Ухвала суду № 84261149, 16.09.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.09.2019
Номер справи
420/5325/19
Номер документу
84261149
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/5325/19

УХВАЛА

16 вересня 2019 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Андрухів В.В.,

розглянувши матеріали:

за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області (вул. Сонячна, 4, с. Трояндове, Лиманський район, Одеська область, 67520)

третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору на боці позивача - ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 )

третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору на боці відповідача - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 )

про визнання протиправним та скасування розпорядження, стягнення моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області, третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору на боці позивача - ОСОБА_4, третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору на боці відповідача - ОСОБА_2 , в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати розпорядження Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області №36/2019-КР від 13.03.2019 р. "Про накладання дисциплінарного стягнення та звільнення інспектора з питань роботи виконкому Трояндівської сільської ради - Захарова Рустама Володимировича";

- поновити ОСОБА_1 на посаді інспектора з питань роботи виконавчого комітету Трояндівської сільської ради з 13 березня 2019 р.;

- зобов`язати Трояндівську сільську раду Лиманського району Одеської області у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 р. №363 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 р. №268» - здійснити перерахунок щодо підвищення посадового окладу інспектора з питань роботи виконкому Трояндівської сільської ради - Захарова Рустама Володимировича;

- стягнути з Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області на користь ОСОБА_1 середній заробіток обрахований у відповідності до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08 лютого 1995 року №100 за період з 13 березня 2019 року по день винесення судового рішення про поновлення на роботі у відповідній сумі;

- стягнути з Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 10000 гривень;

- рішення суду в частині поновлення на роботі ОСОБА_1 допустити до негайного виконання.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Відповідно до прохальної частини позову, окрім вимог про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, за які судовий збір не справляється, позивач також просить суд зобов`язати Трояндівську сільську раду Лиманського району Одеської області у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 р. №363 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 р. №268» - здійснити перерахунок щодо підвищення посадового окладу інспектора з питань роботи виконкому Трояндівської сільської ради - Захарова Рустама Володимировича; стягнути з Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 10000 гривень.

Суд зазначає, що вказані позовні вимоги не є похідними від позовних вимог про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, а тому за їх подання справляється судовий збір.

Відповідно до ч.2 ст.132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції від 01.01.2019 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції від 01.01.2019 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23.11.2018 року, з 01 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум працездатних осіб на місяць у розмірі 1921 грн.

Таким чином, за подання позовної заяви про зобов`язання Трояндівську сільську раду Лиманського району Одеської області у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 р. №363 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 р. №268» - здійснити перерахунок щодо підвищення посадового окладу інспектора з питань роботи виконкому Трояндівської сільської ради - Захарова Рустама Володимировича, позивачу належить сплатити судовий збір у розмірі 768,40 грн. (0,4 від 1921 грн.).

За позовну вимогу про стягнення з Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області на користь ОСОБА_1 моральної шкоди у розмірі 10000 гривень, необхідно сплатити судовий збір у розмірі 768,40 грн. (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 0,4 від 1921 грн.).

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1536,80 грн. (768,40 грн. + 768,40 грн.).

Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ч.5 ст.122 КАС України, для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати розпорядження Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області №36/2019-КР від 13.03.2019 р. "Про накладання дисциплінарного стягнення та звільнення інспектора з питань роботи виконкому Трояндівської сільської ради - Захарова Рустама Володимировича".

З вказаним позовом позивач звернувся до суду 09 вересня 2019 року, тобто майже через шість місяців з дня винесення оскаржуваного розпорядження.

Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Проте, в матеріалах позовної заяви відсутня заява про поновлення строку звернення до суду з заявленими позовними вимогами.

Згідно ч.1 ст.123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.2 ст.169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху та роз`яснює позивачу, що виявлені недоліки мають бути усунені шляхом звернення до суду з заявою про поновлення строку звернення до суду з зазначенням поважності причин його пропуску та доказами поважності причин пропуску цього строку; надання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 1536,80 грн.

Платiжні реквiзити для перерахування судового збору: отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - 34310206084032; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626.

Керуючись ст.ст. 123, 169, 248, 256, 293 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області, третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору на боці позивача - ОСОБА_4, третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору на боці відповідача - ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування розпорядження, стягнення моральної шкоди - залишити без руху.

Надати позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя В.В. Андрухів