Постанова № 84326150, 17.09.2019, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
17.09.2019
Номер справи
161/13609/19
Номер документу
84326150
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/13609/19

Провадження № 3/161/3658/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Луцьк 17 вересня 2019 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого – судді Черняка В.В.,

з участю секретаря судового засідання – Новаковської В.В.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,

прокурора – Гончара Б.С.,

розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , майстра контрольної дільниці відділу технічного контролю ДП «ЛРЗ «Мотор», -

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , будучи майстром контрольної дільниці відділу технічного контролю ДП «ЛРЗ «Мотор», відповідно до п.п. «а», п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) є суб`єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

В судовому засіданні ОСОБА_1 винність в інкримінованому йому правопорушенні, передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав повністю, суду пояснив, що дійсно він у вказані строки, всупереч зазначених вимог Закону, з якими був ознайомлений, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме таку декларацію подав лише 26.06.2019 року, у зв`язку з неможливістю вчасно увійти в систему електронного декларування він вважав, що така декларація подана до Реєстру. У вчиненому щиро розкаявся та просив суд суворо не карати.

Прокурор в судовому засіданні зазначив про те, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити покарання в межах санкції статті у вигляді штрафу.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що відповідно до наказу ДП «ЛРЗ «Мотор» № 70-к/тр від 04.04.2016 року, ОСОБА_1 призначено на посаду майстра контрольної дільниці відділу технічного контролю ДП «ЛРЗ «Мотор».

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларація за 2017 рік подана несвоєчасно, а саме 26.06.2019 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру декларацій.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію, оскільки будь-яких поважних причин, які б перешкоджали вчасно подати відповідну декларацію у нього не було.

ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколом за № 187 від 09.08.2019 року про адміністративне правопорушення, у якому ОСОБА_1 власноручно зазначив, що з протоколом згідний; письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення; рапортом старшого оперуповноваженого УЗЕ у Волинській області ДЗЕ НП України; витягом з наказу ДП «Луцький ремонтний завод «Мотор» № 70-к/тр від 04.04.2016 року про переведення ОСОБА_1 ; посадовою інструкцією майстра контрольної дільниці; витягом з Державного реєстру декларацій та іншими матеріалами справи.

За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки, він, будучи суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання щорічної декларації, маючи реальну можливість своєчасно подати таку декларацію, порушив вимоги, передбачені ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

До обставин, які пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 , суд відносить щире розкаяння, обставин, які обтяжують його відповідальність, суд по справі не вбачає.

Враховуючи всі обставини справи, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті Закону, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.

Керуючись ст. ст. 22, 23, 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч. 1 ст.172-6 КУпАП, ст. ст. 3, 45, 52 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) на р/р № 31211256026001, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, отримувач коштів – ГУК у м. Києві/22030106, код отримувача (код за ЕДРПОУ) - 37993783.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Черняк В.В.