
Справа № 346/2944/19
Провадження № 3/346/1436/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2019 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Беркещук Б.Б., розглянувши матеріали, що надійшли з Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, українця, громадянина України, за ст.130 ч.2 КпАП України, -
ВСТАНОВИВ :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 052645 від 13 червня 2019 року ОСОБА_1 13 червня 2019 року о 16.10 год. в м. Коломия по вул. Українській, Івано-Франківської області керував автомобілем марки ГАЗ 2411, державний номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння. Тест на алкоголь проводився на місці зупинки із застосуванням приладу Драгер в присутності двох свідків, проба позитивна 1,68%.
Постановою Коломийського міськрайонного суду від 27 лютого 2019 р. ОСОБА_1 визнано винуватим за ст. 130 ч.1 КУпАП, тобто ОСОБА_2 дані дії вчинені повторно протягом року, за які передбачена відповідальність за ст.130 ч.2 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності в судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце розгляду справи належним чином повідомлявся.
Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновків.
Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 2 ст.130 КУпАП повторне протягом року керування транспортним засобом особою в стані алкогольного чи іншого сп`яніння є адміністративним правопорушенням і тягне за собою відповідальність встановлену законом.
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 197044 від 13,06,2019 року вбачається, що 13 червня 2019 року о 16год. 10 хв. ОСОБА_1 в м. Коломия по вул. Українська повторно протягом року вчинив адміністративне правопорушення, а саме керував транспортним засобом марки ГАЗ 32411, державний номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу Драгер в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.9 а Правил дорожнього руху України (а.с.1).
Відповідно до вимог п. 2.9а Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю, що у справі наявні докази вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до п.6 розділу II Інструкції та п.5.3 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України 07.11.2015 № 1395, а також до ч.2 ст.266 КУпАП огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейськими в присутності двох свідків.
Пунктом 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14 Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті передбачено, що стан сп`яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок направлення громадян для огляду на стан сп`яніння в заклади охорони здоров`я та проведення огляду з використанням технічних засобів. Інших способів встановлення стану сп`яніння законодавством не передбачено.
Інструкцією "Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" передбачено, що «огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: письмові пояснення свідків правопорушення, у разі їх наявності. У разі оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, частинами першою четвертою ст.130 КУпАП, наявність свідків є обов`язковою.
У матеріалах справи наявні пояснення свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , згідно з якими останні були присутні при проходженні огляду на стан сп`яніння за допомогою приладу Драгер, про що засвідчили своїми підписами (а.с.5,5).
Відповідно до п.10 розділу II Інструкції результати огляду на стан сп`яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (далі - акт огляду). У випадку установлення стану сп`яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп`яніння. Форма акту огляду затверджена даною Інструкцією.
Відповідно до акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів ОСОБА_1 пройшов огляд за допомогою приладу Драгер 6820, результат огляду на стан сп`яніння проба позитивна 1,68 проміле, про що засвідчили вищевказані свідки. (а.с.2) і як вбачається з Акту особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 з результатами погодився.
Відповідно до тестування на алкоголь результат тесту становить 1,68 проміле (а.с.3).
Крім того, вина ОСОБА_1 знайшла підтвердження в інших письмових доказах наявних в матеріалах справи, зокрема : рапортом старшого сержанта поліції СРПП №3 Коломийського ВП Чукур Л.В. від 13.06.2019р.; рапортом старшого лейтенанта поліції інспектором СРПП №3 Коломийського ВП Василишин Ю.В. від 13.06.2019р.; копією постанови про накладення адміністративного стягнення серії ДПО 18 №276739 від 13.06.2019 р.; даними що містяться в постанові Коломийського міськрайонного суду від 27.02.2019р.; даними відеозапису.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.2 КУпАП, як і його вина доведена матеріалами даної справи.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення судом не встановлено.
Враховуючи, що ОСОБА_1 повторно вчинив дане правопорушення, що є грубим порушенням порядку користування наданим йому правом керувати транспортним засобом, приходжу до висновку про застосування до правопорушника адміністративного стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією статті 130 ч.2 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст.33,221,283,284,294 КпАП України,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.2 КУпАП та та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20400 (двадцять тисяч чотириста) грн.. 00коп. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп. (на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Штраф підлягає сплаті не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Строк пред`явлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Водій транспортного засобу вважається позбавленим спеціального права з дня винесення постанови. Якщо він ухиляється від здачі документа, що посвідчує право керування транспортним засобом, то строк позбавлення спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд на протязі десяти днів, з дня ухвалення постанови.
Суддя Беркещук Б. Б.