Рішення № 84313156, 05.09.2019, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
05.09.2019
Номер справи
461/6630/18
Номер документу
84313156
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №461/6630/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 вересня 2019 року. м.Львів

Галицький районний суд м.Львова

у складі:

головуючого-судді Юрківа О.Р.,

за участю:

секретаря судового засідання Кузьми Д.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра», Львівської міської ради про визнання дій неправомірними та визнання недійсною постанови,-

в с т а н о в и в :

позивач звернувся в суд з позовом до Відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ, треті особи: ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра», ЛМР про визнання дій неправомірними та визнання недійсною постанови, мотивуючи свої позовні вимоги наступним.

На виконанні відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Львівській області перебуває виконавчий лист №461/1890/17 від 13.07.2017 року про зобов`язання Управління КВ ДЕП ЛМР виконати ухвалу ЛМР №4434 від 19.03.2015 року «Про затвердження переліку об`єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.3 додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою: м. Львів, пл.А.Міцкевича, 6/7, загальною площею 307 кв.м. шляхом проведення оцінки майна.

16.08.2018 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Львівській області Берегових В.С. винесено постанову про накладення штрафу ВП №54321148. На думку позивача, вказана постанова не незаконною та підлягає скасуванню з огляду на наступне.

Цілісний майновий комплекс на площі Міцкевича, 6/7 у м. Львові є комунальною власністю територіальної громади м. Львова, а відтак його оцінка та продаж повинна відбуватися у спосіб передбачений законом, шляхом проведення відповідної процедури.

В жовтні 2017 року Управлінням комунальної власності на конкурсних засадах було відібрано суб`єкта оціночної діяльності з метою виконання рішення суду. скільки об`єкт продажу є цілісним майновим комплексом, його оцінка також має відбуватись із урахуванням передбачених законодавством особливостей. Згідно із Методикою оцінки об`єктів оренди, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.1995р. № 629, оцінка цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу проводиться комісією, що утворюється органом, визначеним в абзацах другому і третьому статті 5 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», на підставі складеного на дату оцінки передавального балансу, в якому відображені результати незалежної оцінки основних засобів, довгострокових біологічних активів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів та оборотних матеріальних засобів (запасів). До складу комісії з оцінки майна, що передається в оренду, включаються в обов`язковому порядку представники орендодавця та органу, уповноваженого управляти зазначеним майном, а також можуть входити представники особи, що подала заяву про оренду. Склад майна визначається комісією на підставі матеріалів проведеної інвентаризації. 20.10.2017 управління комунальної власності звернулося в управління культури ЛМР щодо надання письмової пропозиції щодо представника управління культури в роботі інвентаризаційної комісії. 26.10.2017 управління культури запропонувало делегувати для участі у інвентаризаційній комісії спеціаліста І категорії відділу культурних індустрій управління культури ОСОБА_1 Включення до інвентаризаційної комісії людини, яка вже не працювала в органах місцевого самоврядування сталося не з вини Управління комунальної власності, оскільки відповідну кандидатуру подало Управління культури (проте вчасно не повідомило, що ця людина звільнилась). Даний недолік був виправлений та управлінням культури делеговано спеціаліста 1 категорії - юрисконсульта відділу культурних індустрій управління культури Світлану Новіцьку. 01.12.2017 управлінням було видано наказ №134-з щодо проведення інвентаризації ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра». 29.01.2018 Управлінням комунальної власності повернуто ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» на доопрацювання акти інвентаризації, оскільки, в порушення п.4 наказу №134-з, не було подано передавальний баланс підприємства, а також відсутній паспорт пам`ятки культурної спадщини об`єкта, що необхідно для проведення незалежної оцінки. 27.02.2018 ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» надало доопрацьовані акти інвентаризації, які були затверджені Управлінням (без зазначення в них площі приміщень, що входять до складу цілісного майнового комплексу).

Проте в березні 2018 року в управління комунальної власності надійшов лист суб`єкта оціночної діяльності ТзОВ «Гал-Світ» щодо розбіжності площ між технічною документацією, наданою ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» і використаною для інвентаризації, та площею, вказаною в ухвалі від 19 03.2015 № 4434, тому 03.04.2018р. управлінням скеровано лист ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» в якому вказано, що для забезпечення можливості проведення незалежної оцінки об`єкта приватизації, потрібно надати технічну документацію, в якій відображено площу, визначену ухвалою Львівської міської ради. 04.05.2018 ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» скерувало на адресу Управління комунальної власності технічний паспорт, в якому відображено площу, визначену ухвалою Львівської міської ради № 4434. 01.08.20018 року Управлінням видано Наказ №87-3 щодо проведення інвентаризації станом на 31.07.2018 року, а також наказ про проведення незалежної оцінки станом 31.07.2018 року. Відтак, Управлінням вчинило усі необхідні дії для виконання рішення суду, однак державний виконавець не безпідставно виніс оскаржувану постанову про накладення штрафу. Просить суд, визнати недійсною постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області Берегових В.С. від 16.08.2018 року про накладення штрафу, ВП №54321148; визнати дії державного виконавця неправомірними і незаконними.

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 07.09.2018 року залишено без руху матеріали скарги Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (адреса: 79006, м. Львів, пл. Галицька, 15, ЄДРПОУ 25558625) на дії головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 01.10.2018 року відкрито провадження у справі за позовом Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції, Товариства з обмеженою відповідальністю «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову Львівської міської ради про визнання дій неправомірними та визнання недійсною постанови.

Крім того, ухвалою суду від 30.01.2019 року адміністративну справу за позовом Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції, Товариства з обмеженою відповідальністю «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову Львівської міської ради про визнання дій неправомірними та визнання недійсною постанови - передано на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 19.03.2019 року справу вказану вище передано на розгляд до Галицького районного суду м. Львова.

Представник позивача у судове засідання не з`явився, подав клопотання про проведення розгляду справи без його участі.

Представники відповідача та третіх осіб не з`явилися у судове засідання, хоча були належним чином повідомлені про дату та час її розгляду.

З урахуванням ч.1 ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка учасників справи не перешкоджає розгляду справи по суті.

На підставі ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування підготовчого судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що на виконанні відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Львівській області перебуває виконавчий лист №461/1890/17 від 13.07.2017 року про зобов`язання Управління КВ ДЕП ЛМР виконати ухвалу ЛМР №4434 від 19.03.2015 року «Про затвердження переліку об`єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.3 додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою: м.Львів, пл.А.Міцкевича, 6/7, загальною площею 307 кв.м. шляхом проведення оцінки майна.

16.08.2018 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Львівській області Берегових В.С. винесено постанову про накладення штрафу ВП №54321148 (а.с.4-5).

У відповідності до ч.1 ст.287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Згідно з ч.1 ст.75 Закону України «Про виконавче провадження» у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника юридичну особу у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

Судом встановлено, що Управління комунальної власності вчиняло необхідні дії для виконання рішення суду у справі №461/1890/17.

Зокрема, управлінням вжито заходів щодо проведення інвентаризації та оцінки ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра», ЦМК за адресою: м.Львів, пл.Міцкевича, 6/7, про що свідчить наявні у матеріалах справи накази та листи (а.с.6-13).

Зважаючи на те, що відповідно до вимог ч.1 ст.75 Закону України «Про виконавче провадження» підставою для накладення штрафу є саме невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії.

Таким чином, суд приходить до висновку, що невиконання позивачем рішення суду відбулося з поважних причин, з огляду на наступне.

В жовтні 2017 року Управлінням комунальної власності на конкурсних засадах було відібрано суб`єкта оціночної діяльності з метою виконання рішення суду.

Оскільки об`єкт продажу є цілісним майновим комплексом, його оцінка також має відбуватись із урахуванням передбачених законодавством особливостей. Так. згідно із Методикою оцінки об`єктів оренди, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.1995р. № 629, оцінка цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу проводиться комісією, що утворюється органом, визначеним в абзацах другому і третьому статті 5 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», на підставі складеного на дату оцінки передавального балансу, в якому відображені результати незалежної оцінки основних засобів, довгострокових біологічних активів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів та оборотних матеріальних засобів (запасів). До складу комісії з оцінки майна, що передається в оренду, включаються в обов`язковому порядку представники орендодавця та органу, уповноваженого управляти зазначеним майном, а також можуть входити представники особи, що подала заяву про оренду. Склад майна визначається комісією на підставі матеріалів проведеної інвентаризації.

20.10.2017 року Управління комунальної власності звернулося в управління культури ЛМР щодо надання письмової пропозиції щодо представника управління культури в роботі інвентаризаційної комісії.

26.10.2017 року Управління культури запропонувало делегувати для участі у інвентаризаційній комісії спеціаліста І категорії відділу культурних індустрій управління культури ОСОБА_1

Включення до інвентаризаційної комісії людини, яка вже не працювала в органах місцевого самоврядування сталося не з вини Управління комунальної власності, оскільки відповідну кандидатуру подало Управління культури (проте вчасно не повідомило, що ця людина звільнилась). Даний недолік був виправлений та управлінням культури делеговано спеціаліста 1 категорії - юрисконсульта відділу культурних індустрій управління культури Світлану Новіцьку.

01.12.2017 року управлінням було видано наказ №134-з щодо проведення інвентаризації ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра».

29.01.2018 Управлінням комунальної власності повернуто ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» на доопрацювання акти інвентаризації, оскільки, в порушення п.4 наказу №134-з, не було подано передавальний баланс підприємства, а також відсутній паспорт пам`ятки культурної спадщини об`єкта, що необхідно для проведення незалежної оцінки.

27.02.2018 року ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» надало доопрацьовані акти інвентаризації, які були затверджені Управлінням (без зазначення в них площі приміщень, що входять до складу цілісного майнового комплексу).

Проте в березні 2018 року в управління комунальної власності надійшов лист суб`єкта оціночної діяльності ТзОВ «Гал-Світ» щодо розбіжності площ між технічною документацією, наданою ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» і використаною для інвентаризації, та площею, вказаною в ухвалі від 19 03.2015 № 4434, тому 03.04.2018р. управлінням скеровано лист ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» в якому вказано, що для забезпечення можливості проведення незалежної оцінки об`єкта приватизації, потрібно надати технічну документацію, в якій відображено площу, визначену ухвалою Львівської міської ради

04.05.2018 року ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» скерувало на адресу Управління комунальної власності технічний паспорт, в якому відображено площу, визначену ухвалою Львівської міської ради № 4434.

Крім того, 01.08.20018 року Управлінням видано Наказ №87-3 щодо проведення інвентаризації станом на 31.07.2018 року, а також наказ про проведення незалежної оцінки станом 31.07.2018 року.

Відтак, у матеріалах справи відсутні відомості, які б дозволили суду встановити факт невиконання позивачем без поважних причин рішення суду Галицького районного суду м. Львова у справі №461/1890/17.

За правилами ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Всупереч цьому, відповідач не надав суду достатніх та беззаперечних доказів в обґрунтування правомірності винесення постанови про накладення штрафу за невиконання рішення суду, у зв`язку з цим суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку про необхідність визнання протиправною та скасування постанови Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області Берегових В.С. від 16.08.2018 року.

Керуючись ст.ст. 241, 243, 244-245, 246, 287 КАС України, ч.1 ст.75 Закону України «Про виконавче провадження», суд,-

в и р і ш и в :

позов Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (юридична адреса: м.Львів, пл.Галицька, 15, ЄДРПОУ 25558625) до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції (юридична адреса: м.Львів, пл.Шашкевича, 1), треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» (юридична адреса: м.Львів, пл.Міцкевича, 6/7, ЄДРПОУ 30051871), Львівська міська рада (м.Львів, пл.Ринок, 1, ЄДРПОУ 04055896) про визнання дій неправомірними та визнання недійсною постанови, задовольнити.

Визнання протиправною та скасувати постанову Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області Берегових В.С. від 16.08.2018 року, ВП №54321148 про накладення штрафу, а дії державного виконавця щодо її винесення неправомірними.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня складання повного судового рішення. До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя О.Р. Юрків