
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
04 вересня 2019 року м. Київ№ 826/14810/18 Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Смолія І.В., при секретарі судового засідання Острович Е.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про залишення позову без розгляду в адміністративній справі
за позовом Громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1
до Управління Державної міграційної служби України в Київській області
про визнання дій неправомірними, скасування наказу та зобов`язання вчинити дії,
за участю представників сторін:
від позивача: не прибув
від відповідача: Солтановська А.О.
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва (далі - суд) звернувся Громадянин Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 (надалі також - позивач) до Управління Державної міграційної служби України в Київській області (надалі також - відповідач) про визнання дій неправомірними, скасування наказу та зобов`язання вчинити дії.
Ухвалою суду від 20.11.2018 позовну заяву Громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 залишено без розгляду.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 13.03.2019 апеляційну скаргу Громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 задоволено. Ухвалу Окружного адміністративного суду м.Києва від 20.11.2018 скасовано, справу направлено на продовження розгляду до суду першої інстанції.
Ухвалою суду від 04.04.2019 прийняти справу до провадження та призначено підготовче судове засідання на 21.05.2019.
У судові засідання, що призначені на 02.07.2019 та 04.09.2019, позивач/уповноважений представник позивача не прибув, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце судового вирішення справи, що підтверджується матеріалами справи. Заяв про відкладення розгляду справи та/або про розгляд справи без його участі не подав.
Крім того, суду зазначає, що розгляд зазначеної справи без особистої участі позивача/уповноваженого представника позивача, неможливий. Оскільки, потребує дослідженню значної кількість матеріалів та доказів по справі.
Відповідно до Інструкції про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України від 23.04.2012 №353/271/150, рішення органів ДМС, органів охорони державного кордону та органів СБУ про примусове повернення може бути оскаржено до суду. Оскарження рішень про примусове повернення або примусове видворення зупиняє їх дію, якщо іноземець оскаржив це рішення у встановленому законом порядку до суду - у межах строків, визначених частинами другою-четвертою статті 288 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАСУ), незалежно від того, чи суд у порядку забезпечення адміністративного позову відповідною ухвалою зупинив дію рішення суб`єкта владних повноважень або його окремих положень, що оскаржуються.
Отже, зазначеною Інструкцією передбачено, що в разі оскарження рішення про відмову особі в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем особою, яка потребує додаткового захисту, дія оскаржуваного рішення зупиняється, а тому суд вважає, що систематичні неявки позивач та/або уповноваженого представника є затягуванням розгляду справи для можливості перебування на території країни.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Згідно п.4 ч.1 ст.240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб`єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
Враховуючи те, що позивач повторно не прибув в судове засідання, належним чином повідомлений, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст.ст.240, 241, 242 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м.Києва, -
У Х В А Л И В:
Залишити без розгляду позов Громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Київській області про визнання дій неправомірними, скасування наказу та зобов`язання вчинити дії.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст.293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали складено 09.09.2019.
Суддя І.В. Смолій