
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 вересня 2019 року м. Київ №320/3687/19
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В.,
за участю секретаря судового засідання Чубко А.Ю.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_7 ,
представника відповідача - Краська О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Великоолександрівської сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_2 з позовом до Великоолександрівської сільської ради, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення від 25.06.2019 №1642-50-VII "Про недовіру сільському голові Великоолександрівської сільської ради ОСОБА_2".
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що позивач є головою Великоолександрівської сільської ради. Позивач стверджує, що рішення Великоолександрівської сільської ради від 25.06.2019 №1642-50-VII "Про недовіру сільському голові Великоолександрівської сільської ради ОСОБА_2" є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки прийнято з порушенням Регламенту та вимог Закону України "Про місцеве самоврядування". Також позивач зазначає, що оскаржуваним рішенням фактично достроково припинено його повноваження як сільського голови за відсутності законодавчо визначених підстав.
Київський окружний адміністративний суд ухвалою від 16.07.2019 відкрив провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, та призначив справі до розгляду у судовому засіданні на 13.08.2019.
Відповідачем подано до суду письмовий відзив на позовну заяву, в якому він просить відмовити у задоволенні позову, оскільки позивач помилково ототожнює висловлення йому недовіри як сільському голові із достроковим припиненням повноважень. Також відповідач стверджує, що оскаржуване рішення є законним, оскільки прийнято більшістю депутатів від загального складу ради, в межах повноважень та у визначеному законом порядку.
У судовому засіданні 13.08.2019 судом оголошено перерву до 27.08.2019 за клопотанням представника позивача у зв`язку з необхідністю надання відповіді на відзив відповідача.
У зв`язку з тим, що у відповідача судом витребувано додаткові докази, у судових засіданнях 27.08.2019 та 03.09.2019 оголошено перерви.
Представником позивача 10.09.2019 подано до суду додаткові письмові пояснення.
У судовому засіданні 10.09.2019 представник позивача підтримав позов, представник відповідача проти позову заперечив.
Заслухавши доводи та пояснення представників сторін, дослідивши матеріли справи та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню у зв`язку з наступним.
Згідно п. 1 рішення Великоолександрівської сільської ради від 19.11.2015 №01-01-VII ОСОБА_2 визнано Великоолександрівським сільським головою з 19 листопада 2015 року (т. 1, а.с. 13).
Великоолександрівською сільською радою 25.06.2019 прийнято рішення №1642-50- VII про:
1. висловлення недовіри сільському голові Великоолександрівської сільської ради ОСОБА_2,
2. порушення перед Верховною Радою України питання про проведення дострокових виборів сільського голови Великоолександрівської сільської ради у зв`язку з висловлення недовіри сільському голові Великоолександрівської сільської ради ОСОБА_2 ,
3. звернення до голови (тимчасово виконуючого обов`язки) Київської обласної державної адміністрації щодо порушення перед Верховною Радою України питання про проведення дострокових виборів Великоолександрівського сільського голови у зв`язку з висловленням недовіри чинному сільському голові ОСОБА_2,
4. надіслання даного рішення до Бориспільського міськрайонного суду Київської області (справа №359/6675/18), Генеральної прокуратури, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, прокуратури Київської області, Бориспільської місцевої прокуратури, Департаменту захисту економіки Національної поліції України, Головного управління Національної поліції в Київській області, Бориспільського відділу поліції ГУ НП в Київській області для прийняття мір згідно чинного законодавства, в тому числі по контролю за використанням підсудною ОСОБА_2 коштів сільського бюджету,
5. контроль за виконанням цього рішення покладено на Бюджетну постійну комісію, Земельну постійну комісію та Господарську постійну комісію (т. 1, а.с. 14 - 15).
Вважаючи, що рішення Великоолександрівської сільської ради від 19.11.2015 №01-01-VII є протиправним та підлягає скасуванню, ОСОБА_2 звернулась суду з позовом про його оскарження.
Відповідно до ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради. Питання організації управління районами в містах належить до компетенції міських рад. Сільські, селищні, міські ради можуть дозволяти за ініціативою жителів створювати будинкові, вуличні, квартальні та інші органи самоорганізації населення і наділяти їх частиною власної компетенції, фінансів, майна.
Згідно ст. 141 Конституції України до складу сільської, селищної, міської, районної, обласної ради входять депутати, які обираються жителями села, селища, міста, району, області на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, становить п`ять років. Припинення повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради має наслідком припинення повноважень депутатів відповідної ради. Територіальні громади на основі загального, рівного, прямого виборчого права обирають шляхом таємного голосування відповідно сільського, селищного, міського голову, який очолює виконавчий орган ради та головує на її засіданнях. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових виборах, становить п`ять років. Чергові вибори сільських, селищних, міських, районних, обласних рад, сільських, селищних, міських голів відбуваються в останню неділю жовтня п`ятого року повноважень відповідної ради чи відповідного голови, обраних на чергових виборах. Статус голів, депутатів і виконавчих органів ради та їхні повноваження, порядок утворення, реорганізації, ліквідації визначаються законом. Голова районної та голова обласної ради обираються відповідною радою і очолюють виконавчий апарат ради.
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 №280/97-ВР (далі - Закон №280/97-ВР).
Частиною 1 ст. 12 Закону №280/97-ВР визначено, що сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.
Повноваження новообраного сільського, селищного, міського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону (ч. 1 ст. 42 Закону №280/97-ВР).
Відповідно ст. 25 Закону №280/97-ВР сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Пунктом 8 ч. 4 ст. 42 Закону №280/97-ВР визначено, що сільський, селищний, міський голова скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.
Частиною 13 ст. 46 Закону №280/97-ВР визначено, що пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися сільським, селищним, міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян.
Згідно п. 10 ч. 1 ст. 26 Закону №280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання прийняття рішення про недовіру сільському, селищному, міському голові.
Рішенням Великоолександрівської сільської ради від 30.11.2015 №04-01-VII затверджено Регламент Великоолександрівської сільської ради VII скликання (далі - Регламент).
Статтею 31 Регламенту визначено, що проект порядку денного сесії Ради, не пізніше як за 10 днів до початку сесії Ради, формує сільський голова на основі пропозицій ініціаторів, одним з яких визначено депутата (депутатів) сільської ради (т. 1, а.с. 91).
Розпорядженням сільського голови Великоолександрівської сільської ради ОСОБА_2 від 10.06.2019 №5 скликано чергову п`ятдесяту сесію Великоолександрівської сільської ради VII скликання на 20.06.2019 та сформовано порядок денний (т. 2, а.с. 148 - 154).
Згідно ст. 32 Регламенту всі рішення, які стосуються доповнень, змін і затвердження порядку денного сесії Ради, приймаються більшістю депутатів від загального складу Ради.
Перед формуванням порядку денного на пленарному засіданні Ради заслуховуються відповіді на попередні депутатські запити на вимогу тих депутатів, які раніше вносили депутатські запити. За результатами розгляду відповіді на депутатський запит Рада може прийняти відповідне рішення.
Порядок денний сесії Ради повинен містити інформацію про порядковий номер, назву питання, призначеного до розгляду, та доповідача (доповідачів).
Проект порядку денного підлягає затвердженню на початку першого пленарного засідання сесії Ради, для чого головуючий оголошує розгляд питання "про порядок денний сесії Ради" в такій послідовності:
- внесення та обговорення пропозицій про вилучення окремих питань з розгляду;
- внесення та обговорення пропозицій про можливість включення до проекту порядку денного додаткових питань, якщо вони підготовлені відповідно до вимог Регламенту;
- вилучення окремих питань з розгляду;
- включення додаткових питань до розгляду, якщо вони підготовлені відповідно до вимог Регламенту;
- затвердження порядку денного в цілому.
Проект порядку денного сесії Ради приймається рішенням Ради "в цілому" тільки в тому випадку, якщо у жодного депутата, сільського голови немає до нього заперечень.
Статтею 33 Регламенту визначено, що питання затвердженого порядку денного сесії Ради, як правило, розглядаються у тій черговості, у якій вони були затверджені.
В окремих випадках черговість розгляду питань може бути змінено за рішенням Ради, прийнятим більшістю голосів від складу Ради після обговорення. При цьому заслуховується виступ ініціатора такої пропозиції з її обґрунтуванням, опонента пропозиції, а також заслуховується виступ з цього питання голови або секретаря Ради і представника відповідної комісії.
Згідно протоколу другого пленарного засідання п`ятдесятої сесії Великоолександрівської сільської ради VII скликання від 25.06.2019 №50 радою затверджено порядок денний 50 сесії (т. 1, а.с. 16 - 71).
У ході даного засідання депутатом ОСОБА_6 подано проект рішення про недовіру сільському голові Великоолександрівської сільської ради ОСОБА_2 (т. 2, а.с. 155 - 156).
Зі змісту вказаного протоколу та результатів поіменного голосування слідує, що радою прийнято рішення про включення до порядку денного та позачерговий розгляд питання про недовіру сільському голові (т. 1, а.с. 29, 175).
Депутатами обговорено проект рішення про недовіру сільському голові Великоолександрівської сільської ради ОСОБА_2 та внесено до нього зміни (т. 1, а.с. 176).
В обговоренні даного питання брали участь, зокрема, ініціатор такої пропозиції ОСОБА_6 , один з авторів проекту ОСОБА_8 , секретар ради Рясенко О.В. (т. 1, а.с. 42).
За наслідками розгляду даного питання Великоолександрівською сільською радою прийнято оскаржуване рішення про недовіру сільському голові Великоолександрівської сільської ради ОСОБА_2 (т. 1, а.с. 42 - 43, 177).
При прийнятті рішення у даній справі судом враховується, що Закон №280/97-ВР не визначає підстав, з яких може бути прийнято рішення про недовіру сільському, селищному, міському голові, та наслідків прийняття такого рішення.
При цьому, зазначений вище п. 10 ч. 1 ст. 26 Закону №280/97-ВР визначає лише порядок прийняття такого рішення виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.
Отже, судом не надається оцінка обставинам, що стали підставою для прийняття сільською радою рішення про недовіру сільському голові, оскільки прийняття такого рішення відноситься до виключних повноважень саме сільської ради.
Конституційне призначення місцевого самоврядування полягає у праві територіальних громад як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування (ради та їх виконавчі органи) самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що Великоолександрівською сільською радою рішення про недовіру сільському голові ОСОБА_2 прийнято з дотриманням вимог закону та Регламенту, у межах наданих повноважень, а тому в цій частині адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Щодо порушення оскаржуваним рішенням перед Верховною Радою України питання про проведення дострокових виборів сільського голови Великоолександрівської сільської ради у зв`язку з висловлення недовіри сільському голові Великоолександрівської сільської ради ОСОБА_2 , та звернення до голови (тимчасово виконуючого обов`язки) Київської обласної державної адміністрації щодо порушення перед Верховною Радою України питання про проведення дострокових виборів Великоолександрівського сільського голови у зв`язку з висловленням недовіри чинному сільському голові ОСОБА_2 , суд зазначає наступне.
Статтею 79 Закону №280/97-ВР визначено підстави та порядок дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови, та відповідні наслідки у вигляді призначення проведення дострокових виборів.
Так, повноваження сільського, селищного, міського голови, вважаються достроково припиненими у разі:
1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;
2) припинення його громадянства;
3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
3-1) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов`язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
4) відкликання з посади за народною ініціативою;
5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;
6) його смерті.
Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.
Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені також у випадках, передбачених законами України "Про військово-цивільні адміністрації", "Про правовий режим воєнного стану".
Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови визначається законом про місцеві референдуми.
За наявності рішень суду про визнання розпоряджень чи дій сільського, селищного, міського голови незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори сільського, селищного, міського голови. Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів сільського, селищного, міського голови може порушуватись перед Верховною Радою України відповідною сільською, селищною, міською радою, головою обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації.
У разі дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови відповідні позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України не пізніше ніж у дев`яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови. Порядок проведення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови визначається законом про вибори.
Повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади:
1) з підстав, зазначених у пунктах 1, 2, 5, 6 частини першої цієї статті, - з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт;
2) з підстав, зазначених у пунктах 3, 3-1 частини першої цієї статті, - з дня, наступного за днем одержання радою або її виконавчим комітетом копії відповідного рішення суду без прийняття рішення відповідної ради;
3) з підстав, зазначених в абзаці першому частини другої цієї статті, - з дня прийняття місцевим референдумом або відповідною радою рішення про дострокове припинення повноважень;
3-1) з підстав, зазначених в абзаці другому частини другої цієї статті, - з дня набрання чинності актом Президента України про утворення відповідної військово-цивільної, військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів);
4) у випадку, передбаченому частиною п`ятою цієї статті, - з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних виборах;
5) у випадку, передбаченому пунктом 4 частини першої цієї статті, - з дня прийняття відповідною радою або вищим керівним органом відповідної політичної партії рішення про дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови.
Отже, законом передбачено виключний перелік підстав, що зумовлюють дострокове припинення повноважень сільського голови.
У той же час, в ході розгляду даної адміністративної справи судом не встановлено наявності таких підстав, а у письмовому відзиві на позов відповідач підтвердив відсутність факту припинення повноважень ОСОБА_2 як Великоолександрівського сільського голови (т. 1, а.с. 164 - 166).
Також не може бути самостійною підставою для призначення позачергових виборів сільського голови факт розслідування кримінальних проваджень та постановлення судом ухвал про накладення арешту на об`єкт будівництва, призначення експертиз та ін., на що міститься посилання в оскаржуваному рішенні, оскільки ч. 9 ст. 79 Закону №280/97-ВР визначає як одну з підстав для призначення таких виборів саме наявність рішень суду про визнання розпоряджень чи дій сільського, селищного, міського голови незаконними, а відповідачем не надано суду доказів постановлення таких рішень судом.
Положення ж ч. 9 ст. 79 Закону №280/97-ВР свідчать про те, що факт висловлення відповідною радою недовіри сільському голові не може бути самостійною підставою для проведення дострокових виборів сільського голови.
При цьому, суд зазначає, що призначенню Верховною Радою України відповідних позачергових місцевих виборів обов`язково має перебувати дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови, про що свідчить зміст ч. 10 ст. 79 Закону №280/97-ВР.
З викладеного слідує, що порушення оскаржуваним рішенням перед Верховною Радою України питання про проведення дострокових виборів сільського голови Великоолександрівської сільської ради у зв`язку з висловлення недовіри сільському голові Великоолександрівської сільської ради ОСОБА_2 (п. 2), та звернення до голови (тимчасово виконуючого обов`язки) Київської обласної державної адміністрації щодо порушення перед Верховною Радою України питання про проведення дострокових виборів Великоолександрівського сільського голови у зв`язку з висловленням недовіри чинному сільському голові ОСОБА_2 (п. 3) було передчасним та протиправним, а тому у цій частині оскаржуване рішення підлягає скасуванню.
Стосовно пунктів 4 та 5 оскаржуваного рішення про його надіслання до Бориспільського міськрайонного суду Київської області, органів прокуратури та Національної поліції, покладення контролю за виконанням цього рішення, суд зазначає наступне.
Так, згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Як при зверненні до суду з даним позовом, так і у ході судового розгляду справи позивачем не обґрунтовано протиправності оскаржуваного рішення у цій частині та не вказано яким чином вчинення таких дій порушує її права та охоронювані законом інтереси, або може спричини інші негативні наслідки.
Отже, суд не вбачає підстав для скасування оскаржуваного рішення у цій частині.
Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Цей же принцип знайшов свій прояв у низці рішень Європейського суду з прав людини, у яких ЄСПЛ неодноразово наголошував, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain); рішення у справі "Серявін та інші проти України").
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи викладене, адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
При зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у сумі 768,40 грн. (квитанція від 11.07.2019 №4793380).
Оскільки суд дійшов висновку про часткове задоволення позову, відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача підлягають судові витрати пропорційно до розміру задоволених позовних вимог у розмірі 384,20 грн.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Великоолександрівської сільської ради від 25.06.2019 №1642-50-VII "Про недовіру сільському голові Великоолександрівської сільської ради ОСОБА_2" в частині:
пункту 2 - порушення перед Верховною Радою України питання про проведення дострокових виборів Великоолександрівського сільського голови у зв`язку з висловленням недовіри чинному сільському голові ОСОБА_2 ;
пункту 3 - звернення до голови (тимчасово виконуючого обов`язки) Київської обласної державної адміністрації щодо порушення перед Верховною Радою України питання про проведення дострокових виборів Великоолександрівського сільського голови у зв`язку з висловленням недовіри чинному сільському голові ОСОБА_2 .
Стягнути на користь ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Великоолександрівської сільської ради (ідентифікаційний код 04363484) судовий збір у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.).
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складений 16.09.2019.
Суддя Басай О.В.