
1/615
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 вересня 2019 року м. Київ № 640/16810/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Клочкової Н.В., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
Консорціума «Військово-будівельна індустрія»
до Головного управління Державної фіскальної служби в місті Києві
третя особа: Управління Пенсійного фонду України в Солом`янському районі міста Києва
про скасування рішення про застосування штрафних санкцій
В С Т А Н О В И В :
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Консорціума «Військово-будівельна індустрія» (надалі - позивач), адреса: 03151, місто Київ, проспект Повітрофлотський, будинок 6 до Головного управління Державної фіскальної України в місті Києві (надалі - відповідач), адреса: 04116, місто Київ, вулиця Шолуденка, будинок 33/19, в якій позивач, з урахуванням заяви про заміну відповідача, поданої до відкриття провадження у справі, просить суд скасувати в повному обсязі рішення Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві №0122251309 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 12 липня 2019 року, на підставі якого нараховано штраф у розмірі 458209,67 грн з 01 січня 2015 року та пеню в розмірі 363032,14 грн за період 21 липня 2015 року по 02 квітня 2019 року, всього на суму 821241,81 грн.
Підставою позову вказано порушення прав та інтересів позивача, внаслідок прийняття суб`єктом владних повноважень оскаржуваного рішення.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
У відповідності до пунктів 2, 3, 7, 8, 11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
- зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб`єкта владних повноважень;
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Частиною 6 цієї ж статті передбачено, що якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.
Проте, в порушення вказаних вище вимог Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві, а також в заяві про заміну відповідача, не зазначено ідентифікаційного коду Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Також, з позовної заяви вбачається, що представником позивача є Адвокатське об`єднання «Інвікта» в особі адвоката Тернового Руслана Богдановича, цим адвокатом й підписана позовна заява, проте, відомостей, визначені у пункті 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно представника у позовній заяві не зазначено.
Крім того, з позовної заяви вбачається, що позов не підлягає грошовій оцінці, в той же час, позивач оскаржує рішення Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві, яким йому нараховано штрафні санкції та пеня на загальну суму 821241,81 грн, тобто, вказана сума є ціною позову, оскільки оскарження цього рішення впливає на матеріальний стан позивача.
Також, у позовній заяві не зазначено відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися та власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В той же час, з прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено клопотання про витребування у Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві всіх рішень щодо нарахування штрафних санкцій та пені, а також всіх вимог про сплату боргу стосовно позивача за весь період діяльності останнього.
Проте, в порушення вимог пункту 7 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з позовної заяви не вбачається, що вказані докази не можуть бути подані разом із позовною заявою, також відсутнє вмотивоване обгрунтуванням неможливості подання таких доказів, а також не надано доказів щодо того, що позивачем вживались заходи щодо надання йому цих доказів, проте, з підстав, які не залежать від останнього, отримати самостійно ці докази, він не має змоги.
Крім того, у прохальній частині позовної заяви позивач просить скасувати в повному обсязі рішення Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві №0122251309 від 12 липня 2019 року, в той час, коли до позовної заяви додана копія рішення № 0211251309 від 12 липня 2019 року.
Також, позивачем у позовній заяві визначено процесуальний статус Управління Пенсійного фонду України в Солом`янському районі міста Києва, як третьої особи, проте, в порушення вимог процесуального законодавства не зазначено, на чиїй стороні вказана третя особа виступає.
Проте, постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року №1055 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» Управління Пенсійного фонду України в Солом`янському районі міста Києва реорганізоване шляхом злиття в Центральне об`єднане управління Пенсійного фонду України в місті Києві (пункт 1, додаток 1).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №203 «Про утворення Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві» утворено Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві, реорганізувавши шляхом злиття Правобережне, Лівобережне, Центральне об`єднані управління Пенсійного фонду України в місті Києві та головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві.
Тобто, станом на момент звернення позивача з вказаною позовною заявою, Управління Пенсійного фонду України в Солом`янському районі міста Києва ліквідовано, як юридична особа у встановленому законом порядку, а тому рішення у даній справі не може вплинути на його права та обов`язки.
Також, у відповідності до частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте, позивачем не додано до позовної заяви документа про сплату судового збору.
Так, у преамбулі Закону України «Про судовий збір» визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» установлена у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб з 1 січня 2019 року - 1921 гривень.
З урахуванням розміру заявлених вимог та наведених положень законодавства, ставка судового збору за звернення до суду з вказаним адміністративним позовом становить 12318,63 гривень.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки позивач може усунути у п`ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків шляхом подання до суду:
- належним чином оформленої позовної заяви відповідно до вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України разом з її копією відповідно до кількості учасників справи;
- оригіналу документу про сплату судового збору за звернення до суду з адміністративним позовом майнового характеру у розмірі 12318,63 грн (отримувач коштів - УК у Печерському районі/Печерський район, код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897, рахунок отримувача - 34310206084021, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030101).
Керуючись статтями 160-162, частиною 1, 2 статті 169, статтею 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Консорціуму «Військово-будівельна індустрія» залишити без руху.
2. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Клочкова