
Справа № 521/15185/19
Провадження № 2-а/521/372/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2019 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Бобуйок І.А., дослідивши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Одеської митниці ДФС (місцезнаходження: Одеса, вул. Гайдара, 21а) про скасування постанови про порушення митних правил №0591/50000/19 від 19.06.2019 року, що видана Одеською митницею ДФС, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з вищевказаним позовом.
Разом з позовною заявою позивачка подала клопотання про поновлення строку на оскарження постанови Одеської митниці ДФС в справі про скасування постанови про порушення митних правил №0591/50000/19 від 19.06.2019 року.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в даному випадку наявні поважні причини для поновлення судом встановленого законом 10-денного строку на оскарження Постанови, яка була винесена Одеською митницею ДФС 19.06.2019 р., виходячи з наступного.
Одеською митницею ДФС складено постанову в справі про порушення митних правил №0591/50000/19 від 19.06.19 р., якою ОСОБА_1 , визнано винною у вчинені порушенні митних правил, передбачених ч. 2 ст. 474 Митного кодексу України, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що на день вчинення правопорушення становить 8500 грн.
Позивачці стало відомо про наявність постанови в справі про порушення митних правил №0591/50000/19 від 19.06.19 р. за результатами ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження №59923080. Так, позивачкою було подано заяву про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження до Першого ВДВС міста Одеса 05.09.19 р.
05.09.19 р. позивачка ознайомилась з матеріалами виконавчого провадження і з відповідною оскаржуваною постановою. Тому датою отримання постанови в справі про порушення митних правил №0591/50000/19 від 19.06.19 р. є 05.09.19 р.
Згідно ч. 1 ст. 529 МК України постанова митниці у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, або до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Частиною 4 статті 529 МК України встановлено, що скарга (адміністративний позов) на постанову органу доходів і зборів у справі про порушення митних правил подається у строк, встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення. У разі пропуску цього строку з поважних причин він за заявою особи, яка подає скаргу (адміністративний позов), може бути поновлений відповідно митницею, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, або судом.
Відповідно до статті 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, га/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Згідно ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву. Якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду. Якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Підсумовуючи викладене, постанову в справі про порушення митних правил №0591/50000/19 від 19.06.19 р. було отримано позивачкою 05.09.19 року, а позов про визнання її протиправною та скасування було подано до суду 13.09.2019 року, тобто в межах встановленого законом десятиденного строку на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Суддею встановлено, що адміністративний позов відповідає вимогам, встановленими статтями 160 та 161 КАС України та віднесений до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Позовна заява за змістом і формою відповідає загальним вимогам передбаченим ст. 167 КАС України. Згідно з ч. 2 ст. 171 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вказана справа має бути розглянута як окрема категорія термінових адміністративних справ, відповідно до ст. 286 КАС України.
Керуючись ст. 529 МК України, ст. 289 КУпАП, 22, 123,160, 161, 162, 167, 171, 268, 269, 286 КАС України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на оскарження постанови Одеської митниці ДФС в справі про порушення митних правил № №0591/50000/19 від 19.06.2019 року – задовольнити.
Поновити строк ОСОБА_1 на оскарження постанови Одеської митниці ДФС в справі про порушення митних правил № №0591/50000/19 від 19.06.2019 року у адміністративній справі ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Одеської митниці ДФС (місцезнаходження: Одеса, вул. Гайдара, 21а) про скасування постанови про порушення митних правил №0591/50000/19 від 19.06.2019 року, що видана Одеською митницею ДФС.
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Одеської митниці ДФС (місцезнаходження: Одеса, вул. Гайдара, 21а) про скасування постанови про порушення митних правил №0591/50000/19 від 19.06.2019 року, що видана Одеською митницею ДФС.
Призначити судове засідання у приміщенні Малиновського районного суду м. Одеси (м. Одеса, вул. Василя Стуса, 1 а, каб. 205) на 19.09.2019 року о 14:00 год.
Негайно повідомити відповідача та інших учасників справи шляхом направлення тексту повістки на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - кур`єром або за відомими суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв`язку.
Відзив на позовну заяву має бути поданий не пізніше дати судового розгляду справи.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. Апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали до Одеського апеляційного адміністративного суду.
СУДДЯ: І.А. Бобуйок