
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
16 вересня 2019 року м. Київ № 640/15604/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.,
розглянувши матеріали адміністративної справи
за позовомГоловного управління Державної фіскальної служби у м. Києвідо Головного територіального управління юстиції у м. Києвіпровизнання протиправною та скасування постановиВ С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного територіального управління юстиції у м. Києві, у якому просило суд:
- скасувати постанову державного виконавця від 18 лютого 2019 року ВП №58235515 щодо накладення на ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві штрафу у розмірі 5100,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 серпня 2019 року позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
Представником позивача подано заяву про продовження строку на усунення недоліків.
В той же час, в даній заяві представник позивача надав пояснення щодо поновлення пропущеного строку звернення до суду, зазначивши, що оскаржувану постанову від 18 лютого 2019 року позивач отримав 21 лютого 2019 року.
Представник Державної податкової служби у Голосіївському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві 27 лютого 2019 року звернувся до Харківського окружного адміністративного суду заяву про заміну сторони виконавчого провадження.
Ухвалою Окружного адміністративного суду від 25 березня 2019 року відмовлено Державній податковій службі у Голосіївському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві у заміні сторони виконавчого провадження.
Також представник позивача, наголосив на тому, що відповідно до пункту 2 частини 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.
Також зазначив, що позов подано 25 березня 2019 року, а тому строк, встановлений законом, позивачем не пропущено.
Однак, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, що передбачено частиною 2 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
В той же час, матеріалами справи підтверджується, що позивач звернувся до суду 14 серпня 2019 року згідно з відбитком штампу на поштовому відправленні.
Жодних інших доказів, представником позивача до суду не надано, а тому суд вважає, причини пропуску строку звернення до суду не поважними та відмовляє у їх поновленні.
Згідно з частиною 2 статті 123 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява повертається позивачеві.
Враховуючи вищезазначене, зважаючи на достатній час для усунення недоліків позовної заяви та час, наданий судом щодо можливого отримання заяви про виправлення недоліків позовної заяви засобами поштового зв`язку, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід повернути позивачу.
Водночас, суд зазначає, що повернення позовної заяви, згідно з частиною 8 статті 169 КАС України, не позбавляє права позивача для повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись частиною 2 статті 122, пункту 1 частини 4 статті 169, статтями 241, 243 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві до Головного територіального управління юстиції у м. Києві про визнання протиправною та скасування постанови - повернути позивачу.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви разом з доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржено за правилами встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко