
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 945/1707/19
Провадження № 3/945/946/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 вересня 2019 року м.Миколаїв
Суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області Войнарівський М.М., перевіривши матеріали, які надійшли з Миколаївського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.183-1 КУпАП,-
встановив:
На адресу Миколаївського районного суду Миколаївської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.183-1 КУпАП.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Положеннями ч.2 ст.254 КУпАП визначено, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з положеннями ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Відповідно до вимог ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
В ході перевірки матеріалів про адміністративне правопорушення було встановлено, що відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ст.183-1 КУпАП. При цьому, стаття 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення містить три частини. Однак, відповідальна особа не зазначає частину статті, за якою ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності.
Крім того, протокол про адміністративне правопорушення не містить пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 або вказівки, що особа відмовилася від пояснень. У разі відмови ОСОБА_1 від надання пояснень, відповідальною особою не зазначено свідків вказаного. Також, відповідальною особою не додано на окремому аркуші пояснень ОСОБА_1
Одночасно, відповідальна особа зазначає, що ОСОБА_1 для складання протоколу до відділу не з`явився та пояснення не надав. При цьому, жодних належних доказів того, що ОСОБА_1 дійсно викликався до відділу для надання пояснень, відповідальною особою не надано.
Поміж інше, в ході перевірки матеріалів про адміністративне правопорушення було встановлено, що всупереч вимогам ст.254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення не містить відмітки про отримання ОСОБА_1 копії протоколу про адміністративне правопорушення. Водночас, зазначено, що останній не з`явився до відділу для складання протоколу. При цьому, належних та допустимих доказів того, що державним виконавцем дійсно була направлена копія протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 та того, що останній отримав зазначену копію, відповідальною особою не долучено.
За таких обставин суд не має можливості прийняти законне та обґрунтоване рішення у справі, у зв`язку з чим матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до Миколаївського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області для доопрацювання та належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 268, 278 КУпАП України суд, -
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.183-1 КУпАП, повернути до Миколаївського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області для доопрацювання та належного оформлення.
Суддя М.М.Войнарівський
18.09.2019