
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
17 вересня 2019 року м. Київ № 640/17314/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Каракашьяна С.К., розглянувши клопотання про забезпечення позову у справі
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "РІВНЕБУДКОНСАЛТ" до Антимонопольного комітету України про визнання протиправним та скасування рішення №11469-р/пк-пз, зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівнебудконсалт" (Курчатова 1 оф.215,Рівне,33018) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Антимонопольного комітету України (Митрополита Василя Липківського, 45,Київ,03035) про задоволення скарги та зобов`язання третьої особи - Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації (майдан Просвіти 1,Рівне,33028) відмінити рішення про визнання позивача переможцем конкурсу.
Позивачем подано заяву про забезпечення позову, в якій позивач просить суд заборонити третій особі приймати будь - які рішення щодо процедури закупівлі № UA-2019-06-26-0001630-а, у тому числі укладати договори про закупівлю.
В обґрунтування заяви про забезпечення позову позивач зазначив про можливе ускладнення виконання рішення суду, з огляду на укладення договору з іншою компанією.
Суд, дослідивши подану заяву про забезпечення позову, при її вирішенні виходив з наступного.
Відповідно до частини другої статті 150 КАС України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:
1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або
2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Згідно частиною першою 151 КАС України позов може бути забезпечено: 1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов`язку відповідача вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Частиною першою статті 152 КАС України визначено, що заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити, зокрема, обґрунтування необхідності забезпечення позову, а також захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності.
З аналізу наведеної норми вбачається, що обов`язковою передумовою вжиття заходів забезпечення позову є обґрунтованість відповідних вимог сторони, в тому числі й із зазначенням очевидних ознак протиправності оскаржуваних рішення, дії або бездіяльності, очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам останньої, неможливості у подальшому без вжиття таких заходів відновлення прав особи та обов`язковим поданням доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу забезпечення позову.
Тобто, інститут забезпечення адміністративного позову є однією з гарантій захисту прав, свобод та законних інтересів юридичних та фізичних осіб - позивачів в адміністративному процесі, механізмом, який покликаний забезпечити реальне та неухильне виконання судового рішення прийнятого в адміністративній справі.
Аналогічна правова позиція міститься, зокрема, у постанові Верховного Суду від 21 листопада 2018 року у справі №826/8556/17.
В свою чергу, дана заява про забезпечення позову не містить доказів того, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів, за захистом яких товариство звернулося до суду.
При цьому суд зазначає, що не вбачає очевидних ознак протиправності такого рішення суб`єкта владних повноважень. Ознаки ж протиправності мають бути перевірені судом на підставі з`ясування фактичних обставин справи, а також оцінки належності, допустимості і достовірності як кожного доказу окремо, так і достатності та взаємного зв`язку наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності.
З огляду викладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заяви та відсутність підстав для її задоволення.
На підставі викладеного, керуючись статями 150-154, 248, 256 КАС України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівнебудконсалт" про забезпечення їх позову - відмовити повністю.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 295-297 КАС України.
Суддя С.К. Каракашьян