Постанова № 84291540, 17.09.2019, Ічнянський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
17.09.2019
Номер справи
733/1135/19
Номер документу
84291540
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Справа №733/1135/19

№ 3/733/281/19

Постанова

Іменем України

"17" вересня 2019 р. м. Ічня

Ічнянський районний суд Чернігівської області

в складі: судді – Овчарика В.М.,

за участю прокурора Пшиченка І.П.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності -

ОСОБА_1 та

секретаря Ткаченко В.М.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Хаєнки Ічнянського району Чернігівської області, одруженого, мешканця АДРЕСА_1 , пенсіонера, ІПН: НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

установив:

ОСОБА_1 , у період часу з 01.11.2012 по 04.06.2019, перебуваючи на посаді спеціаліста 1 категорії відділу житло – комунального господарства, комунальної власності та благоустрою Ічнянської міської ради Чернігівської області, будучи відповідно до пп. в п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» 1700-VІІ від 14.10.2014 року є суб`єктом відповідальності правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» під час припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме звільнення з органу місцевого самоврядування, несвоєчасно подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме, подав таку декларацію 26.06.2019 року, хоча був звільнений із займаної посади 04.06.2019 року.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та пояснив, що не подав вчасно декларацію, оскільки не міг зайти на сайт НАЗК.

Прокурор у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки скоєння ним корупційного діяння, передбаченого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», знайшло своє підтвердження в ході судового розгляду та просив застосувати до нього стягнення у виді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, та дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.

Судом встановлено, що розпорядженням Ічнянської міської ради Чернігівської області № 46 від 01 листопада 2012 року ОСОБА_1 призначено на посаду спеціаліста 1 категорії міської ради та присвоєно 15 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах 7 категорії посад (а.с. 20).

Розпорядженням Ічнянської міської ради Чернігівської області № 133 від 31 травня 2018 року ОСОБА_1 призначено за переведенням на посаду спеціаліста 1 категорії відділу житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою міської ради з 01 червня 2018 року (а.с. 21) .

Розпорядженням Ічнянської міської ради Чернігівської області № 42-к від 10 травня 2018 року ОСОБА_1 звільнено з посади спеціаліста 1 категорії відділу житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою міської ради з 04 червня 2019 року за власним бажанням у зв`язку з виходом на пенсію (а.с. 25), який отримав трудову книжку 04.06.2019 року (а.с. 28) .

07 лютого 2019 року ОСОБА_1 особисто під підпис був ознайомлений із Законом України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року (а.с. 24), а 30 травня 2019 року був ознайомлений під підпис про умови та порядок подання декларації у разі звільнення (а.с. 26).

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) встановлено, що суб`єкти декларування — це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Частиною 2 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно п.п. в п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, посадові особи місцевого самоврядування є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.

Відповідно до пп. 2 п. 5, п. 8 та п. 9 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ накладенням на нього власного ЕЦП. Перед підписанням документа суб`єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа). Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб`єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування. Після отримання зазначеного повідомлення суб`єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до цього Порядку.

ОСОБА_1 звільняючись з посади 1 категорії відділу житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою Ічнянської міської ради Чернігівської області був зобов`язаний подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня припинення такої діяльності, тобто не пізніше 04 червня 2019 року.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларація особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) ОСОБА_1 , зареєстрований в Реєстрі лише 26.06.2019 року о 16 год 15 хв (а.с. 7, 13-19).

Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VІІ від 14.10.2014 року, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» в встановлений законом термін, під час припинення діяльності, функцій держави або місцевого самоврядування, а саме звільнення з органу місцевого самоврядування, несвоєчасно подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме, подав таку декларацію 26.06.2019 року, хоча був звільнений 04.06.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, за яке повинен нести адміністративну відповідальність.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який одружений, є пенсіонером, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, відсутність відомостей про попередні притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин і вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, але в мінімальному розмірі, передбаченого санкцією статті, за якою він притягається до адміністративної відповідальності, оскільки особі, що скоїла адміністративне правопорушення, необхідно призначити стягнення, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.

Керуючись статтями 33, 34, 35, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, статтями 1, 2, 3, 4, 12, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суд

постановив:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп (отримувач УК в Ічнянському районі/22030101, код ЄДРПОУ: 38030010, Банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31215206025133).

Особа, притягнута до адміністративної відповідальності, зобов`язана сплатити штраф не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.

У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП, який становитиме 1 700 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апляційного суду через Ічнянський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В.М. Овчарик