
Справа № 344/15866/19
Провадження № 3/344/5061/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2019 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі головуючої судді Деркач Н.І., з участю: секретаря Струк Л.М., прокурора Гаркот Л.Б., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, з вищою освітою, одруженої, на даний час перебуває в декретній відпустці, працюючої до декрету на посаді головного державного інспектора відділу обліку та звітності податкових платежів та єдиного соціального внеску координаційно-моніторингового управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області,
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И Л А:
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що відповідно до Наказу Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області №2-О від 21.06.2013 року ОСОБА_1 , призначено на посаду головного державного інспектору відділу обліку та звітності податкових платежів та єдиного соціального внеску координаційно-моніторингового управління ДПІ в м. Івано-Франківську.
За таких обставин відповідно підпунктів «в» та «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону.
Статтею 1 Закону визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною в ч.1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені в пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з пунктом 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року №3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 28.03.2018 року подала Декларацію, за 2017 рік, а 22.05.2019 щорічну Декларацію за 2018 рік.
Оскільки ОСОБА_1 являється головним державним інспектором відділу обліку та звітності податкових платежів та єдиного соціального внеску координаційно-моніторингового управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області, то необхідною граничною датою подання нею Декларації за 2018 рік є 31.03.2019р.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у відповідності до п.п. «в» та «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.04.2019р., подала Декларацію за 2018 рік, а фактично подала дану декларацію 22.05.2019 о 15.22 год., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 свою вину у вказаному визнала повністю, ствердила вищенаведені обставини. Пояснила суду, що вона дійсно не встигла вчасно подати декларацію, оскільки забула, бо на даний час перебуває в декретній відпустці по догляду за дитиною. Розкаюється у вчиненому. Просить суворо не карати.
Прокурор вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення доведена. Просить застосувати до неї стягнення у виді штрафу в розмірі 60 (шістдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одну тисячу двадцять) гривень.
Роз`яснивши вимоги ст.268 КУпАП, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, з`ясувавши всі фактичні обставини справи вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП доведена, як поясненнями самої ОСОБА_1 , так і матеріалами справи в їх сукупності.
Так, витяг з наказу Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області №2-О від 21.06.2013 року (а.с.20) підтверджує, що ОСОБА_1 , призначено на посаду головного державного інспектора відділу обліку та звітності податкових платежів та єдиного соціального внеску координаційно-моніторингового управління ДПІ в м. Івано-Франківську.
Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1 Закону визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною в ч.1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені в пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з пунктом 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року №3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Витяг (скріншот) з Єдиного Державного реєстру декларацій щодо інформації відносно ОСОБА_1 підтверджує, що ОСОБА_1 28.03.2018 року подала Декларацію, за 2017 рік, а 22.05.2019 щорічну Декларацію за 2018 рік (а.с.9).
Поважних причин у зв`язку з якими ОСОБА_1 не подала декларацію вчасно не встановлено.
Відповідно до ст.172-6 ч.1 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 вважаю є визнання вини та розкаяння у вчиненому, позитивна характеристика.
Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.
З врахуванням фактичних обставин, обставини, що пом`якшують відповідальність вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу.
На підставі викладеного, Закону України «Про засади запобігання корупції», керуючись, ст.ст. 33, ч. 2 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, з вищою освітою, одруженої, на даний час перебуває в декретній відпустці, працюючої до декрету на посаді головного державного інспектора відділу обліку та звітності податкових платежів та єдиного соціального внеску координаційно-моніторингового управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області, на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106- 384 грн. 20 коп. судового збору.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.І. Деркач