Рішення № 84293899, 16.09.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.09.2019
Номер справи
640/9724/19
Номер документу
84293899
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 вересня 2019 року м. Київ № 640/9724/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу

за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів,В С Т А Н О В И В:

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області (69002, м. Запоріжжя, вул. Фортечна, 65, код ЄДРПОУ 38625593) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до фізичної особа-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення коштів у сумі 8 500,00 грн.

Ухвалою суду від 06.06.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не було добровільно сплачено штрафні санкції, що були накладені постановою від 28.12.2018 № 000012.

Відповідачем у встановлений судом строк відзиву на адміністративний позов не надано, ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.06.2019 про відкриття провадження у справі направлено за адресою місцезнаходження, що зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Водночас, поштове відправлення було повернуто до суду із зазначенням причини повернення - «за закінченням терміну зберігання».

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області проведено планову виїзну перевірку характеристик піротехнічних виробів, що розповсюджується фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 , за результатами якої складено акт від 27.12.2018 № 33.

На підставі зазначено акту складено протокол від 28.12.2018 № 000012, яким встановлено порушення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 положень пункту 2 частини другої статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та прийнято постанову від 28.12.2018 № 000012, якою накладено на відповідача штраф у розмірі 8 500,00 гривень.

Відповідачем не було сплачено штраф у добровільному порядку, у зв`язку з чим Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області звернулось до суду з відповідною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

Частиною першою статті 10 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» визначено, що ринковий нагляд здійснюється органами ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності. Органи ринкового нагляду становлять єдину систему.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1069 ринковий нагляд за піротехнічними виробами належить до сфери відповідальності Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Згідно з частиною третьою статті 23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції.

Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові, - у розповсюджувачів та виробників такої продукції.

Відповідно до частини першої статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» суб`єкти господарювання за порушення цього Закону несуть згідно з законами України цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Частиною п`ятою цієї статті визначено, що суб`єкт господарювання має сплатити штраф у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання постанови про його накладення.

У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.

Таким чином, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, діючи у межах повноважень, наклало на фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 штраф, який не було ним добровільно сплачено у межах строку, встановленого Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», а отже позовні вимоги підлягають задоволенню.

З огляду на зазначене, керуючись статтями 241, 243, 244, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області (69002, м. Запоріжжя, вул. Фортечна, 65, код ЄДРПОУ 38625593) звернулося до фізичної особа-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення штрафу - задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особа-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) на користь держави в особі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області (УК в Олександрівському районі м. Запоріжжя, одержувач 21081100, № рахунку НОМЕР_1 , МФО 899998, код ЄДРПОУ 38025440) штрафні санкції в сумі 8500 грн. (вісім тисяч п`ятсот грн. 00 коп.) згідно постанови від 28.12.2018 №000012 про накладення штрафних санкцій.

Відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.П. Огурцов