager 6820", який використовувався для проведення огляду ОСОБА_1 пройшов повірку, а саме 03.10.2018 року, - підстав недовіряти його показам немає, як і немає підстав для визнання недійсним чи неправдивим результату проведеного за його допомогою тесту на стан сп`яніння ОСОБА_1 , а тому останній повинен нести відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення.

Враховуючи наведене, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.

Враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, вважаю за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.283-285, 289, 290 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Оплату адміністративного штрафу в розмірі 10 200 гривень провести на р/р 31110149007001, одержувач коштів ГУК у Закарпатській області 21081300, код ЄДРПОУ — 37975895, код банку отримувача (МФО) 899998, назва платежу адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 - судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп., який підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Мукачівського

міськрайонного суду В.Б.Гейруш