
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 вересня 2019 року м. Київ № 640/16857/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Смолій І.В., розглянувши матеріали позовної заяви з додатками ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в м.Києві (03151, м.Київ, вул.Волинська, 12) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (надалі - позивач) до Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в м.Києві (надалі - відповідачі) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
Відповідно до ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позивачем в тексті позову зазначено, що останній звільнений від сплати судового збору в силу положень ч.3 ст.22 Закону України «Про захист прав споживачів».
Закон України «Про судовий збір» є спеціальним законом, який визначає підстави для звільнення від сплати судового збору та пільги щодо його сплати, а отже, саме правові приписи, закріплені в наведеному законі, підлягають застосуванню під час обчислення судового збору, його сплати, а також звільнення осіб від його сплати у випадках, визначених у статті 5 цього Закону.
Даною статтею не передбачено звільнення споживачів від сплати судового збору, посилання позивача про звільнення його від такої сплати на підставі Закону України «Про захист прав споживачів» є необґрунтованими з наступних підстав.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Судовий збір належить до судових витрат, пов`язаних з розглядом судової справи, які несуть сторони в судах усіх рівнів. Наведене узгоджується і з положеннями ст.ст.132, 133 Кодексу адміністративного судочинства України.
Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене Закону України «Про судовий збір» (ст.2 даного Закону).
Сплата судового збору особами, які звертаються до суду, - це процесуальний обов`язок, який визначається нормами кодексу адміністративного судочинства та Закону України «Про судовий збір». Визначення розміру судового збору, порядку його сплати, повернення і звільнення від сплати відсилає до окремого закону, зокрема Законом України «Про судовий збір». Об`єкти справляння судового збору, тобто процесуальні дії, за які справляється судовий збір, встановлені у ст.3 зазначеного Закону.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено розміри ставок судового збору. При цьому розміри ставок судового збору так само залежать від характеристики об`єкта справляння - позовна заява, скарга чи інша заява (в деяких випадках - у поєднанні з характеристикою суб`єкта, який звертається до суду).
Пільги щодо сплати судового збору визначені ст.5 Закону України «Про судовий збір» та як вбачається з даної статті, позивача не звільнено від сплати судового збору.
Приймаючи до уваги викладене, суд приходить до переконання про відсутність підстав для звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, складає 0 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п.24 ч.1 ст.4 КАС України, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01.01.2019 у розмірі 1921,00 грн.
Доказів сплати позивачем вказаного судового збору не надано, а протилежного з позовної заяви та наданих до неї матеріалів не вбачається.
Отже, суд дійшов висновку, що позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 768,40грн. та надати суду відповідний документ про сплату судового збору.
Таким чином, суд вважає за належне вказати, що зазначені вище недоліки позовної заяви повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду із посиланням на реквізити даної ухвали, зокрема документа про сплату судового збору в розмірі 768,40грн. на рахунок суду: (отримувач коштів - УК у Печерському районі/Печерському районі/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 34310206084021, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу "Судовий збір, за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд м. Києва".).
При таких обставинах позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачеві наданий термін для усунення недоліків.
Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом надання через канцелярію суду супровідним листом з посиланням на реквізити даної ухвали адміністративного позову.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 133, 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Залишити позовну заяву, без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п`ятиденний строк з дня отримання даної ухвали.
Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала, відповідно до змісту частини 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Смолій