
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
16 вересня 2019 року №810/688/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження заяву про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Білоцерківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Білоцерківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просила:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача, що виразилась у невиконанні вимог законодавства в частині підготування висновку про повернення позивачу надміру сплаченої суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету за результатами звітного (податкового) року, в розмірі 4168,80 грн. та подання такого висновку для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, визначеному статтею 43 ПК України;
- зобов`язати відповідача підготувати висновок про повернення позивачу надміру сплаченої суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету за результатами звітного (податкового) року, в розмірі 4168,80 грн. та подати такий висновок для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, визначеному статтею 43 ПК України.
За результатами розгляду справи Київським окружним адміністративним судом прийнято рішення від 16.04.2018, яким адміністративний позов задоволено.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.11.2018 рішення Київського окружного адміністративного суду від 16.04.2018 у справі №810/688/18, залишено без змін.
09 вересня 2019 року на адресу суду надійшла заява позивача про заміну сторони виконавчого провадження.
Подана заява обґрунтована тим, що відповідач відмовляється виконувати рішення суду та посилається на ту обставину, що він перебуває у стані ліквідації, а його повноваження з початку 2019 року припинені та передані до Головного управління ДФС у Київській області, яке у подальшому реорганізувалось у Головне управління ДПС у Київській області.
На підставі зазначеного, враховуючи наявність ознак правонаступності, останній просить замінити сторону виконавчого провадження.
Суд, розглянувши вказану заяву по суті, дійшов висновку про наступне.
Відповідно до частини першої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Аналогічні приписи закріплені також частиною п`ятою статті 15 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до якої, у разі вибуття однієї зі сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Тобто, під час виконавчого провадження заміна сторони виконавчого провадження є аналогом інститут процесуального правонаступництва, встановленого статтею 52 Кодексу адміністративного судочинства України, яка визначає процесуальні наслідки переходу прав і обов`язків від однієї особи до іншої у відносинах, щодо яких виник спір.
Як встановлено судом, у відповідності до постанови КМУ від 28.03.2018 №269 "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби" та наказу ДФС України від 10.05.2018 "287 "Про реорганізацію територіальних органів ДФС у Київській області", відповідача (боржника) - Білоцерківську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області припинено шляхом приєднання до Головного управління ДФС у Київській області.
При цьому, Головне управління ДФС у Київській області з 02.08.2019 перебуває у стані припинення у відповідності з інформацією Витягу з ЄДРПОУ.
Так, постановою КМУ №537 від 19.06.2019, було створено Головне управління ДПС у Київській області, який є правонаступником Головного управління ДФС у Київські області, що підтверджується згідно даних інформації витягу з ЄДРПОУ.
Суд звертає увагу заявника, що за наведеного та дослідження обставин правонаступництва, належним способом заміни сторони (боржника) виконавчого провадження, відкритого на підставі виконавчого листа №810/688/18, є заміна Білоцерківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на його кінцевого правонаступника - Головного управління ДПС у Київській області.
Підсумовуючи вищенаведене, враховуючи, що Головне управління ДПС у Київській області є правонаступником Білоцерківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, суд доходить до висновку про застосування положень статті 379 КАС України та наявності підстав для заміни сторони виконавчого провадження.
Керуючись статтями 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Замінити сторону виконавчого провадження за виконавчими листами, виданими Київським окружним адміністративним судом у справі №810/688/18-а, а саме: боржника - Білоцерківську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області, замінити на - Головне управління ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ 43141377, місцезнаходження: 03151, м. Київ, ВУЛИЦЯ НАРОДНОГО ОПОЛЧЕННЯ, будинок 5А)
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лисенко В.І.