
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 210/2932/17
Провадження № 2/210/108/19
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
"05" серпня 2019 р. м. Кривий Ріг
Суддя Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Ступак С.В., за участі секретаря судового засідання: Драгунової Я.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кривому Розі, в порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 до Публічного акціонерного товариства "Криворіжгаз" про визнання права на забезпечення та встановлення споживачам індивідуальних газових лічильників та зобов`язання вчинити дії у порядку захисту прав споживачів,-
ВСТАНОВИВ:
У липні 2017 року позивачі звернулись до суду з позовом до Публічного акціонерного товариства «Криворіжгаз» (далі - ПАТ «Криворіжгаз», Відповідач) в якому просять:
- визнати право за ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , що проживають в будинку за адресою: АДРЕСА_1 на забезпечення індивідуальними безкоштовними газовими лічильниками за рахунок ПАТ "Криворіжгаз".
- зобов`язати ПАТ "Криворіжгаз" в термін до 01.01.2018 року здійснити за власний рахунок забезпечення та установку індивідуальних газових лічильників побутовим споживачам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , як побутовим споживачам, що проживають в будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що на підставі постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2500 між ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 (далі за текстом - Споживачі) та ПАТ «Криворіжгаз» був укладений типовий договір постачання природного газу споживачам.
Доказом факту приєднання всіх Споживачів до Типового договору розподілу природного газу є щомісячне споживанням ними природного газу та здійснення щомісячної сплати рахунків за спожитий природний газ. У зв`язку з цим, слід констатувати, що права та обов`язки споживачів виникли з однієї підстави та, що предметом даного спору є однорідні права та обов`язки.
Права та обов`язки Споживачів чітко визначені Типовим договором постачання природного газу Споживачам, а саме Розділом IV. Ціна, порядок обліку та оплати природного газу, Розділом V. Права та обов`язки Споживача та Розділом VІ. Права і обов`язки Постачальника. Зміст типового договору, викладений постанові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2500, констатує, що права та обов`язки для всіх Споживачів є ідентичними.
У березні 2017 року споживачами будинку АДРЕСА_1 були проведені загальні збори співвласників багатоквартирного будинку. На зборах було прийнято рішення щодо ініціювання звернення власників квартир, які не обладнані індивідуальними лічильниками газу, до ПАТ "Криворіжгаз" з заявами про забезпечення та встановлення індивідуальних лічильників газу за рахунок ПАТ "Криворіжгаз" на підставі ст. 6 ЗУ "Про забезпечення комерційного обладнання природного газу".
Але листом ПАТ «Криворіжгаз» від 19.04.2017 року споживачів було повідомлено, що ПАТ «Криворіжгаз» не передбачено фінансування робіт з встановлення індивідуальних лічильників газу у кожній квартирі будинку АДРЕСА_1 .
Відповідно до положень ст. 6 ЗУ "Про забезпечення комерційного обладнання природного газу" ПАТ «Криворіжгаз» зобов`язане забезпечити комерційний облік природного газу кожному споживач у будинку АДРЕСА_1 до 01.01.2018 року.
14 липня 2017 року ухвалою суду відкрито провадження у справі та справу призначено до відкритого судового засідання.
28 серпня 2017 року на адресу суду від представника відповідача надійшли заперечення на позовну заяву в яких представник відповідача просить відмовити у задоволенні позовної заяви про визнання права на забезпечення та встановлення споживачам в квартирах індивідуальних газових лічильників в повному обсязі, вважає вимоги позивачів необґрунтованими і безпідставними та відповідно такими, що не підлягають задоволенню.
Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIІІ внесено зміни до ЦПК України від 18.03.2004 року, які набирали законної сили з 15.12.2017 року.
Відповідно до вимог частини 3 статті 3 ЦПК України в редакції від 15.12.2017 року, встановлено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно п. 9 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в редакції від 15.12.2017 року справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ухвалою суду від 19 липня 2018 року зупинено провадження у справі зупинено до закінчення розгляду Великою Палатою Верховного Суду справи № 214/2435/17.
Ухвалою суду від 26 листопада 2018 року поновлено провадження у справі.
Представник позивача в судовому засіданні не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, в заяві зазначив, що позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити з підстав, викладених у позові.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, причина неявки суду не відома.
Суд, дослідивши матеріали справи, надавши оцінку письмовим доказам щодо їх належності, допустимості та достатності в їх сукупності, приходить до таких висновків.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
В силу ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16 квітня 2015 року № 1274 про видачу ліцензії на розподіл природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ, ПАТ «Криворіжгаз» видано ліцензію на господарську діяльність з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ на території м. Кривого Рогу (крім житлового масиву «Інгулець» Інгулецького району в м. Кривому Розі) та Криворізького району Дніпропетровської області в зоні розташування розподільних газопроводів, що перебувають у власності та користуванні ПАТ «Криворіжгаз».
Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується учасниками справи, Позивачі по справі проживають в будинку АДРЕСА_1 та є споживачами послуг Відповідача з надання природного газу, регулярно оплачували послуги за договором в терміни, визначені в рахунках.
Позивачі, що мешкають в будинку АДРЕСА_1 , звернулись до відповідача з заявою про встановлення індивідуальних приладів обліку газу (лічильників).
На зазначену заяву, ПАТ «Криворіжгаз» у своєму листі від 19.04.2017 року за №Кд 02.3.2-ЛВ-7078-0417 повідомив, що ПАТ «Криворіжгаз» не передбачено фінансування робіт з встановлення індивідуальних лічильників газу у кожній квартирі будинку АДРЕСА_1 .
Взаємини між сторонами регулюються нормами ЦК України, Закону України «Про захист прав споживачів», Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про захист прав споживачів» держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров`я і життєдіяльності. Як передбачено ст. 21 цього ж Закону, права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо при реалізації продукції будь-яким чином порушується свобода волевиявлення споживача та/або висловлене ним волевиявлення.
Як встановлено у судовому засіданні позивачі є споживачами природного газу.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок: коштів суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; коштів відповідного бюджету; інших джерел, не заборонених законодавством.
Частиною 1 ст. 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», визначається, що суб`єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов`язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.
Згідно глави 1 розділу 1 Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30.09.2015 № 2494 (далі Кодекс), оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ) суб`єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.
Таким чином, ПАТ «Криворіжгаз» є Оператором ГРМ.
З приводу позовних вимог про визнання права за побутовими споживачами природного газу, що проживають у будинку АДРЕСА_1 на забезпечення індивідуальними безкоштовними газовими лічильниками за рахунок ПАТ «Криворіжгаз».
За положеннями постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 28 грудня 2011 року № 150 «Про встановлення тарифу на транспортування природного газу та про встановлення тарифу на послуги з розподілу природного газу» (з 2011 року по 31 травня 2017 року) до структури тарифу було включено вартість витрат на встановлення лічильників газу населенню за кожні поставлені (розподілені) 1000 куб. м природного газу.
Згідно з додатком № 1 до вказаної постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в структурі тарифу затверджено витрати на встановлення лічильників газу населенню за поставлені 1000 куб. м природного газу, які становили 6,96 грн, а згідно з додатком № 1 до постанови від 27 вересня 2016 року №1625 у структурі тарифу витрати на встановлення індивідуальних лічильників газу населенню за розподілені 1000 куб. м становлять 25,20 грн.
Не встановлення відповідачем індивідуальних лічильників позивачам з посиланням на те, що кошти на встановлення індивідуального лічильника в кожній квартирі Планом розвитку газорозподільної системи Криворіжгаз щодо будинку АДРЕСА_1 не передбачено суперечить вимогам законодавства, порушує права позивача. З урахуванням вимог статті 5 Закону України «Про захист прав споживачів», статті 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» волевиявлення позивача на встановлення індивідуального лічильника газу не може бути порушеним.
Таким чином, задоволення вимог позивачів щодо зобов`язання відповідача встановити індивідуальні лічильники обліку природного газу буде відповідати зазначеній державній політиці у сфері житлово-комунальних послуг, забезпечить раціональне використання ресурсів та рівні можливості для позивачів з отримання послуги по газопостачанню; встановлення позивачам індивідуальних лічильників забезпечить оплату ними саме того об`єму газу, який ними спожитий, що буде відповідати такому завданню цивільного законодавства, як справедливість.
Також суд зазначає, що відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», згідно з якою фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок: коштів суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; коштів відповідного бюджету; інших джерел, не заборонених законодавством.
Таким чином, саме на відповідача покладений обов`язок встановлення лічильників газу, лише він повинен вживати заходів щодо залучення інших джерел фінансування цих робіт і покладання такого обов`язку на споживачів є неправомірним.
Отже, обраний позивачами спосіб захисту суд вважає таким, що відповідає вимогам статті 16 ЦК України.
Відповідно до статті 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є, зокрема, справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України (стаття 5 ЦПК України).
Відповідно до частини першої статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Суддя, здійснюючи правосуддя, керується верховенством права (частина перша статті 129 Конституції України). Аналогічний припис закріплений у частині першій статті 10 ЦПК України.
Елементом верховенства права є принцип правової визначеності, який, зокрема, передбачає, що закон, як і будь-який інший акт держави, повинен характеризуватися якістю, щоб виключити ризик свавілля.
У своїй практиці ЄСПЛ неодноразово зазначав, що формулювання законів не завжди чіткі. Тому їх тлумачення та застосування залежить від практики. І роль розгляду справ у судах полягає саме у тому, щоби позбутися таких інтерпретаційних сумнівів з урахуванням змін у повсякденній практиці (пункти 31-32 рішення від 11 листопада 1996 року у справі «Кантоні проти Франції» («Cantoni v. France»), заява № 17862/91; пункт 65 рішення від 11 квітня 2013 року у справі «Вєренцов проти України», заява «№ 20372/11).
Зі змісту статті 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» вбачається обов`язок встановлення відповідними суб`єктами господарювання - газорозподільними організаціями лічильників для такої категорії споживачів природного газу, як населення у вигляді приладів обліку природного газу, що дозволяють визначати обсяги споживання газу кожним окремим споживачем. При цьому таких споживачів не зобов`язано відшукувати джерела фінансування вказаних приладів та робіт, оскільки відповідне фінансування уже закладено у тариф на оплату спожитого газу та визначає обов`язок газорозподільної організації встановити саме квартирні прилади обліку газу в багатоквартирному будинку.
Оскільки позивачі сплачували за газопостачання за встановленими тарифами, в яких були передбачені витрати на встановлення лічильників газу, у тому числі безпосередньо індивідуальних, то відповідач зобов`язаний надавати послуги, які оплачені позивачами, та відповідно до частини першої України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» зобов`язаний забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах, у яких газ використовується тільки для приготування їжі, - до 1 січня 2021 року (із змінами, внесеними згідно із Законом № 2260-VIII від 21.12.2017).
Зазначене вище відповідає правовій позиції Великої Палати Верховного Суду від 07.11.2018 року у справі №214/2435/17.
Доводи представника відповідача, що Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затверджено план газорозподільної системи ПАТ «Криворіжгаз» на 2016-2025 роки та джерела його функціонування по розділах, суд вважає такими, що не звільняють його від обов`язку встановити індивідуальні лічильники позивачам, зважаючи, на те що позивач виконувала обов`язок щодо сплати отриманих послуг, у тариф якої включено і вартість та роботи зі встановлення індивідуальних лічильників газу населенню, частково такі роботи відповідачем було здійснено та вимоги статті 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» мають вищу юридичну силу, ніж рішення Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Ці вимоги зобов`язують відповідача забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах, в яких газ використовується тільки для приготування їжі, - до 01 січня 2018 року.
Між тим, 19 січня 2018 року набрав чинності Закон України №2260-УІІІ від 21 грудня 2017 року, яким були внесені зміни до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку газу» щодо встановлення споживачам індивідуальних лічильників природного газу, зокрема, передбачено встановлення індивідуального лічильника споживачам, у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується тільки для приготування їжі, до 01 січня 2021 року.
Оскільки позивачі сплачували за газопостачання за встановленими тарифами, в яких були передбачені витрати на встановлення лічильників газу, у тому числі безпосередньо індивідуальних, суд приходить до висновку, що відповідач зобов`язаний надавати послуги, які оплачені позивачами, та відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах, у яких газ використовується тільки для приготування їжі, - до 01 січня 2021 року, оскільки на момент ухвалення рішення по даній справі відбулась зміна терміну встановлення таких лічильників для вказаної категорії осіб.
Враховуючи вище викладене, позовні вимоги про визнання права за побутовими споживачами природного газу, що проживають у будинку АДРЕСА_1 на забезпечення індивідуальними безкоштовними газовими лічильниками за рахунок ПАТ «Криворіжгаз» підлягають задоволенню.
Крім того, у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених згідно із статтею 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» за подання позову немайнового характеру.
Позивачі, відповідно до вимог Закону України «Про захист прав споживачів», звільнені від сплати судового збору при зверненні з даним позовом, однак, при поданні позову кожен з позивачів, мав сплатити по 640 грн. судового збору, а разом 14720 грн.
На підставі викладеного, керуючись 15, 16 ЦК України, ст.ст.5, 21 Закону України «Про захист прав споживачів», ст.ст.3, 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», ст.ст. 2, 5, 10, 11, 141, 209, 263-268 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги представника позивачів ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_3 , ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_4 , ОСОБА_4 , місце проживання: АДРЕСА_5 , ОСОБА_5 , місце проживання: АДРЕСА_6 , ОСОБА_6 , місце проживання: АДРЕСА_7 , ОСОБА_7 , місце проживання: АДРЕСА_8 , ОСОБА_8 , місце проживання: АДРЕСА_9 , ОСОБА_9 , місце проживання: АДРЕСА_10 , ОСОБА_10 , місце проживання: АДРЕСА_11 , ОСОБА_11 , місце проживання: АДРЕСА_12 , ОСОБА_12 , місце проживання: АДРЕСА_13 , ОСОБА_13 , місце проживання: АДРЕСА_14 , ОСОБА_14 , місце проживання: АДРЕСА_15 , ОСОБА_15 , місце проживання: АДРЕСА_16 , ОСОБА_16 , місце проживання: АДРЕСА_17 , ОСОБА_17 , місце проживання: АДРЕСА_18 , ОСОБА_18 , місце проживання: АДРЕСА_19 , ОСОБА_19 , місце проживання: АДРЕСА_20 , ОСОБА_20 , місце проживання: АДРЕСА_21 , ОСОБА_21 , місце проживання: АДРЕСА_22 , ОСОБА_22 , місце проживання: АДРЕСА_23 , ОСОБА_23 місце проживання: АДРЕСА_24 до Публічного акціонерного товариства "Криворіжгаз" про визнання права на забезпечення та встановлення споживачам індивідуальних газових лічильників та зобов`язання вчинити дії у порядку захисту прав споживачів - задовольнити частково.
Визнати за побутовими споживачами природного газу позивачів ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_3 , ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_4 , ОСОБА_4 , місце проживання: АДРЕСА_5 , ОСОБА_5 , місце проживання: АДРЕСА_6 , ОСОБА_6 , місце проживання: АДРЕСА_7 , ОСОБА_7 , місце проживання: АДРЕСА_8 , ОСОБА_8 , місце проживання: АДРЕСА_9 , ОСОБА_9 , місце проживання: АДРЕСА_10 , ОСОБА_10 , місце проживання: АДРЕСА_11 , ОСОБА_11 , місце проживання: АДРЕСА_12 , ОСОБА_12 , місце проживання: АДРЕСА_13 , ОСОБА_13 , місце проживання: АДРЕСА_14 , ОСОБА_14 , місце проживання: АДРЕСА_15 , ОСОБА_15 , місце проживання: АДРЕСА_16 , ОСОБА_16 , місце проживання: АДРЕСА_17 , ОСОБА_17 , місце проживання: АДРЕСА_18 , ОСОБА_18 , місце проживання: АДРЕСА_19 , ОСОБА_19 , місце проживання: АДРЕСА_20 , ОСОБА_20 , місце проживання: АДРЕСА_21 , ОСОБА_21 , місце проживання: АДРЕСА_22 , ОСОБА_22 , місце проживання: АДРЕСА_23 , ОСОБА_23 , місце проживання: АДРЕСА_24 право на забезпечення індивідуальними безкоштовними лічильниками за рахунок Публічного акціонерного товариства «Криворіжгаз» (юридична адреса: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, буд.1, код ЄДРПОУ 03341397).
Визнати, що Публічне акціонерне товариство «Криворіжгаз» зобов`язане за свій рахунок, у строк до 01 січня 2021 року, здійснити встановлення в квартирах індивідуальних газових лічильників побутовим споживачам природного газу ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_3 , ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_4 , ОСОБА_4 , місце проживання: АДРЕСА_5 , ОСОБА_5 , місце проживання: АДРЕСА_6 , ОСОБА_6 , місце проживання: АДРЕСА_7 , ОСОБА_7 , місце проживання: АДРЕСА_8 , ОСОБА_8 , місце проживання: АДРЕСА_9 , ОСОБА_9 , місце проживання: АДРЕСА_10 , ОСОБА_10 , місце проживання: АДРЕСА_11 , ОСОБА_11 , місце проживання: АДРЕСА_12 , ОСОБА_12 , місце проживання: АДРЕСА_13 , ОСОБА_13 , місце проживання: АДРЕСА_14 , ОСОБА_14 , місце проживання: АДРЕСА_15 , ОСОБА_15 , місце проживання: АДРЕСА_16 , ОСОБА_16 , місце проживання: АДРЕСА_17 , ОСОБА_17 , місце проживання: АДРЕСА_18 , ОСОБА_18 , місце проживання: АДРЕСА_19 , ОСОБА_19 , місце проживання: АДРЕСА_20 , ОСОБА_20 , місце проживання: АДРЕСА_21 , ОСОБА_21 , місце проживання: АДРЕСА_22 , ОСОБА_22 , місце проживання: АДРЕСА_23 , ОСОБА_23 місце проживання: АДРЕСА_24 .
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Криворіжгаз» (юридична адреса: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, буд.1, код ЄДРПОУ 03341397) на користь держави судовий збір у розмірі 14720 (чотирнадцять тисяч сімсот двадцять) грн.
Рішення може бути оскаржене до Дніпровського апеляційного суду через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: С. В. Ступак